• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lubenica i dinja

  • Temu pokrenuo marijogrgic
  • Datum prvog posta

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Moje su opet predugo čekale u rasadi zbog kiša i hladnoće pa su tek sad počele rasti kako treba :|
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Opet ja sa dvi loze lubenica :p kak da znam kad je zrela :scratch
I koja je to finta muška ženska ?
 
I

ihorzic

Guest
moj kupac za krastavce se brusi kako će kupiti oko Virovitice po 0,50 lipa idući tjedan
 

brle7

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
92
moj kupac za krastavce se brusi kako će kupiti oko Virovitice po 0,50 lipa idući tjedan

kupit će "kitu mačkovu" po 50lipa, koji konj:madmana::madmana::madmana::toimonster::axe::axe::axe:
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Opet ja sa dvi loze lubenica :p kak da znam kad je zrela :scratch
I koja je to finta muška ženska ?

Ima više pokazatelja ja se ravnam prema svrtku koji ti se nalazi na kraju peteljke prema lozi kada je on suh možeš brati ili ti je još bolje pošto imaš par loza ne brati lubenicu već ju dok je na zemlji pritisneš dlanom i ako čuješ krckanje sto posto zrela .
A muška i žensaka ženska ti ima udubljenje na drugoj strani od peteljke kažu da je slađa ja nisam provjeravao meni su sve dobre.
Pozdrav!
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Ima više pokazatelja ja se ravnam prema svrtku koji ti se nalazi na kraju peteljke prema lozi kada je on suh možeš brati ili ti je još bolje pošto imaš par loza ne brati lubenicu već ju dok je na zemlji pritisneš dlanom i ako čuješ krckanje sto posto zrela .
A muška i žensaka ženska ti ima udubljenje na drugoj strani od peteljke kažu da je slađa ja nisam provjeravao meni su sve dobre.
Pozdrav!

Imam ovakvih kao tvoje na slici piše na vrečici da se beru več u 6 mj a to sam sadio u plastenik ispod breskvi dosta su se zađunglale imale vlage al vidim da im boja nije kao onim na placu sutra ja njih malo potisnem :p hvala pozz
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Imam ovakvih kao tvoje na slici piše na vrečici da se beru več u 6 mj a to sam sadio u plastenik ispod breskvi dosta su se zađunglale imale vlage al vidim da im boja nije kao onim na placu sutra ja njih malo potisnem :p hvala pozz


Imaš svrtak i dva listića kraj njega ako je to suho nemaš više šta čekat osim da pređe uberi i pojedi ako nije bila dobra ti uberi drugu i tako redom dok ih ima.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Opet ja sa dvi loze lubenica :p kak da znam kad je zrela :scratch
I koja je to finta muška ženska ?

Imas vise nacina da saznas dali je zrela. Mozes je tiskati rukom a i nemoras, istina je da se cuje kako puca unutra ak je zrela. Imas ispod peteljke nesto nalik na kasiku i ako je ona pozutjela lubenica je zrela, ako je jedro-zelena nediraj je jos.
Po meni najpouzdaniji nacini su curenje meda iz peteljke odrezane lubenice i pojava koncentricnih krugova po suncanoj strani lubenice. Trebas se dobro zagledat i ako vidis malene krugove velicine otprilike glave sibice rezi je slobodno.
Ta je zrela za upotrebu i daleko je sladja od onih koje se rezu zelene i koje dozrijevaju u skladistima desetak dana prije prodaje.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
nemam bas vremena za citanje teme al malo cu nabaciti,,vozio sam neku robu na otkup i kolko vidim ovi sto dovoze lubenicu jako su zadovoljni 1,6kn otkup,kod nas je berba pocela prije 20-tak dana,,a vidim ima i finih lubenica reka sam ja nije od vode dobila 20kila :mrgreen:
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
...a vidim ima i finih lubenica reka sam ja nije od vode dobila 20kila :mrgreen:
Cijepljene na podlogu bundevu. Zbog jačeg korijenova sustava, rastu kao lude (crpe više vode i hraniva). Jedino su sadnice skuplje.
:supris:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ima više pokazatelja ja se ravnam prema svrtku koji ti se nalazi na kraju peteljke prema lozi kada je on suh možeš brati ili ti je još bolje pošto imaš par loza ne brati lubenicu već ju dok je na zemlji pritisneš dlanom i ako čuješ krckanje sto posto zrela .
A muška i žensaka ženska ti ima udubljenje na drugoj strani od peteljke kažu da je slađa ja nisam provjeravao meni su sve dobre.
Pozdrav!
Može kakva slika svitka?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Cijepljene na podlogu bundevu. Zbog jačeg korijenova sustava, rastu kao lude (crpe više vode i hraniva). Jedino su sadnice skuplje.
:supris:


I ono najvažnije dobije okus po bundevi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh