• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lubenica i dinja

  • Temu pokrenuo marijogrgic
  • Datum prvog posta

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Ako nešto možemo zaključiti iz iskustava na forumu o pokrivanju agrilom onda je to da ono što vrijedi jednom ne vrijedi drugom. (Iako bi baš vama dvojici moglo vrijediti isto).
Meni recimo takav način ne bi donio ni blizu napredak kakav očekujem, kakav moram imati. Čak izbjegavamo pokrivanje zasebnih redova jer razlika bude prilična.
@petulla kada sadite prvu dinju/lubenicu?

Pa izađemo, uz pokrivanje agrilom, na crnu foliju i ako vrijeme dopušta, oko 20.04
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
785
Da li cijepite lubenicu i na koju podlogu? Ove godine sam nabavio Sakatin routpower.
 

lucky69

Član
Tu od
13 Velj 2014
Poruka
37
lacky69@:
da li si probao sa direktnim pokrivanjem - bez lukova.
Mi od kad smo počeli raditi sa agrilom(15-ak godina već) direktno pokrivamo sve tikvenjače (krastvac,dinje,lubenice i tikvice) i nikada nije bilo problema. Puhale su olujne bure i juga ali nikada se sadnice ispod agrila nisu oštetile. Tako pokrivene tikvenjače ostaju do početka cvatnje i ponavljam sve pet:(clap):
Agril širine 8,5m pokriva šest - sedam redova ili folija, zategne se, pritisne kamenjem ili najlon vrećama sa zemljom. I još jedna stvar, kada je agril na lukovima velika je vjerojatnost da će na tim mjestima agril popucati a da ne spominjem pse lutalice u i na agrilu - znači šteta zagarantirana.
Ja planiram saditi na foliju metar razmaka u redu, dva metra od reda do reda, pa mi se u tom slučaju, ukoliko primjenim tvoj recept, količina agrila poveća za 25%, što u konačnici i nije neki problem jer po prvom planu moram dokupiti šipke za lukove :(: Koji je razmak između redova -folija kod tebe?

Ako nešto možemo zaključiti iz iskustava na forumu o pokrivanju agrilom onda je to da ono što vrijedi jednom ne vrijedi drugom. (Iako bi baš vama dvojici moglo vrijediti isto).
Meni recimo takav način ne bi donio ni blizu napredak kakav očekujem, kakav moram imati. Čak izbjegavamo pokrivanje zasebnih redova jer razlika bude prilična.
@petulla kada sadite prvu dinju/lubenicu?
Goran1985, jeli to znači da radiš kao i PetullaRZ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
Nisam, bas suprotno od njega. Ima u temi gdje sam postavio slike kako mi radimo.
Manje ćeš i agrila potrošiti njegovim načinom. Meni to ne igra jer što je god veća kubikaža zraka pod agrilom to mu je toplije, brze napreduje...

I mi Petulla sadimo tada, berba 20.06. dinja i 01.07. lubenica.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
A joj kakav dan - dobro smo se naradili.

@goran1985: mi smo desetak dana kasniji u berbi
@lacky69: kod mene je malo gušći sklop za lubenicu. Kada postavimo foliju(od 1,20m) sadna površina je 90cm, razmak između folija je 50cm - što znači da je red od reda 1,40m a razmak u redu stavimo 1m. Sa ovakvim razmacima ispada 7.000 biljaka/ha što je sasvim ok. Sadimo u cik-cak sklopu. Kada se tako postave folije agril širine od 8,5m komotno pokrije 6 folija. Sve isto radimo i za dinju sa time da je razmak u redu 70-80cm.
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
kakvo vam je razmišljane kod lubenice kad mi na kontinentu već dvije godine totalni p,,,ng , JOŠ ĆU OVU PROBATI NA POLA KAO INAĆE da nebih odustao do kraja, Ako bude loše za mene je završena za sve vrijeme ja se nemogu uklopiti u 50 lipa koliko nama ovi naši vrli otkupljivaći plaćaju kada naša dođe ,Imam osjećaj kao da se natjeću koji će dati nižu cijenu
 

lucky69

Član
Tu od
13 Velj 2014
Poruka
37
A joj kakav dan - dobro smo se naradili.

@goran1985: mi smo desetak dana kasniji u berbi
@lacky69: kod mene je malo gušći sklop za lubenicu. Kada postavimo foliju(od 1,20m) sadna površina je 90cm, razmak između folija je 50cm - što znači da je red od reda 1,40m a razmak u redu stavimo 1m. Sa ovakvim razmacima ispada 7.000 biljaka/ha što je sasvim ok. Sadimo u cik-cak sklopu. Kada se tako postave folije agril širine od 8,5m komotno pokrije 6 folija. Sve isto radimo i za dinju sa time da je razmak u redu 70-80cm..

Evo i ja sam zahvaljujući dobrim forumašima :(happy): jutros osmislio novu strategiju. Budući sam planirao saditi na foliju od 100 cm u jednom redu, ako suzim međuredni razmak na 180 cm, knap mi dođe agril od 6,40 za četiri reda, a što je najbitnije kvadratura agrila mi u tom slučaju izađe u centimetar isto kao u mom prvom planu. Hvala na savjetu iako me još malo brine direktan kontakt agrila i sadnica, kod mene zna biti i bure i juga.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
233
Jel kreće neko u kontinentalnom dijelu u sadnju rasade? Ja planiram ovih dana prvu turu
Inače sam novi u ovome poslu, bavim se stočarstvom a lubenice su mi dodatni prihod, pa zato pitam svašta...:icon_eyes:
 

Silvester

Novi član
Tu od
27 Velj 2015
Poruka
21
Kod mene je krenula sjetva prije tjedan dana! Prva tura baronesa rz i royal fantasy. Danas narucene dinje jucar rz i pallar rz.

U planu je još varda i neka dinja? Preporuke za dinju u t. cantalopue tipu?
 

Silvester

Novi član
Tu od
27 Velj 2015
Poruka
21
Negdje sam čitao da je superstar jako loša?

Meni je bitno da je ukusna i lijepa, sad dal je 1,5kg ili 2 kg nebitno. Još kad bi isjeme bilo jeftino super.

Koje su cijene u pitanju?
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Ja već par godina sadim CHIANTI F1 od Sakate i zadovoljan sam s njom, osim naravno kad ju kiše sjebu.Distribuira ju Agrimatco doo.
 

dario

Novi član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
28
Superstar cjena za 10 gr tj negdje oko 320 sjemenki je 130 kn.
Ima Pšeno i Biogal.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,682
Ha,ha. Pošaljem ti jednu na adresu :(hi): :eek::kad dozori.
 

dario

Novi član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
28
11168979_833703056718288_299798705_n.jpg


Nitko ništa ne objavljuje..Ajmo kontinentalci neretvljani izlaze
Za par dana izlazim i ja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh