• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lamborghini

lambo

Član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
70
Nije da nije on za sve poslove,ali njemu bolje leže ti laganiji poslovi gdje on ima prednost što je lagan i okretan,kao što sam naveo on je više ga košnju,prekretnje i te laganije poslove. Može se sa njime i orati,dokazao je forumaš @Marko93 jer on ima brata blizanca hurlija xa86 i vuče sa njime 2x16 dok on nemože kod mene vuči 3x14 ni u snu. A recimo ja sa agrofarmom 85ks koji je za više od 1tone teži vučem ko od šale 3x14

3x12 sa njim ide kao I sa cararom al imam univerzala 640dtc koji ima 3200kg I ide ko zver al lambo se treba. vise saltat.
 

cros

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
45
Super stvar je na tim novijim traktorima što ima brzina ko u priči tako da se uvijek nađe neka sredina da motor pijeva i da mu je potrošnja normalna, htio bi reći da ga ne treba garit na 2000 okretana da bi on pijevao.
Ja sa crosom 3x12 cola vućem kao iz sale a mogao bi i 4.
Sa original težinom možda bi i bio problem ali sa 1100 kg utega ide to bez beda.
Lp cros!
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kod vas u Istri je puno lakša zemlja nego kod nas na Bilogori ili dolje u Slavoniji. Imam u susjednom selu lamba r2 86 i vuče vogela l950 na 14 ili 16" nisam siguran u colažu,al sam vidio da ima 2brazde.
1100kg utega???? gdje to staviš,el to nije malo previše za takav traktor
 

cros

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
45
Možda i je malo previše ali se pokazalo dobrim 5 godina.
Gdije su: 320 kg original utega sprijeda na nosu 8 kom x 40kg, 4x40kg utega na zadnjim felgama, dio šasije koji služi za prikljućak malćera na hidraulićnoj ruci težine nekakvih 100kg koji ostaje na traktoru i kad nema malčera prikopčanog i 560 litara vode u prednjim gumama i eto već smo na 1140 kg.
Jednom san ga izvagao iz znatiželje sa hidrauličkom rukom(malčerom) imao je 5600kg,a na malčeru stoji tvornička pločica težina stroja 1200kg.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Kod vas u Istri je puno lakša zemlja nego kod nas na Bilogori ili dolje u Slavoniji. Imam u susjednom selu lamba r2 86 i vuče vogela l950 na 14 ili 16" nisam siguran u colažu,al sam vidio da ima 2brazde.
1100kg utega???? gdje to staviš,el to nije malo previše za takav traktor

POTPISUJEM,, osobnoo orao,, možda bi i mogao ali to nebi bio baš neki posao,, možda kada bi se pravo opteretio ali ......, za košnju ima dosta široke gume kao i za druge poslove na livadama na kojima mu najbolje stoji balirka
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
traktor-lamborghini-1556dt-155ks-87-g-slika-22683120.jpg

što kažete na ovaj traktor odnosno kako se općenito pokazo taj model motor,mjenjač,potrošnja itd.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
traktor-lamborghini-1556dt-155ks-87-g-slika-22683120.jpg

što kažete na ovaj traktor odnosno kako se općenito pokazo taj model motor,mjenjač,potrošnja itd.

to je onaj što se već skoro 2 god vuće po oglasniku za nekih 6500 eur?

motor je 6 cil + turbo, zrakom hlađen - provjeren i pouzdan (sklop za generalku po cilindru (klip karike brtve + brušenje starog cilindra )cca 200 eur )

getriba jednostavna, starijeg tipa, za takvu grdosiju mali izbor brzina 12+3, 99% sam siguran da je ZF-ova


Na takvoj starudiji koja je starija od mene možeš svašta očekivat. Može te još dugo služit bez kvarova a može se i zalomit neki žešći popravak. Dobra stvar je to da je to strojiz vremena kad se nije štedilo na izradi :)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ttv = vario

ako imalo razumijes njemacki, ovdje vidis kako to funkcionira negdje oko 1min 40sec..

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=_-Ou_ANmA-4[/YT]
 

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
Vidio sam takav model s normalnim mjenjačem i traktore sa stop&go, ali ovo je prvi put da vidim traktor bez ikakvog mjenjača, ima neko da zna kak je s tim upravljati i kak se šalta rikverc, naprijed i to .
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
504
Vidio sam takav model s normalnim mjenjačem i traktore sa stop&go, ali ovo je prvi put da vidim traktor bez ikakvog mjenjača, ima neko da zna kak je s tim upravljati i kak se šalta rikverc, naprijed i to .

Zagorec naj me sramotiti :)

imas na volanu s lijeve strane rucku za rikverc, napred,ili na Joysticku ak ima s desne strane, imas tipke i samo tipkas :)
 

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
Zagorec naj me sramotiti :)

imas na volanu s lijeve strane rucku za rikverc, napred,ili na Joysticku ak ima s desne strane, imas tipke i samo tipkas :)

Haha, neko mora i to :p:

Nisam videl video, napisal sam,a opće nisam skužil da je kolega del video :icon_redface::icon_redface::icon_hang:
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Vidio sam takav model s normalnim mjenjačem i traktore sa stop&go, ali ovo je prvi put da vidim traktor bez ikakvog mjenjača, ima neko da zna kak je s tim upravljati i kak se šalta rikverc, naprijed i to .

Poštovani, navedi traktor ima vario mjenjač. Svaki proizvođač traktora ga naziva drugačije; SDF = TTV, CONTINUO. Odabir smjera kretanja je na poluzi sa lijeve strane volana, naprijed i nazad. Brzina kretanja se zadaje jostikom koji se nalazi na rukohvatu sa desne strane sjedala. U unutrašnjosti kabine imate displej ( raspored smještaja ovisi o modelu traktora ) na kojem Vam piše maksimalna brzina koju postižete sa maksimalnim obrtajima motora, što znači Vi pomičete jostik prema napred i brzina raste do 50 ili 40 km/h odnosno usporava pomicanjem unazad. Idete orati; postavite brzinu na npr. 8 km/h i traktor ne postiše veću brzinu od zadane. nadam se da sam Vam pojasnio.
srdačan pozdrav VIRTUS
 

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
Poštovani, navedi traktor ima vario mjenjač. Svaki proizvođač traktora ga naziva drugačije; SDF = TTV, CONTINUO. Odabir smjera kretanja je na poluzi sa lijeve strane volana, naprijed i nazad. Brzina kretanja se zadaje jostikom koji se nalazi na rukohvatu sa desne strane sjedala. U unutrašnjosti kabine imate displej ( raspored smještaja ovisi o modelu traktora ) na kojem Vam piše maksimalna brzina koju postižete sa maksimalnim obrtajima motora, što znači Vi pomičete jostik prema napred i brzina raste do 50 ili 40 km/h odnosno usporava pomicanjem unazad. Idete orati; postavite brzinu na npr. 8 km/h i traktor ne postiše veću brzinu od zadane. nadam se da sam Vam pojasnio.
srdačan pozdrav VIRTUS

E hvala to sam tražio.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dečki to je zakon .
I na IMT bi to ugrađivali ali nije dal komitet .
Sad kad nema više komiteta nemi ni IMT-ja pa opet ništ od automatika
 

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
Dečki to je zakon .
I na IMT bi to ugrađivali ali nije dal komitet .
Sad kad nema više komiteta nemi ni IMT-ja pa opet ništ od automatika


I meni je to super, samo me zanima, ta elektronika, kolko je to kvarljivo i kolko košta servis.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Niš se ne sekiraj oko toga , ako ti ne zemeju kurve . zemeju ti doktori .
Uglavnom uvjek se netko potrudi da ti ne ostane ništa .
 

Najnoviji postovi

Na vrh