• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lamborghini

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
lijepi su traktori, svi su isti, deutz serija 5, lamboR6, hurliman XM, same Iron...i svi se proizvode u njemačkoj.
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
152
lijepi su traktori, svi su isti, deutz serija 5, lamboR6, hurliman XM, same Iron...i svi se proizvode u njemačkoj.


Oprostite, ali moram Vas ispraviti.
U globalu su isti samo je mala razlika u nijansama;
SAME- VIRTUS; HURLIMAN- XM; DEUTZ- serija 5; LAMBORGHINI- NITRO
a svi se proizvode u TREVIGLIO ITALIA
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Kolega Virtus čuo sam da se više neproizvodi df agrofarm te da mu je zamjena serija 5,pa dali se sad rade lambo r3 evo,same ex. 3 i hurli xb max??? Pa me zanima ako su im ti gore navedeni modeli zamjena,dali će onda raditi neke modele od 80ks do 100ks tih gabarita ko što je lambo r3 evo. Znam da ima lambo r2 do 100ks,same dorado,df agroplus ali oni su gabaritno mali za neke poslove šta obavlja r3 evo,same ex 3 i df agrofarm.
Po meni bi logičnije bilo da ti gore navedeni modeli su zamjena za df-a agrotron k,same iron,hurli xm i lamba r6 do 130ks
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
152
SDF serija traktora VIRTUS ( nazovimo je skraćeno tako jer je ipak SAME vlasnik ) je od 110, 120, 130, KS u ponudi je model VIRTUS J od 90,100, 110, 120 KS.
Za sada svi modeli imaju motor DEUTZ TCD 3,6 L 04 Tier 4i, dok ne uđe u proizvodnju i montažu na traktore SAME Tier 4i motor koji je trenutno na testiranju u radnim uvjetima.
Naslijednik serije IRION je FORTIS; 120.4, 130.4, 140.4, 140, 150.4, 150, 160.4, 160, 180, 190 KS
Serija EXPLORER 90, 105 sa SAME motorima Tier 3 se proizvodi i dalje kao i EXPLORER 85, 100, 110 sa motorima DEUTZ Tier 3
nadam se da ste zadovoljni odgovorom
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Hvala kolega. U Poljo-novi su mi rekli da više neproizvode Agrofarme,da njihova zamjena je serija 5,pa me zanimalo dali samo agrofarme neće proizvodit ili i sve ostale te modele od 85 do 110ks iz sdf grupacije.
Znači bit će od df-a serije 5 modeli i od 90ks. Kao i od same virtus 90ks do 130ks samo s vremenom dok istestiraju motor.
 

azram

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
172
Kakvi su lamborghini grand prix 80 dal se kvare? 95.godina. da li kupiti njega ili renault ceres 330
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
vidim da si postavil puno upita za traktore,gle svaki traktor je dobar koji je dobar,svi se kvare ko kaze da ne laze,pitanje je samo koliko brzo mozes doc do djelova I koliko su skupi
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Sve ti ovisi na kakav naletiš,u kakvome je stanju,za lamba bi reko da je bez elektronike,dok reno ima nešto više. Za renola su skupi dijelovi i neki nisu dostupni kod nas.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
Renault je danas Claas i Ima par zastupnika kod nas, tako da... Ali mislim da je talijan povoljniji za popravak,ako se šta dogodi
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
Kakvi su lamborghini grand prix 80 dal se kvare? 95.godina. da li kupiti njega ili renault ceres 330

Ja imam 955 dt i 956dt ako ćeš solidno održavati kao i svaki drugi nema tog koji se ne kvari.Dijelova imaš nije nikakav problem ja uzimam u Križevcima TRAKTOR SERVIS šta sam trebo 99% odmah imaju a radio sam i motor na jednom,mjenjač na drugom,kočnice,semeringe koje kakve ima sve.
 

neno21

Član
Tu od
15 Pro 2009
Poruka
52
Pozdrav
-jel ima netko service manual, uputstva za Lamborghini 654 dt (konkretno gdje je mjerač ulja za hidrauliku, 80 godina ,4cilindra zracnjak)
Hvala
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
864
Lamborghini Premium 1060 1998 god. neće upaliti.Vrtio je pumpu za navodnjavanje i stao i sad ne pali. Ne dobiva struju na pumpu ili onaj regulator prije pumpe. Kad se to prošli put desilo malo sam rasklimao žice ,iskapčio i ponovo prikapćio đekove struje, pokvrcao po regulatoru i upalio je.Sad ništa.

Zna li netko za kakvog dobrog servisera koji rješava i struju i izlazi na teren.Najbolje bliže Virovitici ako ima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
Lamborghini 1060 neće upaliti

Obrati se našem članu, kolegi Virtusu.
Koliko ga (po)znam, on je "leteći", pa možda sleti i k tebi :D:

Taj motor ima elektronički regulator, a na mjestu mehaničkog regulatora je samo aktuator. Tko zna kaj sve može uzrokovati probleme...od senzora brzine vrtnje, računala, aktuatora...do samih loših spojeva i poglavito loše mase.

Isusek, kakva je to pumpica da ju mora takav stroj vrtiti???
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
864
Poslao sam PP kolegi Virtusu ,ali se za sada ne javlja. Nažalost nemam njegov broj telefona.
Za pumpu bi bio dovoljan i sa 45-50 KS ,ali silom prilika dopalo je njega jer drugog nema ,zato i je frka.:fiery:
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
864
Zna li netko pouzdano koliko ulja ide za hidrauliku i mjenjač ( je li sve jedno ulje za oboje ) u gore spomenuti premium 1060 98god? Koliko ima filtera i koji idu te koje ulje je preporučljivo staviti.
Kod vožnje ,ako ide preko 2 200 okretaja čuje se neko kao krčanje otraga ( u kabini ispod sica se ne osjete nikakve vibracije ili sl.) slično nekoj mješavini krčanja i zvonjave. Ulje mi izgleda nekako ne ljepljivo i bilo ga je nekih 20tak L viška, pa bi promjenio ulje i filtere možda pomogne.
 

Marex

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
70
Kolega ima Lamborghini 874-90 kojem ne radi kardan, problem je u lamelama koje su se poderale, ispred lamela imaju distanceri i jos nesto, ZAnima me sta ima ispred tih lamela,i koje su debljine ti distanceri i to "nesto sto jos ima" i koje su debljine te lamele. Ako neko ima iskustva ili kakav prirucnik molio bih da napise.Hvala
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
514
Imate na trattore.com Lamborghini Grand prix 874-90 i pod front and rear pto imate kako izgleda kuplung koji je inače hidraulični, jedino izgleda da se ručno preko poluga uključuje hidroventil koji pak uključuje kuplung.
 

Najnoviji postovi

Na vrh