• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kupus

Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
@kils
Drug, kao sto si vidio i kod mene, ista stvar.. Ja sam razmisljao sta i kako, ali sam dosao do saznanja da je ovo za sada prerano za kupus.. Slobodno sve to posij ponovo sredinom drugog mjeseca i sve ce ti stici ranije. Neki ljudi kupus posade u 12. mjesecu u tople leje. Po toj metodi, oni izgleda ne strahuju za jarovizaciju???
Ili je kupusu nemoguce da udje u proces jarovizacije dok je tako mlad (u stadijumu rasada)?
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
Decki kad je najbolje sijati u kontenjere da ga sadim da mi dojde oko 1.6 za rezati...na polju
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
zavisi ti prvo koji hibrid siješ,ako siješ neki rani tipa šesdesetak dana onda siješ oko 10 veljače,ustvari tako je kod mene bilo zadnjih par godina,ali to ti zavisi i od vremena
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Sada sijano,ako bude pokriveno agrilom može doći u rez oko dvadesetog petog. Naravno,šezdeset dana vegetacije - Tijara,Nozomi,Parel,Adema.....od zelja
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
Sijem farao al se nesjecam kad sam proslu godinu sijal...doslo mi je za rezati oko 20.06...a Htel bi da dojde ranije znaci mogel bi ga vec posijati u kontenjere
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
ja prekosutra sadim kelj salimu, ide pod agril za svaki slučaj, a kupus (rayma i adema) mi je nešto manji, pa ga sadim za 10tak dana, ako bude vrime ok , inače sve sijano krajem studenog
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
vani, šta se tiće temperature ne bi smilo bit problema, jedino je bura zajeb, al tu bi agril triba spasit stvar. Posli kad sinjani dođu sa svojim kupusom cijena je nikakva, zato sadim ranije, uz rizik
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
vani, šta se tiće temperature ne bi smilo bit problema, jedino je bura zajeb, al tu bi agril triba spasit stvar. Posli kad sinjani dođu sa svojim kupusom cijena je nikakva, zato sadim ranije, uz rizik

Cek, cek.. Hocete reci da nece doci do jarovizacije, jer kad potraje neko vrijeme temperatura manja od 5 stepeni, dolazi do ranijeg procvjetavanja kupusa? Kad ste zasijali sjeme kupusa za rasad?
 

frankovka

Novi član
Tu od
26 Sij 2015
Poruka
9
novi sam na forumu, sada se bavim sa breskvom i kupusnjačama.Sadim rani kupus duže vrijeme u moslavini pandion f1 ( seminis ). za jesen nisam sadio. Moje pitanje: nemam mogučnosti navodnjavanja, da li je netko probao u 5.om mjesecu posaditi neku sortu koja bi zatvorila redove do 7.mj.te došla za branje u 9 i 10. mj.
ima li netko iskustva sa korabom terek f1 i volturno,(Rik Zwaan ) nisam sadio te hibride. Zahvaljujem na pomoći
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
Vidim ja on spominje buru, a i ne gledam odakle je covjek. :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
I kod mene je još rano za sadnju vani - optimalno oko 10.02 uz pokrivanje agrilom.
evo jedne sličici našeg kupusa u plasteniku - pokriva se noću agrilom - danas slikano sorta JetmaRZ

11llk75.jpg
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
razmak je 40cm red od reda i u redu 40cm - znači 40x40 - najoptimalnije.
Ove godine smo ga stavili bez folije i doći će desetak dana kasnije u berbu (oko 15.04), a stavili smo bez folije zbog čupanja - ovako ostatak,nakon berbe se zafreže i bude dobra zelena gnojidba.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
Aha.. Pa i ja cu bez folije, ali cu slamom malcirati zemljiste gdje zasadim kupus.
Jos uvijek gledam tvoju salatu, forsiram ciste sorte, ali znam da za prodaju treba onako uredna biljka kao sto je tvoja Judita. Samo da mi je znati sta rade sa tih sjemena u proizvodnji, jer mnogo vodim racuna sta ljudima prodajem. Hocu da im nudim biljke kvalitetnije nego sto sebi ostavljam.. Mineralna djubriva ne dajem, jer ja sa koprivom i stajnjakom imam zaista odlicne rezultate, a tek kad pocnem primjenjivati eko-rast, slavol i slicne preparte, tek ce onda doci do izrazaja moj organik. :)
Jedini problem imam sa hibridnim sjemenima, pa zbog nepovjerenja vezanog za njihovu proizvodnju ne zelim da ih kupujem, a Judita me unistava fizickim izgledom. :-(
 
Na vrh