• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lamborghini

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
bjezi od lamborghinija i od SDFa ko vrag od tamjana!!! govorim ti zato sto imam 2 kom... bolje daj malo vise para i kupi nesto iz neke druge grupacije...
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
509
kaj takvomu lamboju fali?to je isti ko moj same samo kaje na lamborghiniju vodeno hladenje 6 cilindri,ja imam svog sameja vec 7 godina i sluzi me odlicno,ja nebi rekel da je to losa kupnja,al uzeti vremena si,pocastiti auta s punim rezervarom,otic pogledati traktor ak valja kupis,to je dost mala cijena za njega,jer vani nisu na cijeni kak kod nas u hr :)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Zašto se žališ na lambe,šta im fali??
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
evo 4000rs i otisao sinhron na reverzoru,medu ostalom...lamela na 3400,kolegi na sameu na 2 i nest tisuce,itd itd a ima toga dosta.. odi na tractorpool i budes vidio koliko se kojih traktora prodaje...hocu reci da su ljudi malo sjevernije iliti zapadnije daleko prije nas prepoznali kvalitetu strojeva..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Kolega mislim si da to sve ovisi o vozaču kako ko vozi traktor,bez uvrede.Lamela je potrošni materijal,pogotovo kad imaš prednji utovarivač.Sinhroni odlaze jer se nestisne kvačilo do kraja,to sam i kod sebe primjetio,zna mi zakrčit u 2brzini,i nekad reverzer,ali to je sve nepažnja vozača jer nestisne kvačilo do kraja.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
je,lamela je potrosni matrijal,ali kak je i na jos jednom lambu u okolici isto crkla na 3T sati??a ovo za sinhron kazu da se dogada kod multipower mjenjaca..nazad mozes ubacit napred ne..ako sam doplatio za mjenac 4500EUR onda ocekujes da se to izvede da ti necrkne na 4000 sati...vjerojatno nece biti skup popravak,ali problem je doc do tog djela tj moea se traktor skroz razvalit..a desi se i da stisnes a ono zakrci..

i dalje tvrdim,bjezi od sdf-a...
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
Ja svog nebi mjenjao za niti jedan drugi 3 god.u šumi svaki dan doslovno ljeto zima
samo pali toči i vozi
naravno redovan servis i GASSSSSSSSS
moj sljedeći traktor je opet lamborghini nešto tipa kao ovaj na oglasu iz Slovenije 956dt
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
ja sam isto razmisljo o same ili lamborgini ali sam doso do rijesenja da nisu bas nesto a dijelovi dosta skupi,kolega ima dva komada i nisu se nesto pokazali,rade oni ali uvijek neke sitnice koje kostaju ko za neki bolji traktor...tako sam se odlucio za fiata i nisam pozalio(preporuka od vise svercera)udobnost i ostalo ne zaostaje za drugima...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
evo 4000rs i otisao sinhron na reverzoru,medu ostalom...lamela na 3400,kolegi na sameu na 2 i nest tisuce,itd itd a ima toga dosta.. odi na tractorpool i budes vidio koliko se kojih traktora prodaje...hocu reci da su ljudi malo sjevernije iliti zapadnije daleko prije nas prepoznali kvalitetu strojeva..
Bez zamere ali nezna svatko radit s traktorom..
Znam ljude kojima je isto dali je traktor u 1 ili 3 brzini a iza njega teret od 5tona pa na dalje i kreču s mjesta..Neko bi krenuo normalno u 1 brzini,a ovi drugi kreču u 3 brzini pod kuplungom..Ovo je samo primjer nista drugo..Takvih primjera ima jako puno...I uvijek je traktor kriv..
Postavi traktor nekam u izlog i neče mu ništa biti...
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
imam zetora 4340, kupljen 97 novi..traktoru je na 11000rs radena polugeneralka a nije niti bila potrebna,lamela je mjenjana na 8000 a traktor ima prednji utovarivac i stalno ga jeb... po kvacilu..

kad ti na 1000rs crknu 4 bosh pumpe?a od pocetka se zalis da traktor nema dovoljno snage i dode serviser jeb..po regulatoru i kao "slozi" a za 900sati ti crknu sve pumpe do kraja,sto je u biti bio problen i onda normalno da ti platis popravak i nepriznaju ti to u reklamaciju a reklamirao si...a ceh 5000EUR...
nisu to bas strojevi za rad vec za izlog...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
Određeni modeli i serije kod svih marki imaju neke mane, sad ko kako pogodi kad kupuje novo ili polovno. Svako bi rado imao naj traktror ali to je preskupo u današnje vrijeme, pa se kupuje kaj se može. Izdržljivost svakog stroja ovisi o vlasniku kakao se traktor održava i vozi.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
uvelike ovisi i o sreci kako naletis na novi stroj...ja sam s svojim imao sranja od kako je dosao u dvoriste...s drugim lambom nisam imao nikakve znacajne probleme tj samo ventil hidraulike nije drzao kad si traktor ugasio...ali s ovim...za sjest i plakat...
covjek kad se jednom opece onda puse i na hladno...ali bolje uciti na tudoj skoli nego na svojoj...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
Si imal kakvih problema s Cronom?
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
samo s ventilom sto drzi hidrauliku...dali su drugi i za nekih 100rs opet nije radio..tj ni sad nedrzi hidrauliku kad ugasim traktor...kad ostavim dignutu hidrauliku preko noci on padne do jutra...nepada brzo ali propusta..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Zombi koje točno modele imaš??

Veliš na 1900 rh otišle sve 4 pumpe, pa to je onda isti motor ko i u našem exploreru i ista stvar ti se desila.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Dali te pumpe imaju veze sa našim kvalitetnim gorivom to šta su otišle??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Dado i kod tebe na agrofarmu je takav motor.
Jedan od razloga je loše gorivo i loše skaldištenje goriva, a drugo je to kaj samo po sebi nije kvalitetno napravljeno, a samim time i preosjetljivo.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Ma znam,sve je to sad novo zajebano.Preosjetljivi su to motori i filteri. Kada dođe minus odma neče palit jedino na čisti dizel. Ko god u selu ima noviji i moderniji traktor primjerice JD ili MF isto neće vozit ako nemaju čisti dizel.Sam vlasnik JD-a 6430 mi je to rekao,ai kolega Franc mi je rakao za jednog mf-a 5465 da isto neče palit po zimi bez čistoga goriva.
Tako da to šta odlaže dizne i boch pume na novijim traktorima je krivo gorivo a ne sami traktor. Ti traktori su napravljeni za europsko tržište gdje je daleko bolja kvaliteta goriva nego kod nas.Jer su današnji motori preosjetljivi za to.
Evo primjer,šogor na molom deutz-u 40ks iz 1979g. nije mjenjao filter goriva od 1995god. a danas svakih 200rs se moraju mjenjat ti filteri na novijim traktorima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
Šanana, nije. Getriba je u osnovi ista, no motori su različiti.
U tvojem je motor Same diesel 1000.4WTI, 4litre, dok je u Dadinom traktoru motor Deutz 2012, 4038ccm.
Istina, jedan i drugi imaju podjednak sustav ubrizgavanja (monocilindrične pumpe u bloku).
 

Najnoviji postovi

Na vrh