• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Rođo

Novi član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
19
ok al me još jedno zanima dal mogu davat sulfadimidin kunici koja ima mlade stare 5 dana?
i dal mogu izlječiti sulfadimidinom ostale kuniće koji su za sada još kao zdravi ?
 

tata

Novi član
Tu od
15 Lip 2011
Poruka
29
Pa naravno da možeš. Liječenje treba početi što prije jer će i rezultati i učinak lijeka doći prije. Što se tiče kunice koja ima mlade, hoće li lijek štetiti mladima neznam ali ako lijek ne pomogne njihovoj mami neće ni njima tj. sami će uginuti bez nje. Ovako ima više izgleda da bar netko preživi. To je moje mišljenje.
 
H

Hrvach

Guest
Ooo rođo imenjače evo tebe.. Kak se snašo moj Dule u Lici na ovim niskim temperaturama, jel sve OK prošlo?
Ovaj lijek ti je antibiotik i nije ga dobro davati preventivno makar neki to preporučuju. To je isto ko i da ti piješ klavocine da ne bi slučajno dobio upalu ili infekciju.
 
H

Hrvach

Guest
Kak prema sebi tak i prema životinjama.. Ja ne pijem antibiotik dok to nije nužno,prvo pogledam kak mogu sam sebi pomoći,a tek onda idem tražiti pomoć dalje.. Nisam bio teže bolestan već 2-3 godine,a ovi koji se šopaju s tabletama svako malo imaju nekaj novo. Antibiotik ubija sve stanice, loše,a i one dobre, zato nam uvijek pada imunitet nakon uzimanja antibiotika, isto je i s životinjama..
 
H

Hrvach

Guest
ok al me još jedno zanima dal mogu davat sulfadimidin kunici koja ima mlade stare 5 dana?
i dal mogu izlječiti sulfadimidinom ostale kuniće koji su za sada još kao zdravi ?

O ovome mi pričamo... Normalno da se bolesnima daje lijek, protiv toga nije niko niš reko
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
ok al me još jedno zanima dal mogu davat sulfadimidin kunici koja ima mlade stare 5 dana?
i dal mogu izlječiti sulfadimidinom ostale kuniće koji su za sada još kao zdravi ?

sulfamidin možeš davti ženki dok je skotna i kad ima mlade jer onda preko mljeka oni dobe sulfamidin i zdravima radi preventive 1ml 1litra vode dva dana pa pauza par dana pa ponovi..
 

Rođo

Novi član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
19
Ooo rođo imenjače evo tebe.. Kak se snašo moj Dule u Lici na ovim niskim temperaturama, jel sve OK prošlo?

0dlično, ma dule je legenda, izvalio se uživa, dosad je imao posla, sad sam ga pustio malo da se odmori i da ne presasuga ;)
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
O antibioticima

Čitam raspravu o davanju antibiotika i htio bih pitati one koji se protive preventivnom davanju da razmisle o:
-zašto na svim vrećicama peleta piše da se prestanu davati izvjesno vrijeme prije klanja
-i iz literature kada se pominju dodaci gotovoj hrani doslovce piše:
"U djelotvorne tvari koje se dodaju hrani spadaju: antibiotici, probiotici, prebiotici,simbiotici, enzimi, hormoni i poboljšivaći ukusnosti hrane"
Izgleda da mnogi daju antibiotike, a da to i ne slute.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Pelet je kao hrana za piliće, za brzi rast, . Normalno da kunić bi trebao bar mj dana da ne jede pelete prije klanja.
 
H

Hrvach

Guest
Rođo, nemre se moj Dule presaugat tak lako, ipak je na gazdu :D Nadam se da ću vidjeti slike potomaka od mojeg ljubimca. Možeš ga hraniti iz ruke ništa ti neće, samo mu daj da se privikne čim više na tebe, meni je na ime dolazio kad sam ga znao pustiti van.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Smjesa od Valpovke ima karencu 5 dana. :D

ja koristim pelete iz TSH Čakovec i nigdje na vrećici se piše da se pelete treba prestati davati kunićima prije klanja. ionako im ne dajem čiste pelete nego ih pomiješam sa zobi, ječmom i kukuruzom.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
pa normalno da treba prestat mjesec dana prije jer bi im meso imalo miris po tome..

ali ja ionako im nikad ne dajem čiste pelete. i uz to im kad imam dam malo jabuke ili mrkve. i nikada mi nisu imali miris po peletima.
čime ih vi hranite ako ne peletima prije klanja cca 20-30 dana?
zato se ja još dvoumim za nabavku ovih srednjih tovnih kunića. znači i njima se ne daju peleti nekoliko dana prije klanja?
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
ali ja ionako im nikad ne dajem čiste pelete. i uz to im kad imam dam malo jabuke ili mrkve. i nikada mi nisu imali miris po peletima.
čime ih vi hranite ako ne peletima prije klanja cca 20-30 dana?
zato se ja još dvoumim za nabavku ovih srednjih tovnih kunića. znači i njima se ne daju peleti nekoliko dana prije klanja?



Kaj srednje rase kunića nisu KUNIĆI ko i ostale rase?? Ja svojima dajem skroz do klanja (do max 4 mjj), al pred kraj ima je to nekih 10-20% prehrane.
 
S

smoki

Guest
...makar šta i da ih hranite čistom smjesom samo je jedan dan doboljan prije obrade da poste na vodi i nema mirisa,al nitko ne razmišlja da se miris na mesu dobije tako da im se box ne čisti dovoljno često pa im se kroz njihovu tanku kožu uvuče miris urina i izmeta...
 

Najnoviji postovi

Na vrh