• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Landini

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Upravo stigao jos jedan plavac u dvorište
Draško čestitam od srca i neka te dugo i sretno služi! I da zaradi novog Landinija.

Vidim voliš ti Landince? Ja za svojeg Powerfarma 85 tražim prednji utovarivač ako znaš za koji? ili od čega bi pasalo? Vjerujem Massey itd...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,864
Ja sam za Steyra isto tražio utovarivač jer imam na njemu nosače. Cijene su bile od 1000€, a taj je bio - odvezi ga na otpad. Onda sam naišao na stražnji univerzalni od Fligla, novi za 1500 €
Ovdje ga samo transportiram na prednjem nosaču
IMG_20220411_163023.jpg
A ovdje "služi svrsi"
IMG_20220118_160759.jpg
 

VjekoBis

Novi član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
28
Pozdrav svima! Evo molim za pomoć ako znate. Traktor Landini Landpower 135, 2007.g. Perkins motor, 5700 h, potpuno mehanički traktor, ima problem sa hidraulikom. Naime kad zakopčam teži stroj (npr. plug) hidraulika malo propušta (1-2 cm) i ponovno ga podigne. Dok je ulje hladno to je još podnošljivo ali kad je ulje toplo ljuljanje je znatno izraženije (češće). Kad ugasim traktor hidraulik se polako spušta. Spremam se promijeniti ulje i filtere ali da znam da li treba još nešto mijenjati. Na hidrauličnim cilindima ne slini ulje. Da li cilindri ipak propuštaju bez da slini ulje ili je stvar u ventilu? Hvala za svaki savjet.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
S obzirom da ne slini prema van, logika veli da dolazi do unutarnjeg propuštanja. Vjerujem da imaš ventil za regulaciju brzine spuštanja. Pokušaj ga potpuno zatvoriti. Ako i dalje pušta, moje mišljenje je da je došlo do unutarnjeg propuštanja na cilindru.
Postupanje po mojem prijedlogu te niš ne košta, a nadam se da ti bu netko stručniji više pomogel.
 

VjekoBis

Novi član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
28
Da li je to ventil sa zadnje strane iza prihvata na traktoru za kopčanje treće točke (toplinka) zakreće se lagano, prstom, hod 90 stupnjeva? Traktor mi je sad kod prijatelja u radioni pa ne mogu uslikati..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Da li je to ventil sa zadnje strane iza prihvata na traktoru za kopčanje treće točke (toplinka) zakreće se lagano, prstom, hod 90 stupnjeva? Traktor mi je sad kod prijatelja u radioni pa ne mogu uslikati..
Na mom legendu 145 je ventil na tom mjestu kao što si napisao, s desne strane kod kopčanja toplinga i zakreće se gore, dolje. Probaj ga zaokretati prema gore dok traktor radi i imaš prikopčan neki teži priključak, što ga više zaokrećeš prema gore trebao bi manje trzati, zaokreći dok se ne smiri. Kod mene miruje kad je dignut skoro do vrha ako imam prikopčan teži priključak.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ne znam kak je na Landiniju. Na Goldoniju imam ventil koji omogućava brže ili sporije spuštanje hidraulike. Kad je prikopčan teži priključak, malo ga pritegnem inače bi priključak kod spuštanja naglo tresnuo na zemlju. Ako taj ventil zatvorim do kraja, hidraulika može podići priključak, ali spuštanje ne reagira na promjenu položaja ručke. Dakle, povrat ulja preko razvodnika je blokiran.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Vjeko, kao prvo prema mom iskustvu obavezna je zamjena filtera, vjerujem da je isto žičani mrežni ko i na mom Powerfarmu. isto mi je trzal recimo dva dana i onda totalno prestal dizati... ubio sam se s tim koliko puta sam vadio ulje, vadio stari, prao i stavljao isti stari filter. potpuno čist van potpuno čist nutra, a ne radi dobro.... stavio novi filter cca 200 kn i radi ko metak..

Ekipa: pitanje za moj Landini PowerFarm 85, koje vitlo bi preporučili za njega odnosno tu snagu i težinu? drva koja planiram izvlačiti su u privatne svrhe (domačinstvo mojih roditelja, roditelja žene i naše domaćinstvo) i to bukve recimo cca 80 cm promjera +-30 cm. CCa 50 metara godišnje.
 

globus

Novi član
Tu od
26 Sij 2023
Poruka
12
Bok, pozdravljam sve clanove. Kupili amo prije godinu dana landini globus 60 te smo ga dali majstoru da pogleda kaj ne valja i na kraju nakon tri mjeseca smo dovezli traktor doma u jedva voznom stanju. Od onda sam pomalo popravljam kaj treba. Oa bi vas zamolio da li znate koja je to dodatna funkcija na prekidacu prednjeg pogona? Jos me zanima koji je elektroventil za blokadu diferencijala (ventili se nalaze ispod papuca kocnica)?
 

Prilozi

  • IMG_20230126_190753.jpg
    IMG_20230126_190753.jpg
    36.4 KB · Pregleda: 26

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
To ti se zove "Fast run". Kad zakreneš prednje kotače, ubrza ih tak da se okreneš na manje mjesta.
 

globus

Novi član
Tu od
26 Sij 2023
Poruka
12
Hvala, mislio sam da je to kao neka pomoc ako zadnji kotači upadnu u blato pa da prednji brze vrte.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Globus pa kaj je taj mehaničar napravil onda? To si se vratil lošiji nek je bil kupljen?
 

globus

Novi član
Tu od
26 Sij 2023
Poruka
12
Traktor je bil ok i on je trebao promjeniti ulje i vidjeti dal kaj treba jos popraviti. Kad je prckal otpojio je zicu koja ne da da se traktor pali ako nije u leru, nije mogao upaliti pa je prerezao konektore na elektroventilu koji daje i oduzima dovod goriva kad se pali ili gasi i spojio po svome, spalio je ventil, kupio sam drugo za 850 kn ali i ovoga je spalio, opet sam kupio drugog ali sad je ves kostao 1000 kn. U getribu mi je stavio hipenol pa je traktor između mjenjanja brzina jako usporavao, lagao mi je da je prediftal cilindre servo volana itd. Uglavnom nakon bezbroj lazi na kraju smo nekako direktno upalili traktor i dofurali ga doma. On je kao radio u masey fergusonu i nedavno otvorio doma servis, nije mi se javljao na telefon a i kad bi se javio veli mi dojđi u to i to vrijeme do radione ja dođem nikoga nema, cekam nazivam ali uzalud.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Ak je taj mehaničar, bolj da se toga ostavi... Pa sve kaj je mogel krivo napraviti, to je uspel napraviti... Ne kužim kaj je taj delal u MF-u, pral podove u radioni?
 
  • Like
Reactions: ZJ

Najnoviji postovi

Na vrh