• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

krunomar2

Član
Tu od
31 Ožu 2013
Poruka
38
Re: Kuničarstvo

Moji kunići preko noći popiju 10 litara vode, s tim da im naveče dajem što kasnije oko 22 sata da bi imali do jutra.
8 ženki
1 mužjak
2-3 rezervne ženke
1 rezervni mužjak
30-40 tovljenika
A ovu priču sa grijanjem prostora i vode sam započeo kako kako bi pomogli jedni drugima, a ne kritizirali.
 
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

Slažem se s krunomarom2 , imam otprilike zečeva koliko i on i popiju također preko noči 10-tak litara vode.:icon_pidu::drink::icon_jook:
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Kuničarstvo

:icon_lol:[Da su naši očevi i didovi tako uzgajali, nikad ih ne bi ni držali....


pa i nisu u većini slučajeva su to bili avlijaneri i sve je bilo u odnosu na koku i prase NEISPLATIVO.

E sad ako pričamo o tome da ustajem u 2:45 ujutro dođem doma oko 13h i idem u garažu do 19h a spavati oko 21 neznam baš da sam u penziji i da imam kada 44puta gledati i čistiti a ako se uzme u obzir da hrana nije dovoljno 2 puta na dan i voda.
Zamisli da se najede peleta pa da čeka vodu 6 sati? :(sweat):
Takav uzgoj ima zastoj i nije dobro.
Kad jednom spojiš pojilice to traje godinama , ja za piliće imam već 4 godine jedno te isto kao i pranje kaveza temeljito jednom u 3 mj. a svaka 3-4 dana prođem po žici perem limove svaki dan 2-3 puta po ljeti ide automatika 5-6 puta kratko.
pa što bi trebali useliti se u zečinjak i provoditi tamo sate:(giggle):
Mjenja vodu automatski (ventil od perilice za 32kn. i neka radi , pere limove sa dva takva ventila sam - neka pere bolje nego ja ) manje se osjeti i čistije je .
Treba koristiti što više tehniku pogotovo ako netroši puno . a onda se kreveljim sa njima da se izguštam :icon_lol:
Svakom savjetujem da si ostavi prostora koliko da mu to nije muka nego zadovoljstvo a matematike nema BAŠ :icon_smile:
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Ljudi moji, nisam nikoga kritizirao, niti bih... Svatko bi sam trebao znati šta radi i zašto to isto radi, meni je jednostavno to zvučalo ironično i smiješno. Na tako mali broj kunića (hobby uzgoj- 10-ak ženki / i ja imam toliko) mislim da nikome nije tesko, tko to voli, dati kunicima jesti i piti! Ja svoje ne držim u gajbama, vec podni, grupni uzgoj (10 zecica u jednoj prostoriji sa kotilicama, muški imaju svaki svoj zecinjak i prostor za odvajanje mladih! Nikad nisam imao manjak kunića, dapače, čistim im 1x mjesečno i dovoljno je dva put dnevno nahranit i napojit, s tim da im svako jutro bacim 1/4 bale dijeteline uz zrno! Svaka zecica mi se koji 6x godišnje i prosjek im je 9 mladih, skoro bez uginuća! Matere same znaju kad mladima treba toplije, a kad hladnije gnijezdo i tako se u brinu za njih! Meni te gajbe/kavezi zvuče extremno komplicirano (grijanje prostorije, vode, hranjenje peletom, vaganje hrane, čišćenje kaveza skoro svaki dan,...naradiš se ko mazga, a kunić se za cijelog života nije uspio protegnuti, a kamoli istrčati...
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Re: Kuničarstvo

Ljudi moji, nisam nikoga kritizirao, niti bih... Svatko bi sam trebao znati šta radi i zašto to isto radi,........
Mislim da je dovde bilo dovoljno i da se niko na tebe ne ljuti, ali isto tako i ostali imaju svoja mišljenja, rezone i zadovoljstva.
Da nastavim sa grijanjem sistema razvoda vode. Ne znam jeste li pogledali onaj link za kabel za grijanje, ako niste pogledajte šta piše na prvoj stranici:


"Samoregulirajući grijaći kabel tip SRHP
Opis proizvoda

Grijaći kabel tipa SRHP je poluvodički, samoregulirajući grijač blago ovalnog presjeka.
Glavna osobina mu je promjena snage pri promjeni temperature okoline.
nominalna snaga grijaćeg kabela: 19 W/m na 10°C
radni napon grijaćeg kabela: 230 V
maximalna dozvoljena temperatura okoline: 55°C u radu, 55°C u neuključenom stanju
Uporaba

Zaštita od zamrzavanja vrata na rashladnim komorama. Zaštita od zamrzavanja cjevovoda, pumpi, ventila, filtera, instrumenata, impulsnih vodova i rezervoara. Održavanje nižih tehnološki potrebnih temperatura cjevovoda i opreme u industriji."


Ne mislite da je to pravo rješenje za grijanje razvoda vode umjesto onog upuhivanja zraka koji sam predlagao, naravno u alkaten cijev.
Samo kada ne bi bio skup.
LP exsa
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

kninquin - ja radim slično kao i ti, samo što su meni zečice odvojene jedna od druge a osim mužjaka koji je u gajbi, sve ženke i ostali kunići za tov su mi na podu ( svinjac, šupa i sl.)........
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Ja tako držim vec cijelu vječnost, i nisam imao problema! Prije par sati mi se okotile dvije orijašice i napravile glupost! Obe se okotile u jedno gnijezdo, to mi se još nikad nije dogodilo, i čisto mi je žao, ali sad ću morat pola pobiti! Ovo im je bilo prvo kočenje, ako se ponovi morat ću i ja praviti zecinjake! Sa šarcima nije bilo tako, danas se okotile četiri i svaka u "svom" kočinjaku! Sutra se kote još tri orijašice pa ću vidjeti šta će s njima bit! Nadam se ne isto ko i ove mlade, one su iz švabije pa sigurno htjele uštedjeti... Mamicu im švapsku!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sarac

Novi član
Tu od
24 Stu 2013
Poruka
2
Re: Kuničarstvo

Pozdrav,
imam par kunica mjesanaca i drzim ih zajedno u kavezu,da li je to greska??
stari su oko 4mjeseca..
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Zašto skotne ženke ne odvajaš pa da do ovoga što si napisao ne bi dolazilo? Napravi odvojene boksove za buduće mame i......mir !!!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Zato što sam oduvijek uživao gledajuci ih zajedno, a ako ih samo na 5 dana odvojim, tuku se ko lude kad ih opet stavim zajedno!! Veliki sam protivnik zecinjaka tipa 1x1 metar, kad mi je najmanja orijašica 75 cm dugačka, a ako bi za svaku zecicu pravio extra box od recimo 2 qm, trebalo bi mi previše prostora, koji nemam.... Nadam se da se neće ponoviti, ostale su se danas okotile, bogu fala, svaka u svoj kočinjak!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Pozdrav,
imam par kunica mjesanaca i drzim ih zajedno u kavezu,da li je to greska??
stari su oko 4mjeseca..

Nije greška ako su ženke....:(nerd):
 
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

Zato što sam oduvijek uživao gledajuci ih zajedno, a ako ih samo na 5 dana odvojim, tuku se ko lude kad ih opet stavim zajedno!! Veliki sam protivnik zecinjaka tipa 1x1 metar, kad mi je najmanja orijašica 75 cm dugačka, a ako bi za svaku zecicu pravio extra box od recimo 2 qm, trebalo bi mi previše prostora, koji nemam.... Nadam se da se neće ponoviti, ostale su se danas okotile, bogu fala, svaka u svoj kočinjak!!

Prijatelju dali možeš staviti koju fotku pa da vidim kako to izgleda . Mislim kada su skupa i naravno sa kočinjacima.
 

klek

Novi član
Tu od
25 Stu 2013
Poruka
5
Re: Kuničarstvo

Ima ti jedan lik mini farmu kuniča u Trnovcu Bartolovečkom , ako si zainteresiran mogu ti nabaviti telefon. uzgaja ih za neku mesnicu ali i prodaje ovako na malo , nađe se dobrih grla i za rasplod. večinom drži novozelandske i kalifornijske

Dali bi mogao dobiti telefonski broj ove farme u Trnovcu
hvala
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Prijatelju dali možeš staviti koju fotku pa da vidim kako to izgleda . Mislim kada su skupa i naravno sa kočinjacima.

Nije problem, imaš par slika na mom profilu, to su 2 muška, orijaš i mladi šarac ! Riknuo mi laptop pa mogu samo na taj način s mobitelom! Moram vidit jel imam još koju sliku od zecica pa ću stavit... Bog...
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Evidencijske kartice

Bok svima!
Koristi li netko kakve tipske kartice za evidenciju rasplodnih grla u koje se upisuju datumi pripusta i poroda, podaci o broju okoćenih kunića, uginućima i t. d. Ako netko ima dobru šprancu, da ju objavi pa da ne moram smišljati formular.:icon_wink:
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Evidencijske kartice

Ja sve upisujem u mali rokovnik, a nije loše ni uvesti to nekako u kompjuter, bilo bi preglednije.
Nadam se da će netko staviti neku svoju "viziju" na forum pa da "pokupimo"....:icon_pray:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: Kuničarstvo

Dečki kad odgovarate na zadnje objavljeni post kliknite na odgovor ljevo
slika.



kad odgovarate na 3, 5, 10 post onda koristite odgovor desno


 

krunomar2

Član
Tu od
31 Ožu 2013
Poruka
38
Re: Kuničarstvo

Moj tip kartice i prijatelja koji se bavio kunićarstvom.
Druge dvije su moji kavezi, a ima još jedan od pet boxova za tov.
 

Prilozi

  • 2013-05-28 16_50_27_jpg(1).jpg
    2013-05-28 16_50_27_jpg(1).jpg
    37.9 KB · Pregleda: 413
  • IMG_20131127_230748.jpg
    IMG_20131127_230748.jpg
    31.4 KB · Pregleda: 389
  • 2013-05-28 16.58.31.jpg
    2013-05-28 16.58.31.jpg
    59.4 KB · Pregleda: 473
  • 2013-05-28 16.58.11.jpg
    2013-05-28 16.58.11.jpg
    66.2 KB · Pregleda: 1,411
Posljednje uređivanje:

klek

Novi član
Tu od
25 Stu 2013
Poruka
5
Re: Kuničarstvo

krunomar 2

Ova druga kartica u potpunosti bi me zadovoljila jer posjeduje svu evidenciju sa svim potrebitim podacima o rasplodnoj kunici . Mislim da nije ovakvu evidenciju teško napraviti u Excel programu . Stime da bi bilo dobro dodati još tri kolone u kojoj bi se registriralo mlade koje si tetovirao iz tog okota , kolonu pored njih kome su ti mladi prodani ako su prodani i kolonu sa brojem tetovaže muškog sa kim se parila

pozdrav
 

Najnoviji postovi

Na vrh