• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

P

Provokator

Guest
Hvala puno, čuo sam se sada s gospodinom Radom pa smo se dogovorili da ću ga kontaktirati kada vidim slike vaše! Puno ste mi pomogli i hvala vam!
 
H

Hrvach

Guest
Provokator, zaleti se do Agro silvo prometa u Bestovju kod Sv. Nedelje, bar ti nije daleko, ako si iz N. Zg imaš 15min do tamo. Oni ti imaju kompletan program za kuniće, prepelice, kokoši nesilice itd.. Fakat nema čega nema. Od NIPL pojilica, crijeva, kanti za vodu do kaveza i hranilica. Kolko imaš NZ. bijelih?
 

ARBA

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
43
ja bih trebao desetak nipl pojilica, spojnica i crijeva za vodu. kako se kreću cijene ako tko zna bliže.
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
ja bih trebao desetak nipl pojilica, spojnica i crijeva za vodu. kako se kreću cijene ako tko zna bliže.

Prošle godine nipl pojilica je bila 9 kuna;
T spojnica mislim 4,5 kuna
Izlaz iz kante oko 10 kn
Crijevo se ne sjećam točno, ali oko 3 kn/m
LP
 

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
srebreni kunić

ja hranim moje kuniće na ovaj naćin: 5 dana prije kočenja KUN-R 17%proteina (za ženke u laktaciji) sve dok mali ne navrše 25 dana starosti, potom priprema za odbiće malih i prelazak sa mljeka na KUN-R special 18%proteina hranim male do 50 dana starosti, ( odbijam od majke sa 30 dana starosti) Završni tov KUN-II-F 17%proteina. Ženku ponovo pripuštam kad mali navrše 30 dana. Dokazano da nema smrtnosti niti ikakve bolesti!
 
P

Provokator

Guest
Provokator, zaleti se do Agro silvo prometa u Bestovju kod Sv. Nedelje, bar ti nije daleko, ako si iz N. Zg imaš 15min do tamo. Oni ti imaju kompletan program za kuniće, prepelice, kokoši nesilice itd.. Fakat nema čega nema. Od NIPL pojilica, crijeva, kanti za vodu do kaveza i hranilica. Kolko imaš NZ. bijelih?

Mislio sam na njih kad sam reko za samo jednu trgovinu u ovim krajevima, otici cu tamo vidjet jer im je stranica na netu slaba! Znam di je. Nemam jos niti jednog, ali kroz 2 tjedna planiram uzet dva muzjaka, 4-5 ženki i nek se udaraju...a mozda ako uzmem tovilicu za 84 komada, uzmem jos vise zenki! Hvala na info.
 

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
imam kavez za tov dimenzije: 210 x 90 - 43 x 26 sa pojilicama i hranilicama ja sam tovio 32 kunića u ovom kavezu.
 

bogo

Novi član
Tu od
3 Lip 2012
Poruka
15
Da za prodati cijena je 650kn po komadu.

Opet pomoc trebam...jucer onog svog mladog zeku pripustio.....jos nisam dozivio tako nezainteresiranog zeku...da li je to mozda zato sto je premlad ?
 

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
sigurno ima veze pasmina, spolna zrelost pa i ako mužijaka stavljaš ženki ima tu dosta faktora zašto nije zainteresiran.
 

bogo

Novi član
Tu od
3 Lip 2012
Poruka
15
sigurno ima veze pasmina, spolna zrelost pa i ako mužijaka stavljaš ženki ima tu dosta faktora zašto nije zainteresiran.

Muzjak je kalifornijski a zenku sam stavio k njemu......cak sam dvije probao......samo je malo šnjofao i lizao...od skoka niti s.....
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Netko je spomenuo daje u kombinaciji kalifornijske i crvenog novozelandskog dobio samo crne male, pa da potvdim i kod mene samo crni, 5 komada, Da li je taj broj mladih OK za prvi okot?
 

Uzgajivač

Član
Tu od
20 Ožu 2012
Poruka
76
Ja sam rekao da se parenjem novozelandskog i kalifornije dobiju crni kuniči.Bolje da ti je okotila i tih pet kuniča nego niti jednog.Drugi okot če biti bolji.
 
P

Provokator

Guest
Mogli bi malo osviježit temu sa kojom slikom kunićnjaka....da se malo ideje pomiješaju!
 

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
bogo kao što si i sam rekao možda je mlad a i usput mu pregledaj testise dešava se kod mladih da se kastriraju,
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Netko je spomenuo daje u kombinaciji kalifornijske i crvenog novozelandskog dobio samo crne male, pa da potvdim i kod mene samo crni, 5 komada, Da li je taj broj mladih OK za prvi okot?

čestitam, napokon imaš male.
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Mogli bi malo osviježit temu sa kojom slikom kunićnjaka....da se malo ideje pomiješaju!

pozdrav

evo ti slika kotilica i tovilišta od Jadanića. ja sam tovilice kombinirao tri reda do zida a imaš i sliku sa 2 reda. u sredini su kotilice iako i njih možeš staviti do zide po pola ako ti paše.
 

Prilozi

  • Picture 002.jpg
    Picture 002.jpg
    62.4 KB · Pregleda: 174
  • Picture 003.jpg
    Picture 003.jpg
    53.8 KB · Pregleda: 149
  • Picture 004.jpg
    Picture 004.jpg
    79.7 KB · Pregleda: 166
  • Picture 006.jpg
    Picture 006.jpg
    77.7 KB · Pregleda: 155

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Mogli bi malo osviježit temu sa kojom slikom kunićnjaka....da se malo ideje pomiješaju!

u tovilice stavljam i po 3 komada kad su mali ( poslije odbića ), a kasnije su po 2 komada.
 

Prilozi

  • Picture 007.jpg
    Picture 007.jpg
    71.6 KB · Pregleda: 152
  • Picture 008.jpg
    Picture 008.jpg
    39.8 KB · Pregleda: 127
  • Picture 009.jpg
    Picture 009.jpg
    62.6 KB · Pregleda: 121
  • Picture 010.jpg
    Picture 010.jpg
    59.2 KB · Pregleda: 128
Na vrh