• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
Re: malčeri

Evo mene opet, danas je odluka i molim zz savjet.
Dali da uzmem megaingov koji ima dva noža i 5 minuta mi je od kuće ili metalkov koji ima tri noža i po koji moram u štrigovu cca 130km.
Moje je mišljenje da je metalkov bolji zbog tri noža jer je vjerovatnije finija obrada.

 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: malčeri

toliko o INO malcerima
slikano na sajmu u NS

imace bilo je malo ovih helikoptera u ponudi a ja isao sa namjerom da "skinem" kopiju :mrgreen:
 
T

tonko

Guest
Re: malčeri

MAX kaže:
Evo mene opet, danas je odluka i molim zz savjet.
Dali da uzmem megaingov koji ima dva noža i 5 minuta mi je od kuće ili metalkov koji ima tri noža i po koji moram u štrigovu cca 130km.
Moje je mišljenje da je metalkov bolji zbog tri noža jer je vjerovatnije finija obrada.



Ako ti nije razlika u cijeni uzmi ovaj s tri noža, mora biti bolji nego s dva.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: malčeri

Ovaj metal-kov (takvog ja imam) mi se nekako cini robustniji nosac za nozeve. U profil gdje je vijak sa gornje strane bolje zasticen. Jedini, uvjetno receno nedostatak, je da ne mozes noz po noz skidati vec moras skidati cijeli rotor (sto opet nije problem. Jedna minuta).
Mozda grijesim, ali oli kod ovoga sad dva noza grenje "siba" i izmedju rotora i kucista (ili zasigurno puno vise nego kod ovoga sa tri noza), sto vjerujem nije bas najbolje.

Kolika je uopce razlika u cijeni, odnosno mislim da ovaj sa tri noza za malu razliku u cijeni bolji.
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
Re: malčeri

Evo baš sam stigao s puta, roto malčer je kupljen, Metal-ko 1.50
Ako mi možete reći koliko dugačak kardan mi treba za IMT 539.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: malčeri

dovoljan je 1 m,imaš u ferenčaku njemački za 470 kn,i cerjakov skuplji
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
Re: malčeri

zvonis01 kaže:
dovoljan je 1 m,imaš u ferenčaku njemački za 470 kn,i cerjakov skuplji

kažu da mora kao za rotacionu kosu s lamelom i protočni.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: malčeri

kažem samo kakav ja imam i radim 2 g bez problema,a normalno da je bolji sa lamelom ali i triput skuplji
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
Re: malčeri

zvonis01 kaže:
kažem samo kakav ja imam i radim 2 g bez problema,a normalno da je bolji sa lamelom ali i triput skuplji
skuplji je, ali budem baš probao sutra s običnim ak bude dobro ovaj neću niti kupovati, hvala za savjet. ;)
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: malčeri

pogledaj nekoliko postova prije i na Bobinom malčeru ti je obični kardan
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: malčeri

koliko sam videl Bobo ima običan kardan i to niš posebno jak,čak mi izgleda i slab pa radi bez problema.
čemu kupovat i bacat novce na nepotrebno.
naravno da je ovaj sa lamelom sigurnji po malčer,al ak je i kardan slabji puknut če zavariš i piči dalje.
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
Re: malčeri

Zato i jesm ovdje, eto da mi niste rekli potrošio bih 1200,00 kn, a ovak nebudem, Hvala
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: malčeri

daniels kaže:
koliko sam videl Bobo ima običan kardan i to niš posebno jak,čak mi izgleda i slab pa radi bez problema.
čemu kupovat i bacat novce na nepotrebno.
naravno da je ovaj sa lamelom sigurnji po malčer,al ak je i kardan slabji puknut če zavariš i piči dalje.
podržavam u potpunosti :)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: malčeri

Ja kosim s rotacionom i kardanom bez lamele 5-6 godina i za sad ok. Ali kosilica ima i remenje pa... Al i traktor ima lamelu, a pogotovo za 539, njega će ionako ugasit ko od šale ako zagusti..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,086
Re: malčeri

MAX kaže:
zvonis01 kaže:
dovoljan je 1 m,imaš u ferenčaku njemački za 470 kn,i cerjakov skuplji

kažu da mora kao za rotacionu kosu s lamelom i protočni.
Kardan bi moral imati križeve bar fi 24mm i OBAVEZNO jednosmjernu spojku, kao silokombajn ili roto kosa. Obično takva spojka ima i osiguranje od preopterećenja (poput onoga na prikolici za sijeno ili gnoj).
Nemoj kupiti kardan bez spojke, jer je to opasno ( nemožeš otpustiti gas, jer ga rotor malčera vrti i dalje). Vjeruj mi, probal sam to sa silokombajnom.
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Sa slike kardan zbilja izgleda slab, al vjerujte mi, jak je ko sam vrag... Krizeve mu nisam mjerio, al vece u zivotu vidio nisam. Takve krizeve su imali na faksu na rotordljaci, pa kako mi se cini da je to TO...

Sto se tice spojke, preporucam ju i ja, ali ako ne zelis, ne moras ju imati, ali tu onda moras imati jako dobre reflekse i biti dosta pazljiviji, nego da imas kardan sa spojkom... ZJ spominje "kriket" koji radi na principu rucke od nasadnih kljuceva. To je po meni nepotrebno, jer gas nikad ne otpustam kad kosim, samo okrecem traktor i kad zavrsim, iskljucujem kardan i koliko inercije ima, toliko se vrti. Kardan s cegrtaljkom je skuplji od obicnog (direktnog), a za 539 i rotomalcer 1.50m koji ce vjerovatno uredjivati neki vocnjak je potpuno nepotrebna invecticija...

Da se razumijemo, ja sam uz vuceni malcer dobio ovaj kardan, pa ga zato koristim, da ga nisam imao, vjerovatno bih uzeo kardan s lamelnom spojnicom, ali sad sam uvidio da niti za njega nemam potrebe.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Re: malčeri

Ti se malčeri prodavaju bez kardana?
A ja se čudim niskim cijenama.
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
Re: malčeri

Bobo u kojoj brzini radiš i pod kojim obrtajima?
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Koliko znam da se svaki novi prikljucak kod nas prodaje bez pripadajuceg kardana. Meni npr. pase na malcer kardan od 1m, dok nekome tko ima ursus 335, treba dulji kardan. Ista stvar i s ostalim prikljuccima... A recimo da vec imas kardan kod kuce koji ti odgovara nekom strojou, koja je svrha da se dajes u trosak, kad vec imas kardan sa spojnicom od nekog drugog prikljucka...

Eto, kao sto bi ja onda imao na obadva malcera isti kardan, koji i polovan kosta 1000Kn...

Imam kardan za prskalicu, kardan za rasipac umjetnog gnojiva i ovaj jaki koji koristim na malcerima, krunjacu kukuruza, beracu, prikolici za gnoj...
 
Na vrh