• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,086
Re: malčeri

MAX kaže:
kaj nitko nema preporuku?
Strpljen, spašen...
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: malčeri

Momak, ZJ, nikad ništ s tebe. Nije sramota da ako nekaj neznaš, prvo pitaš prije nek počneš pisat.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,086
Re: malčeri

goran.faic kaže:
Momak, ZJ, nikad ništ s tebe.
Dečec, neznaš nikaj o meni. I ne mislim se s tobom svaditi.
No još jednom: ne pišem ono u kaj neznam ( i nisam siguran)

goran.faic kaže:
Nije sramota da ako nekaj neznaš, prvo pitaš prije nek počneš pisat.
Pa napiši onda (ako) kaj znaš. I spusti se već jednom na zemlju.
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: malčeri

Dečec, ni ti mene ne poznaš.
Za početak nauči baratati pojmovima. Ti znaš kaj je hidrostatika koju ti toliko spominješ? Možda mi možemo pričati o hidrodinamici, ali o hidrostatici kod hidromotora ne možemo, tak da nije ni čudo što to nikad nisi vidio na traktorima.

Danas postoje orbitalni hidromotori, koji su po dimenzijama manji od većine mehaničkih prijenosnika kakvi se koriste na prednjim hidraulikama, ujedno su i od većine njih puno jeftiniji. Činjenica je da takvi motori ne razvijaju veliku snagu, ali komotno pogone roto kose od 2,5 m zahvata, rasipače umjetnog gnojiva, manje malčere isl. Pogoni ih traktorska pumpa, jer bi se u protivnome gubio stražnji kardan i poluge što bi bio totalni promašaj. Ako je potrebno može se montirati hladnjak ulja. I mi smo jedni od proizvođaća koji tako radimo.

Što se tiče gubitaka, ako kod traktora od 200 HP dobimo snagu na kardanskom vratilu od svega 10 HP, taj je omjer loš, ali ako na traktoru od 30 HP dobimo izlaz na kardanskom vratilu od 10 HP, pa to ujedno skoro i ne opterećuje traktor tako da on još može vući mali jednobrazdni plug odozada zajedno sa malčerom naprijed, tada je taj omjer jako dobar, na to se odnosila rečenica vezana uz gubitke.

Ja o tvojoj struci i znanju ne sudim, mada su ti u puno situacija diskutabilni, ali nemoj ni ti o mojoj. Ako me nemaš nešto pametnog za pitat, rađe me nemoj, a opet naših ruku djelo se može vidjeti i opipati, a tvojih ruku djelo još nisam vidio.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: malčeri

goran.faic kaže:
Dečec, ni ti mene ne poznaš.
Ajoj , ja bi vas sve htio upoznati ;) samo da ste mi bliže .
Gorane, jel bi ti ucinio jedno dobro djelo ,odrekao se marže i svih tih birokratskih gluposti ,ućinio dobro djelo na forumu ,pa prodao meni jedan multiplikator po (valjda se kaže) nabavnoj cijeni ?
Napravio bi dobro djelo a ja bi napravio ostatak malčera pa da ostali forumaši mogu kometirati / kritizirati da ne velim srat :scratch ?
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: malčeri

puknuti kaže:
goran.faic kaže:
Dečec, ni ti mene ne poznaš.
Ajoj , ja bi vas sve htio upoznati ;) samo da ste mi bliže .
Gorane, jel bi ti ucinio jedno dobro djelo ,odrekao se marže i svih tih birokratskih gluposti ,ućinio dobro djelo na forumu ,pa prodao meni jedan multiplikator po (valjda se kaže) nabavnoj cijeni ?
Napravio bi dobro djelo a ja bi napravio ostatak malčera pa da ostali forumaši mogu kometirati / kritizirati da ne velim srat :scratch ?

I ja, možda ne baš sve :mrgreen:

Možda čak i bi po jednoj dobroj cjeni, ali trenutno ne jer pošiljka koja mi je stigla mi taman legne za naručene malčere, ali u idućoj narudžbi bi mogao naručiti koji komad više.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: malčeri

goran.faic kaže:
u idućoj narudžbi bi mogao naručiti koji komad više.
Dobro je , postoji nada ...hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,086
Re: malčeri

goran.faic kaže:
Dečec, ni ti mene ne poznaš.
Za početak nauči baratati pojmovima. Ti znaš kaj je hidrostatika koju ti toliko spominješ? Možda mi možemo pričati o hidrodinamici, ali o hidrostatici kod hidromotora ne možemo, tak da nije ni čudo što to nikad nisi vidio na traktorima.

Danas postoje orbitalni hidromotori, koji su po dimenzijama manji od većine mehaničkih prijenosnika kakvi se koriste na prednjim hidraulikama, ujedno su i od većine njih puno jeftiniji. Činjenica je da takvi motori ne razvijaju veliku snagu, ali komotno pogone roto kose od 2,5 m zahvata, rasipače umjetnog gnojiva, manje malčere isl. Pogoni ih traktorska pumpa, jer bi se u protivnome gubio stražnji kardan i poluge što bi bio totalni promašaj. Ako je potrebno može se montirati hladnjak ulja. I mi smo jedni od proizvođaća koji tako radimo.

Što se tiče gubitaka, ako kod traktora od 200 HP dobimo snagu na kardanskom vratilu od svega 10 HP, taj je omjer loš, ali ako na traktoru od 30 HP dobimo izlaz na kardanskom vratilu od 10 HP, pa to ujedno skoro i ne opterećuje traktor tako da on još može vući mali jednobrazdni plug odozada zajedno sa malčerom naprijed, tada je taj omjer jako dobar, na to se odnosila rečenica vezana uz gubitke.

Ja o tvojoj struci i znanju ne sudim, mada su ti u puno situacija diskutabilni, ali nemoj ni ti o mojoj. Ako me nemaš nešto pametnog za pitat, rađe me nemoj, a opet naših ruku djelo se može vidjeti i opipati, a tvojih ruku djelo još nisam vidio.

Čim se arogancijom prekriva (ne)znanje, nemam kaj dodati. Hvala Vam na ugodnom druženju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,086
Re: malčeri

puknuti kaže:
Ajoj , ja bi vas sve htio upoznati ;) samo da ste mi bliže .
Ja ti bar nisam daleko: u ZG sam svaki dan :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: malčeri

ZJ kaže:
puknuti kaže:
Ajoj , ja bi vas sve htio upoznati ;) samo da ste mi bliže .
Ja ti bar nisam daleko: u ZG sam svaki dan :)
I kaj , da te čekam na Jankomirskom mostu?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: malčeri

puknuti a de si u samoboru?:scratch
skoro svaki dan sam tam.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: malčeri

daniels kaže:
puknuti a de si u samoboru?:scratch
skoro svaki dan sam tam.
pjunuti mogu na konzum/merkur ,radim u Lugu (prije Bregane )
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,086
Re: malčeri

puknuti kaže:
ZJ kaže:
puknuti kaže:
Ajoj , ja bi vas sve htio upoznati ;) samo da ste mi bliže .
Ja ti bar nisam daleko: u ZG sam svaki dan :)
I kaj , da te čekam na Jankomirskom mostu?
Ne moraš. Dobar izgovor zlata vrijedi :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: malčeri

ZJ kaže:
Ne moraš. Dobar izgovor zlata vrijedi :)
Prokužio si me , svaka čast .
Kad mi (ako mi) Goran prepusti getribu, sa mnom budeš išao po nju .
Mene njega strah .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,086
Re: malčeri

puknuti kaže:
ZJ kaže:
Ne moraš. Dobar izgovor zlata vrijedi :)
Prokužio si me , svaka čast .
Kad mi (ako mi) Goran prepusti getribu, sa mnom budeš išao po nju .
Mene njega strah .
Znaš li kak se ta rečenica (sa Zagorskog) prevodi na Hrvatski?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: malčeri

ZJ kaže:
Znaš li kak se ta rečenica (sa Zagorskog) prevodi na Hrvatski?
Možda bi znao da nije već sutra
možda se i sjetim do jutra .
Lingvistika mi je trenutno na rezervi :scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,086
Re: malčeri

puknuti kaže:
ZJ kaže:
Znaš li kak se ta rečenica (sa Zagorskog) prevodi na Hrvatski?
Možda bi znao da nije već sutra
možda se i sjetim do jutra .
Lingvistika mi je trenutno na rezervi :scratch
= Ja se konja bojim :lol: :lol: :lol:
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
Re: malčeri

Bobo kaže:
goran.faic kaže:
Vučeni rotacioni su u dimenzijama 1,3 m - 7.150,00 KN ( MPC ) i 1,5 m - 7.740,00 KN ( MPC ).
Prednji, tj. gurani, će biti najvjerojatnije u većem rasponu dimenzija.
Trenutno imamo akcije na sve strojeve sa do 10 % rabata, znači na utovarivače, malčere, prikolice za stajnjak, podrivače...


Kao prvo, PRESLABI su vijci koji drze nozeve i koliko vidim da nema piksi u nozevima, nego je direktan dodir noza s vijkom...
Kao drugo, Pretanki su nozevi i nosac istih, taj "malcer" moze ici samo kroz travu i nista vise...
Kao trece PRESKUP je... Konkurencija prodaje po 6600Kn (MPC) 1.5m sirine, a puno jace izrade, takodjer "domaci proizvodi" s talijanskim reduktorima kao sto je i na vasem malceru)

Od ostalih zemjerki:
Regulacija visine samo preko onog vijka sa strane pre slaba i s obzirom na tezinu stroja to ce brzo popustati, Bar u uvjetima u kojima ja koristim takav stroj), valjak je pre uzak, kao i izlaz malcera.


Pitanje za Bobu, kupujem malčer 1,50m, ovdje si napisao da konkurencija prodaje po 6600,00 kn, ako nije problem da mi napišeš gdje ima jer ja do vikenda moram kupiti malčer, a kupit ću ga gdje je jeftiniji.
postavio sam tu u temi pitanje za savjet ali mi nitko nije ništa odgovorio. :?
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: malčeri

Novi malčer u radu 2.

Na slikama i videosima je neobojan malčer i bez zaštitnih lanaca protiv izbacivanja predmeta, jer se radi o testnom primjerku.
Pokazao se jako miran u radu, otkos mu je fantastičan, a komotno se može njime kositi i u rikverc te se lako može ulaziti u sve uglove, npr. kod košnje ograđenih prostora se može svaki kut do ograde malčirat.











- slika prikazuje čeličnu cijev 6/4" koju vozač traktora nije primjetio
 
Na vrh