• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Re: malčeri

Po propisima o zaštiti na radu, trebao bi proizvođać uz mašinu dat (normalno to se misli prodat) kardan, koji odgovara potrebama mašine tako u vidu prenosa snage kako i zaštite traktora i bezbednosti korisnika.

Link na sajt firme Major, koja proizvodi dosta malčerskog programa.
Malo pogledajte težine mašina, pogotovo modela Jungle buster. Možda bi neko našao i nešto korisno pod prodajom demo opreme.
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Super im je ideja u vrazju mater... kupujem berac, dobijem kardan uz njega koji samo nabija cjenu stroja, kupim jedan malcer, opet isti kardan, kupim drugi malcer, gle cuda, treci potpuno isti kardan, i jos se odlucim za prikolicu za razbacivati stajnjak i 4 u red... istu stvar placam cetiri puta, iako ne mogu koristiti sva cetiri stroja od jednom, jer imam samo jedan traktor...

Glup standard da boli glava, a bas bi veselo bilo da daju kardan koji je pre kratak jer moj traktor ima neke super dugacke poluge, pa je prikljucak kardana daleko od stroja... teorija stoji, ali po meni praksa bas i ne. Cemu imati 4 iste stvari, iako ce jedan kardan tjerati sve strojeve koje imas dok se ne raspadnu, a njemu nece nista biti, naravno uz pravilno koristenje.

Jos balkan kakav je, naravno da bi kardan koji dolazi uz strojo bio neki super lose kvalitete, al zato skuplji bar 500Kn nego da ga psoebno kupujes ;)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: malčeri

Kardan od 1m je prekratak (govorim o IMT539) kada se malcer skroz pomakne u stranu.
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
Re: malčeri



Evo slike jučerašnje košnje, nekako nisam zadovoljan, ali mislim da sam išao malo prebrzo pa mi je ostao kao nepokošeni trag to gdje je slagao se red pokošene trave.


Ubuduće ću to kositi sa 539, pa bih pitao bobu kojom brzinom on ide kad kosi.
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
Re: malčeri



Lošija slika jer je već pao mrak, ali se vidi da trava nije sameljena, mada sam ja mislio da će biti puno sitnija poslje malčiranja.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: malčeri

Ursus ti ima tek na 2000okr/min motora 540 okr/min na kardanu pa... Gas...
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
Re: malčeri

petar kaže:
Ursus ti ima tek na 2000okr/min motora 540 okr/min na kardanu pa... Gas...

Ovaj podatak mi puno znači, ipak je problem bio što se malčer nije vrtio koliko je trebao!
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

U travi, dakle odrzavanja vocnjaka, 2 direktna i gas na 1500-1600 okretaja. Ako je trava vislja od pola metra, prva direktna. U kojekakvim sikarama je bila i prva spora a gas je u tezim uvjetima uvijek na oko 2000 okretaja.

Samo da ti kazem da iza ovakvog malcera nikada nece biti finis kao kod kosilice koju ti guras, jer ovdje traktor ide po travi i valjaju, tako da ako ides samo jedan prolaz, za sat-dva ce se lijepo poznati tragovi kuda su kotaci traktora prolazili. Sto meksa i dulja trava, to se tragovi bolje poznaju, Vocnjake kad kosim idem i uzduz i poprijeko redova, a moje musterije uopce ne zamara cinjanica sto se poznaju tragovi traktora, a prolaz poprijeko kroz redove ih vrlo dobro eliminira...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: malčeri

MAX kaže:
Ubuduće ću to kositi sa 539, pa bih pitao bobu kojom brzinom on ide kad kosi.

Ja sam sa ovakvim malcerom i novim nerazradjenim IMT59 vozio na bujadi preko 2m 2 sporom, na travi do metra prvom ili drugom brzom, sve na brzini okretaja motora do 1500 okretaja. U stvari, brzina u kojoj sam radio uopce nije bila vezana sa time jel traktoru tesko ili ne (uvijek je isao bez problema, bez da traktor osjeti da ista ima iza sebe) vec je bilo vezano sa grbama na njivama i izdrzljivosti, da prostite, moje pozadine na skakanje traktora po rupama. Na 5-6 Ha sto sam malcirao vise puta u sezoni dva tri puta sam morao stisnuti kuplung kad sam osjetio da je traktoru malo teze, da ne moze izbaciti masu iza sebe (Jako sam pazio zbog novog traktora. Da nije bilo toga vjerujem da nebi bilo nikakve potrebe za kuplungom)
A ovu bujad sam morao ubijati sporo jer nije bas ugodno pred sobom ne vidjeti nista osim zelenog zida :) po njivi koju bas i ne poznajem najbolje. Kotaci se vide, kao sto je Bobo opisao, ali puno manje kada se ide sporije.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: malčeri

koliko taj ima noževa kada ima više multiplikatora i koja je cijena? :scratch
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Re: malčeri

ima dva para po dva noža u biti je to kao da su spojena dva od metra i onda nešto preklopa i dobiješ 180 cm
evo sličica ispod





cijena 11500.00 kn sa pdv
 

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
Re: malčeri

e takav mene zanima sa dva para noževa. :p
koja je to firma i kako stoji sa bukom te obrada da li fino pokosi i nisku travu(od te na slici)
te kolika je bila cijena malčera???? :?:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: malčeri

Cijena ti pise ;) 11.500 kn sa PDV-om, a po nekim detaljima mislim da je Metal-ko, ali sacekati cemo vlasnika stroja da kaze koju ;)
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Re: malčeri

sve ste pogodili cijena piše prije malčer jest od Metal-ko i proizvode ih ove s dva rotora u širini od 180, 230 i 270 cm. ja sam kanio kupiti 150 ali kad sam vidio ove s dva rotora uzeo sam ovaj 180 jer je pola metra krači i ne strši tako iza traktora, a i dva rotora bolje odrade posao mislim. kaj se tiće buke bolje čuješ traktor nego malčer mislim da kužite kaj sam mislio reči.
 
Na vrh