• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Legalizacija objekata

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
a gle, to se bude moralno napraviti, ili prije ili kasnije.. možda budu neka bolja vremena da se bude dalo napraviti, a ne sad u največoj krizi i neimaštini...

ja bi to sve što imam volio legalizirati,ali uz neku razumnu cijenu,recimo komunalije samo nastaviti plačat,a ne i zaostatke vraćat,onda kad dođem kod geodeta za projekt i usnimavanje samo se nasmije kako bi te ogulio,pa tako i općina i država
-tak je bilo i s ar kodom,ak niste zaboravili,novci došli iz vana,a sami plaćali općini/gradu/ mjerenje čestica
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
i koliko te bude negdje izišlo? ak nije tajna

Zbilja nemam pojma koliko ce izac, znam da ne moram sve platit tj oslobodjen sam komunalnih naknada a na drugom posjedu je sve starija gradnja od '68. godine i tamo zbilja nece izac puno.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
ili dobije suvlasnike u gruntovnici...

ak je nekretnina nelegalna nije u gruntovnici, a zemljište nemre bit nelegalno...dakle, nebuju se pripisivali u gruntovnu...:biggrin:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
I meni se čini da bude tak

evo još jedna radosna vijest, ako je netko gledao dnevnik, sad hoće da se ukinu i minusi, tj, da je minus jednak primanju.. i to da se podmiri do kraja godine.... svjesno nas i ciljano tjeraju u bankrot i da budemo kruha gladni
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
oni legaliziraju,pa se onda uknjiže,tak dugo dok netko ne podmiri dugovanje...skine teret
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
evo još jedna radosna vijest, ako je netko gledao dnevnik, sad hoće da se ukinu i minusi, tj, da je minus jednak primanju.. i to da se podmiri do kraja godine.... svjesno nas i ciljano tjeraju u bankrot i da budemo kruha gladni

ja nemam ni tekući, a ni plaće...pa mi nedaju minusa ni kune...
daklem, opet me je fulal...:(happy):
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
oni legaliziraju,pa se onda uknjiže,tak dugo dok netko ne podmiri dugovanje...skine teret

aha, to bu baš brzo napravljeno...nemaju ni pol milijuna takvih objekata...:icon_fU:

uostalom ja rušim prije neg legaliziraju...i tak nemre ta drvena sklamarija stajat zauvjek...
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
pogledaj kartu na geoportalu,sve se ljepo vidi kaj je ucrtano u katastru i kakvo je stanje u stvarnosti...nemamo im kud pobjeći,najebali smo kako god okreneš
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
pogledaj kartu na geoportalu,sve se ljepo vidi kaj je ucrtano u katastru i kakvo je stanje u stvarnosti...nemamo im kud pobjeći,najebali smo kako god okreneš

čekaj, nije sve tako crno, još nismo ni uključili izmicanje...:icon_wink:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
čekaj, nije sve tako crno, još nismo ni uključili izmicanje...:icon_wink:

daleko od toga da bi bilo lijepo imati papire uredne, ali jednostavo te ogule s novim porezima, skupljem gorivom, nekakvim glupostima, ili ako ničim drugim nekom glupom ovrhom... evo, ja osobno jesam imao u planu ići legalizirati, ali pošto je jučer bilo aktualno ta situacija sa minusima u banci, i svime, a tim sam mislio to riješiti, sad jednostavno više nemožeš......danas sam isto nešto naučuo,u neko dogledno vrijeme se nebude smjele imati salonitke na krovi zbog štetnosti, i tu bi vladajući mogli opet ljudima nabiti trošak samo da im padne napamet..... oni su svemogući....
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
legalizacija kuce

imam i ja za legalizirati...
Bruto kvadratura kuce je 240m3.
Zanima me cijena geodetskog i arhitektonskog snimka.
Osim kuce imam jos drvenu supu za drva i pusnicu...i vrtnu pecenjaru od stare cigle.
moze i na pm ako ima tko se s time bavi, krapinsko zagorska zupanija
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
imam i ja za legalizirati...
Bruto kvadratura kuce je 240m3.
Zanima me cijena geodetskog i arhitektonskog snimka.
Osim kuce imam jos drvenu supu za drva i pusnicu...i vrtnu pecenjaru od stare cigle.
moze i na pm ako ima tko se s time bavi, krapinsko zagorska zupanija

To ovde nebuš saznal ako želiš legalizirat odi u najbliži geo biro pitaj za cijenu pa odi lepo u svoj ured za građevinu u općini pa pitaj jer nije svima cijena ista neke opčine nešta šenkaju ljudima neke ne ljudi su stručni pa ti buju rekli sad da ti ja kažem mene je došlo sve 7000,00 kn tebi to ništa neznači u životu.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Rušit če se svi objekti izgrađeni poslije 06 mj.2012.Tada je napravljena snimka i vidljivo je da takve građevine nisu bile na snimci i za njih nije moguće podnjeti zahtjev za legalizaciju.Za ranije bespravno izgrađeno,ukoliko na gospodarstvu postoji i samo kokošinjac nelegalno izgrađen,neče se rušiti,ali neče biti moguće tražiti nikakva financijska sredstva iz raznih EU fondova.Niti če se moči provoditi ostavinske rasprave ili nasljeđivanje po drugim osnovama.
Paradoks je da ako se netko sada odluči na legalnu gradnju,sve naknade mora plačati po punoj cijeni, a sve nelegalno izgrađeno do sada se može legalizirati po povlaštenoj cijeni.To znači da su oni koji su ranije gradili legalno,a i ono koji če sada graditi legalno,kažnjeni s punom cijenom nameta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh