• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: malčeri

MAX kaže:
Pitanje za Bobu, kupujem malčer 1,50m, ovdje si napisao da konkurencija prodaje po 6600,00 kn, ako nije problem da mi napišeš gdje ima jer ja do vikenda moram kupiti malčer, a kupit ću ga gdje je jeftiniji.
postavio sam tu u temi pitanje za savjet ali mi nitko nije ništa odgovorio. :?


Ovom našem novom malčeru širine 1,5 m je cijena 6.500,00 KN ( MPC ).
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: malčeri

komentiram filmiće
U koju stranu se vrti malcer?
Ako stojimo iza malcera i gledamo traktor u smjeru vožnje , kao kazaljke sata ili supotno?

ZJ ..Ja vjerujem ..u ljude ..još sam tu svega nadrobio ali sam pobrisao :oops:
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
Re: malčeri

goran.faic kaže:
MAX kaže:
Pitanje za Bobu, kupujem malčer 1,50m, ovdje si napisao da konkurencija prodaje po 6600,00 kn, ako nije problem da mi napišeš gdje ima jer ja do vikenda moram kupiti malčer, a kupit ću ga gdje je jeftiniji.
postavio sam tu u temi pitanje za savjet ali mi nitko nije ništa odgovorio. :?


Ovom našem novom malčeru širine 1,5 m je cijena 6.500,00 KN ( MPC ).

gorane ajd mi daj adresu i neki telefon gdje se to može kupiti i dali se mora čekati ako da koliko. može i na PM
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

goran.faic kaže:
MAX kaže:
Pitanje za Bobu, kupujem malčer 1,50m, ovdje si napisao da konkurencija prodaje po 6600,00 kn, ako nije problem da mi napišeš gdje ima jer ja do vikenda moram kupiti malčer, a kupit ću ga gdje je jeftiniji.
postavio sam tu u temi pitanje za savjet ali mi nitko nije ništa odgovorio. :?


Ovom našem novom malčeru širine 1,5 m je cijena 6.500,00 KN ( MPC ).

MAX: Ako ti je bitan valjak iza, kao i meni i ako ti je bitno da nozeve mozes po potrebi ostriti, a ne ih stalno mjenjati, kupi za 6600Kn MEGA-ING iz Cakovca. U mom kraju ga prodaje jedna privatna trgovina...

Ako zelis malcer kao sto imaju zjockoo i Smiljan (Metal-Ko), uzmi takodjer za 6600Kn takav, jer i on ima valjak iza, dok ovaj Faicev "bolji" nema valjak iza, a samo je 100kn jeftiniji... Misljenja sam da valjak vrijedi 100kn vise, pa ako ti bas smeta mozes ga skinuti. Ja s valjkom nikakvih problema nemam i preporucujem ga svakome.
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: malčeri

puknuti kaže:
komentiram filmiće
U koju stranu se vrti malcer?
Ako stojimo iza malcera i gledamo traktor u smjeru vožnje , kao kazaljke sata ili supotno?

ZJ ..Ja vjerujem ..u ljude ..još sam tu svega nadrobio ali sam pobrisao :oops:

Ako stojiš iza malčera i gledaš u traktor, tlocrtno gledajući malčer on se vrti u smjeru suprotnom vrtnji kazaljke na satu.
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Re: malčeri

jučer naručio kod metal-ko širine 180 sa dva rotora. kaj mislite o tom malčeru???
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: malčeri

Bobo kaže:
goran.faic kaže:
MAX kaže:
Pitanje za Bobu, kupujem malčer 1,50m, ovdje si napisao da konkurencija prodaje po 6600,00 kn, ako nije problem da mi napišeš gdje ima jer ja do vikenda moram kupiti malčer, a kupit ću ga gdje je jeftiniji.
postavio sam tu u temi pitanje za savjet ali mi nitko nije ništa odgovorio. :?


Ovom našem novom malčeru širine 1,5 m je cijena 6.500,00 KN ( MPC ).

MAX: Ako ti je bitan valjak iza, kao i meni i ako ti je bitno da nozeve mozes po potrebi ostriti, a ne ih stalno mjenjati, kupi za 6600Kn MEGA-ING iz Cakovca. U mom kraju ga prodaje jedna privatna trgovina...

Ako zelis malcer kao sto imaju zjockoo i Smiljan (Metal-Ko), uzmi takodjer za 6600Kn takav, jer i on ima valjak iza, dok ovaj Faicev "bolji" nema valjak iza, a samo je 100kn jeftiniji... Misljenja sam da valjak vrijedi 100kn vise, pa ako ti bas smeta mozes ga skinuti. Ja s valjkom nikakvih problema nemam i preporucujem ga svakome.

Bobo, pa i naši se noževi mogu brusiti, dapače mislim da ne postoji rotacioni malčer na kojemu nije dozvoljeno brusiti noževe.
Što se tiće valjka, uvijek su postojala podijeljena mišljenja o njemu, zbog toga i imamo u ponudi i jednu i drugu varijantu. Ja osobno mislim da će u dogledno vrijeme valjci polako ići u zasluženu mirovinu, ipak se sve manje malčera i na zapadu proizvodi sa valjcima već se traže neka nova, kvalitetnija i pristupačnija rješenja.
I još jedno, nije valjak skinut zbog cijene, već zbog toga jer je sama konstrukcija malčera izvedena da on može biti vučeni na stražnjoj hidraulici ili guran na prednjoj hidraulici. Bez valjka se možete bolje približiti svakom kutu, ne strši nepotrebno, lakši je, okretniji ste...
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: malčeri

jozek kaže:
jučer naručio kod metal-ko širine 180 sa dva rotora. kaj mislite o tom malčeru???
Nisi pogriješio, ali pravi odgovor na tvoje pitanje dat će vrijeme i samo ti nakon tog vremena.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: malčeri

moze li neko da prekopira i okaci podatke za samogradnju malcera :?:
znaci malo detaljnije sa mjerama
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

malo mulcali u subotu :mrgreen:
mali nagib
DSC00921.jpg

malo veci nagib
DSC00922.jpg

još malo veći nagib :roll:
DSC00923.jpg
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

usput jel zna neko di u Hrvatskoj ima da se neko bavi izradom zamjenskih noževa za malčere?
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: malčeri

skladistar kaže:
usput jel zna neko di u Hrvatskoj ima da se neko bavi izradom zamjenskih noževa za malčere?
zamjenske noževe možeš kupiti u tang-u nova gradiška
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
Re: malčeri

zna li netko broj telefona ili bilo kakav kontakt od METAL-KO firme? :?:
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Evo i davno obecanih slika mog "helikoptera"

Natpisna plocica


Noz i vijak koji ga drzi. Slabo se vidi, al za sad nek vam i ovo bude dovoljno ;)


Ova dva vijka se odvrnu i malcer se pomice lijevo i desno sveukupno u 5 polozaja. Nikad to nisam radio.


I ovdje se vidi stroj kao takav, i kardan s kojim radim


A ovdje sam 1.5. isao sa vucenim malcerom:

Kupina i samo kupina, visoka kao zadnji tocak na traktoru, mjestimice vislje i od kabine








Ovo je neko drvo bilo. Vidi se sto ostaje iza malcera:


 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: malčeri

Nesto si nam pomijesao. Ova zadnja slika je slika tvog tarupa a ne "helokoptera" ...
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Zadnjih 6 slika je od vucenog malcera...

Pise iznad da sam 1.5. isao s njim tu njivu krciti, jer covjek nije stigao poorati...

S "helikopetrom" sam ovih dana "skinuo" 1000Kn u 2 vocnjaka i odbio posao za 600Kn, jer jednostavno ne stignem na sva mjesta kod me zovu...
 
Na vrh