• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Landini

globus

Novi član
Tu od
26 Sij 2023
Poruka
12
Ja bi ga tražil naknadu štete...
Ah sve je islo bez racuna, altenator je vozil serviseru jer kao daje prejaku struju samo to je bilo sto eura. Platili smo mu nesto manje nego je trazio. Tek smo poslje skuzili da je stavio krivo ulje u getribu, da nije promjenio filter mjenjaca i da nije promjenio gumice na servo cilindru, da sam onda to znao dal bi mu za taj altenator i gotovo. Ja nemam neku poljoprivredu pa smo ta tri mjeseca s 533 radili ali on je imal pet istih traktora cijelo vrijeme kod sebe nista nije složio.
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Daj samo reci u kojem kraju je taj mehaničar tak da znamo koje mjesto izbjegavati... 😉
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Tražite povrat novca i naknadu počinjene štete.
Jel ima obrt ili dela u fušu?
Bez obzira, možete ga prijaviti inspektoratu ili za nadriobrt ili ta ne izdavanje računa...ako se nemre te dogovoriti.
 

globus

Novi član
Tu od
26 Sij 2023
Poruka
12
Tako bi i trebalo, meni ga je iskreno bili na kraju i zao. Presao sam preko toga, kako se kaze svi moramo zivjeti. Ima obrt al valjda pausal. Sreca da mi od hipenola nije otisla getriba ili pumpe. Traktor je uvoz iz italije, neki salavajzer ga je vozio jer je porezao neke rucice koje su mu valjda smetale za ulazak u traktor, srafi napinjaca potrgani ili obrisanih navoja itd.dosta sam se nasrafio. Svercer je pospricao ali direktno na prljavo zeljezo. Sreca na kraju balade traktor je stvarno dobar, puca od snage.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Ok, nek je krivo žicu spojil, događa se. Ali u tu getribu natočiti hipenol je ipak malo veći propust pošto se zna da u današnjim traktorima nema mjesta hipenolu u getribi... Ovo je na razini praktikanta prvog razreda srednje škole kojem je svejedno koje ulje ide. Pogotovo zato jer je kak i sam veliš, radil u MF-u.
 

globus

Novi član
Tu od
26 Sij 2023
Poruka
12
Srećom na poslu jedan kolega slaže povremeno traktore pa je ubiti on zaključio da je to hipenol i nek hitno vadim van, poslije mi je složio dio struje. Sad je sve ok jos moram tu šperu riješiti. Napravil sam mu uteg😉
 

Prilozi

  • IMG_20221228_153031.jpg
    IMG_20221228_153031.jpg
    52.2 KB · Pregleda: 47
  • IMG_20221228_102837.jpg
    IMG_20221228_102837.jpg
    48 KB · Pregleda: 47
  • IMG_20220511_190236.jpg
    IMG_20220511_190236.jpg
    88 KB · Pregleda: 47
Posljednje uređivanje od moderatora:

globus

Novi član
Tu od
26 Sij 2023
Poruka
12
I kako se pokazao? To su ubiti isti traktori, na istoj traci su ih proizvodili.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Za sada su zadovoljni njime,imaji ga dvije godine,mal i okretan,pravi mali zvrk. Mada mene živcira položaj nožnog gasa i premali volan,nikako da se naviknem.
Screenshot_2023-01-28-10-13-47-360_com.miui.gallery.jpg
 
Posljednje uređivanje:

globus

Novi član
Tu od
26 Sij 2023
Poruka
12
Za sada su zadovoljni njime,imaji ga dvije godine,mal i okretan,pravi mali zvrk. Mada mene živcira položaj nožnog gasa i premali volan,nikako da se naviknem.
View attachment 56969
Super izgleda, moj nema kabinu nego je netko navario kavez s krovom i stavio prednje staklo. Veli mi prijatelj koji se razumje u traktore da taj traktor kao da ima 70ks.a ne 56 koliko je deklarirano.

Koliko kila vam ima prednji uteg?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
@mtd001, Ursus postao drugi traktor ili je dobio izgon?
Ursus dobio drugog gazdu,sad su 2 crvena u dvorištu😉
Super izgleda, moj nema kabinu nego je netko navario kavez s krovom i stavio prednje staklo. Veli mi prijatelj koji se razumje u traktore da taj traktor kao da ima 70ks.a ne 56 koliko je deklariran
Ovaj naš Massey ima 70 ks
IMG_20220311_173305.jpg IMG_20220311_173253.jpg

Koliko kila vam ima prednji uteg?
To mene pitaš? Nemam pojma koliko su teški,to je šogor dao izrezati od pločevine,ima 8 komada
 
Posljednje uređivanje:

globus

Novi član
Tu od
26 Sij 2023
Poruka
12
Da vas sam pitao, moj uteg ima oko 90 kg.uteg trebam deset minuta godisnje kad malčiram u veliki brijeg. Na motoru je oznaka serija 700 tak da valjda je bil pristopani na pumpi goriva na 56 k.s.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Ja mislim da jedan uteg ima oko 20 kg i puta 8 kom.
 

globus

Novi član
Tu od
26 Sij 2023
Poruka
12
Super, moj je oko 90 kg.to bu mi dosta jer ga trebam par minuta godisnje kad malčiram zeznuti dio.
 

9880

Novi član
Tu od
9 Tra 2022
Poruka
22
Pozdrav imam landini 9880 1999godina
Imam problem oko instalacije u zadnje vrijeme grijanje mi je prestalo raditi odnosno jer pregori osigurač i nesto mi isprazni akumulator akumulator je nov kupljen prije par mjeseci čini mi se 110ah namjenski za traktore gdje bi mogao biti problem jer nemam dobrog električara u blizini da li je neko imao sličan problem i odakle bi mogao početi pregledat hvala unaprijed
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ampermetar na klemu ..na njemu vidiš koliko troši..ugasi sve trošila..radio..ventilator .svjetla itd..Dalje skidaj osigurač po osigurač i pratiš ampermetar..šema bi dobro došla da vidiš koje trošilo je na kojem osiguraču..jasno?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Kod mene se radi limarija pa ide traktor na farbanje, sol u zimskoj službi i to samo lokalno po dvorištu firme je učinila čuda...prije bi rekao nebriga odnosno da ga nisu prali redovito...
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    25.8 KB · Pregleda: 42
  • 2.jpg
    2.jpg
    30.8 KB · Pregleda: 42
  • 3.jpg
    3.jpg
    33.7 KB · Pregleda: 42

globus

Novi član
Tu od
26 Sij 2023
Poruka
12
Pozdrav, imam problem sa landini globusom, prije mi dosta krcalo kad sam ubacivao reverzer naprijed nazad pogotovo kad je bio hladan. Onda sam stalno nesto slagao po njemu da ne slini ulje, kad sam to slozio i promjenio ulje u mjenjacu nakon nekog vremena super se saltalo. Sad sam slagao elektroventil spere i sad kad je hladan prvo saltanje je kao da uopce ne odvoji lamelu, kasnije je bolje ali nije to to. Da li se treba odzracit kvacilo ili tako nesto? Jer kad odsrafim mjerac za ulje u getribi onda ispuhne zrak.
 

Najnoviji postovi

Na vrh