• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Može i ulje ali bolje je kad se pomješa s petrolejom, petrolej osuši krastu,a ulje ju otpusti da lakše opadne kad se kunić češe sa šapom. Tak su radili ljudi prije dok nije bilo ljekova i preparata za šugu, snalazili su se kak su znali.
Jel ima možda neko onaj članak o lječenju životinja ljekovitim biljem, to sam vidio jednom prilikom,al nisam spremio...[/QUOTE

Mene samo zanima da li petrolej UBIJE sugarce? Ja ne zelim samo da vise nema krasti, nego da pobijem tu gamad...

Ja sam naveo 2 lijeka koji provjereno djeluju i nisu skupi, pa ne vidim u cem je problem...
 
H

Hrvach

Guest
Ok je lijek, nisam ja niš reko, ali ako nekoga zanima "alternativni" pristup i narodna medicina nek proba ovo s petrolejem.
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Ma ok hrvac nisam na tebe mislio, nego thaibox1991 trazi opet nesto sto sigurno ubija parazite, a vec je to navedeno i potvrdeno da djeluje :)

Nego u nedelju najavljuju -20 a meni kalifornijske imaju termin za kocenje :(
 
H

Hrvach

Guest
I moja hylla bi trebala ovaj tjedan. Razmišljam da im napravim peć i napilim drva pa si nek lože kad im je hladno :D
 
S

smoki

Guest
neće im ništa biti i moji su se kotili i na -15 bez ******* samo sam staru deku nabacio preko boxa da vjetar ne udara direktno u njih i dosta slame i sijena i ništa im nije bilo...
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Meni se jučer okotila jedna kalifornijska, sedam smrznutih van kotilice,pet preživjelih. Druga bi trebala noćas, a Hyla u nedjelju na predviđenih -20:eek:ops. Montirao sam žarulje ispod kotilice, al neznam baš kak bu ispalo sve na tolko niskoj temperaturi....:scratch
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Ja sam naveo 2 lijeka koji provjereno djeluju i nisu skupi, pa ne vidim u cem je problem...

Nedavno sam i ja neveo lijek koji djeluje 100% i ima ga u ljekarnama i stoji oko 30 kn. BENZIL BENZOAT!!!! Stavite na štapić za uši i dvaput dnevno namažete uho kuniću i za 2-3 dana nestane sve iz uha. Djeluje 200%!!!:gitarist:
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Sumpor u prahu

Prvobitno napisano od thaibox1991

Jel zna netko gdje se moze nabavit sumpor( za šugu ) ... bio sam u jednoj poljoprivrednoj apoteci na Branimircu i zena kaze da ima paket od 5kg za 50 kn i kaze da se ne pakuje na manje... Meni toliko ne treba, pa me zanima da li mozda ima netko od vas tko hoce prodat i za koliko?
hvala unaprijed :)

Sumpor u prahu najviše koriste vinogradari. Probaj pitati nekoga dal bi ti dao 10-ak dkg.
Pozdrav
 

Rođo

Novi član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
19
kako riješit ovaj problem:

kunići su mi prestali jest hranu,
prestali su i piti vodu
kad i h gladim po trbuhu dosta im je tvrd, mislim da im je probava stala

a veterinar mi je preporučio da im dajem sulfadimidin, što im na žalost ne pomaže.
a žao mi je da se pate više pa ne znam što da činim :(
pa ekipo molim vas da mi predložite nešto
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
simptome koje si naveo to ti je kokcidioza i zato ti je dao sulfamidin ako ne piju vodu uzmi špricu i stavi im u zube slobodno 0,5ml čistog sulfamidina bez bojazni simptomi su još i škripanje sa zubima a i teško češ im otvarati zube smrtnost u toj fazi ti je nažalost 99%
 

Rođo

Novi član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
19
a daje im 5 ml na 1l vode,
starost je 4 mjeseca i to je njemački šarac, od čega im ta kocidoza dolazi?
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Daj im injekcijski u venu na uhu ili u vrat pod kozu. Koliko mi se cini da je bolest vec u odmakloj fazi, ljekovi imaju najbolje i najbrze djelovanje kad se primjene direkt u krv!
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
To je bakterijska bolest, najcesce se kunici zaraze od drugog kunica kliconose (zarazan je za druge ali nema znakove bolesti)
 
S

smoki

Guest
...ja ipak mislim da je to samo nadutost i da će proći,probaj im davat vodu na silu špricom ako imaš trisulfon,sulfanomid ili šta si več dobio...
ako nisi siguran jel bolest ili je samo začepljenje ili nešto drugo raspori jednog od uginulih i pogledaj u čemu je problem...
 

tata

Novi član
Tu od
15 Lip 2011
Poruka
29
a daje im 5 ml na 1l vode,
starost je 4 mjeseca i to je njemački šarac, od čega im ta kocidoza dolazi?

Kokcidioza
Kokcidioza je parazitarna bolest i jedna od najučestalijih bolesti kunića, ali u velikim uzgojima. Tamo kunići uglavnom ne dobivaju kvalitetno sijeno, zbog čega nemaju pravilno izgrađenu crijevnu floru. Umjesto toga imaju ponuđenu paletiranu hranu sa previše kalorija i bjelančevina. Najosjetljiviji na ovu bolest su mladi kunići, baš zbog još nedovoljno razvijene crijevne flore. Dodatni faktor je stres, koji slabi ionako još nerazvijen imunosistem mladih kunića, a do njega dolazi zbog odvajanja od majke (najčešće preranog), transporta kunića od uzgajivača u dućan, te ponovnog transporta iz dućana ka novom vlasniku.
Već jedan lončasto povećan trbuh kod mladog kunića, i bez drugih znakova bolesti, ukazuje na latentnu kokcidiozu. Kasnije se bolest očituje kroz kašaste i vodenaste proljeve, te nadutost. Kunići su neraspoloženi, zanemaruju se (neuredno i kuštravo krzno), odbijaju hranu i naglo mršave.
Bolest treba liječiti što prije, a uspješnost liječenja zavisi od brzine intervencije. Zato ako sumnjate da se vaš kunić zarazio, treba što hitnije otići veterinaru, jer posljedice sekundarne infekcije, kao i dehidracija organizma zbog proljeva, nerijetko izazivaju smrt. U preventivi najveću ulogu imaju opći higijenski uvjeti smještaja i pravilna ishrana sa puno kvalitetnog sijena. Treba napomenuti da bolest vašim kućnim kunićima možete prenjeti i vi sami, tako da sporu kokcidije unesete na cipelama ili berući travu koja je kontaminirana izmetom zaražene životinje.
 
S

smoki

Guest
odlićno je ovo sročeno u malo da i svi koji imate divlje zečeve ili divlje kuniće od njih češ prvo pokupit bilo koju od bolesti i tako unijet kod domačih il rasnih kunića...znači da hodaš po njivi kako je gosp reko i nagaziš u izmet divljeg kunića eto belaja...još jedna provjeravajte zrnastu i svježu hranu da nije tretirana pesticidima ili zrno protiv žiška i tu su isti simptomi ko u kokcidize a to je trovanje...
 
T

thaibox1991

Guest
uhh :scratch moji jedu jecam koji je tretiran onim tabletama protiv žižaka, ali nema nikakvih poteskoca... kad ga uzimam ih drvene kištre malo protresem da izade ona prasina i tek ga onda mijesam sa pletiranom smjesom...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh