• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Karenca kod kunica na meso i iznutrice ti je mjesec dana, znaci ako im dajes sa dva mjeseca starosti, nemres ih klat bas sa tri mjeseca...
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Karenca kod kunica na meso i iznutrice ti je mjesec dana, znaci ako im dajes sa dva mjeseca starosti, nemres ih klat bas sa tri mjeseca...

Ovima što ću davati imaju još vremena, tek su prešli mjesec! Ovima bolesnima tako i tako nema pomoći! Njih ću sve riješiti i na komposter (stajsko gnojivo), tj. ispod najmanje metar zemlje da ih druge životinje ne razvlače!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Nije ni svaka hrana ista svaki put. Moguće da je ta vreća drugačija, već
I ili manji postotak nečega što im nije odgovaralo. Malo čudno da baš svi odjednom obole.

Meni je to isto čudno, ali uvijek koristim istu hranu (Valpovka!), ujutro su samo dva-tri bila u kutu i nešto ne veseli, ali nije bilo napuhivanja ili sl., navečer ih dolazim hraniti, a oni svi k'o otrovani leže po kutevima boxa, a stomaci im doslovce kao baloni!
Prvo nisam uopče obračao pozornost (dopodne) jer kokcidioze nije bilo kod mene od kad sam prestao davati zeleno, sigurno već jedno 2,5 godine!, ali navečer sam odmah znao!,
Šteta jer je među njima bilo baš lijepih primjeraka za rasplod!, a i obečao sam Jimmyu javiti kad budu za "selidbu"!

Eto kolega, sad znaš da nema ništa od toga!
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Eto i kod mene nobjasnjivih uginuca samo zenke
Prvo naparene ( trebale se kotit 25,26 01.)
Pa onda ostale...
Kontaktirao sam i veterinare ali bez mikrobio.analize ne mogu nista reci
Ostao sam bez 7 kom.
Najvjerovatnije sam nesto doneo jer sam uzimao svjezu krv...
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Nemrem vjerovat, ja neznam kad mi je uginuo kunic stariji od dva mjeseca, kamoli toliko komada...to je vec steta. Desilo mi se svega par puta da mi ugine zenka ili muzjak od rasplodnih kunica (i to sve kunici koje sam kupio), ali nikad neobjasnjivo, bez ikakvih simptoma, kamoli u toj mjeri.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Neki sa neki bez simptoma ali poludio sam
Sad mi je preostalo cekat i vidjeti sta dalje...
Ovi mi je prvi put da mi se tako nesto desilo...



Npr.zenka sarca mlada 7.5 kg.odvojim mlade nakon par dana naparim ju,
navece sve ok skace jede ujutro mrtva

Zenka kalifirnije pravi gnjezdo navece se samo skupila u cosak ujutro mrtva

Belg.orijas taman u planu da ju naparim
Par dana kise pa dobila proljev i za sat mrtva...

Proljev nije kao kod kokcidoze smrdljiv sluzav
Nego kasast i extremno obilan( ne smrdi)

Jedino sto ih povezuje je nova vreca briketa i prvi put kostovit s kojima sam pojacao hranu jer su bile naparene ili pred parenje...
 

agronasice

Član
Tu od
6 Stu 2017
Poruka
38
Cije su to i gdije ima za kupit
Cijena?


Fanon (PEHRA), idem po njih ili u Đakovo ili Viroviticu, kun1 specijal je vreća od 30kg 115 kn, a kun-r-laktacija vreća od 30kg je 114 kn. I dobre su nebude ni puno one kao prašine, i ove kun1specijal su s kokcidiostatikom. ako hoćeš mogu ti povesti kada budem išao sebi?
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Fanon (PEHRA), idem po njih ili u Đakovo ili Viroviticu, kun1 specijal je vreća od 30kg 115 kn, a kun-r-laktacija vreća od 30kg je 114 kn. I dobre su nebude ni puno one kao prašine, i ove kun1specijal su s kokcidiostatikom. ako hoćeš mogu ti povesti kada budem išao sebi?

Tako je, i ja koristim Pehru i nemam problema.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Morat ću i ja preći na pehru!
Jedino što je dosta skuplja od valpovkine, ali kad uzmem uginuća....

agronašice:
Aj javi gdje kupuješ u Đakovu!!
 

agronasice

Član
Tu od
6 Stu 2017
Poruka
38
Morat ću i ja preći na pehru!
Jedino što je dosta skuplja od valpovkine, ali kad uzmem uginuća....

agronašice:
Aj javi gdje kupuješ u Đakovu!!

U cibo centru u Đakovu u ulici Vladimira Nazora, odakle si ti?

I ja sam jedno vrijeme koristio valpovkinu jer je najjeftinija ali nesviđa mi se baš, cak mi je od žita bolja od valpovkine.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
U cibo centru u Đakovu u ulici Vladimira Nazora, odakle si ti?

I ja sam jedno vrijeme koristio valpovkinu jer je najjeftinija ali nesviđa mi se baš, cak mi je od žita bolja od valpovkine.

Hvala!,
Donji Andrijevci!! 16 km od Đakova. Stvar je u tome da sam ja kupovao u Prvča-i a oni imaju samo čakovački i valpovački pelet, a moji kunići neće ni blizu čakovačkog!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Čakovečki nije dobar za kuniće. Nemam dobra iskustva sa njim.

Ja sam jednom "morao" kupiti jer od valpovke nije bilo. Uzeo samo 2 vreće, potrošio pola vreće (jedan dan hranio kuniće), ostalo završilo kod kokoša! Kunići nisu ni pipnuli, cijeli dan jeli samo sijeno!
Po sastojcima koji su opisani na vreći je bolji od valpovke, ali u praksi se pokazao kao loš i od tada ga nisam kupovao!
Sad moram reći ocu da ode u Đakovo! Probat ću sad s pehrinim peletom!
 

agronasice

Član
Tu od
6 Stu 2017
Poruka
38
Hvala!,
Donji Andrijevci!! 16 km od Đakova. Stvar je u tome da sam ja kupovao u Prvča-i a oni imaju samo čakovački i valpovački pelet, a moji kunići neće ni blizu čakovačkog!

dobro je, nije ti daleko, ja ću sada vjerojatno preći na sistem da ću prvih mjesec dana nakon odbijanja hraniti s peletama, a onda završni tov kada malo ojačaju davati im ovu domaću hranu, a ženkama i dalje davati za laktaciju u vrijeme koćenja. Tako ću sada isprobati pa da vidimo što je bolje, i omjer uloženo-dobijeno.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Omjer dobiti je najvažniji! K'o ima, kao ti vlastitu hranu ima naravno veću korist ako hrani po "domaći"! Kod mene je druga priča, moram i jedno i drugo kupiti, a većina koristi razne pesticide, herbicide,...pa mi je teško naći kvalitetno, a da je cijena normalna!
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Eto i kod mene nobjasnjivih uginuca samo zenke
Prvo naparene ( trebale se kotit 25,26 01.)
Pa onda ostale...
Kontaktirao sam i veterinare ali bez mikrobio.analize ne mogu nista reci
Ostao sam bez 7 kom.
Najvjerovatnije sam nesto doneo jer sam uzimao svjezu krv...

Gdje si nabavio te nove? Ako se smije znati.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Fanon (PEHRA), idem po njih ili u Đakovo ili Viroviticu, kun1 specijal je vreća od 30kg 115 kn, a kun-r-laktacija vreća od 30kg je 114 kn. I dobre su nebude ni puno one kao prašine, i ove kun1specijal su s kokcidiostatikom. ako hoćeš mogu ti povesti kada budem išao sebi?

Hvala ali netrebam za sada
Vise nemam skotnih...
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Evo kolega Neron s foruma je jucer bio u nabavi panonaca. Nadam se da je zadovoljan ulozenim i dobivenim. Zelim mu puno srece u daljnjem radu sa kunicima i da s vremenom javi rezultate. ;)
 

drago62

Novi član
Tu od
8 Ožu 2017
Poruka
1
prijatelju mjenjaj vagu laze ti....jbg....greska..izvinite....
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh