• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: malčeri

nekažem da neće kositi ali to je trava do nekih 40-60 cm, ovaj od 17.5 konja će sigurno tjerat kosu, samo što je kod tih kosilica problem ako ima malo više krtičnjaka i zemlje ili kamenja treba noževe šesto skidat i oštrit, ali za manju površinu dušu dalo i travnjak izgleda nakon par košnji kao nogometno igralište
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
Re: malčeri

imam metalko-v roto malčer od 125 cm sa bočnim pomakom preko lanca i lančanika. što je problem. lanci su dosta loše kvalitete i drže sezonu ( ako naletiš na dobar )i gotovo. ja bih izbacio lanac i ubacio reduktor kutni ( 90% ) i jedan krači kardan i napravio kardanski prenos ( mislim da se razumijemo na što mislim jer nemam sliku )

zanimaju me savjeti gdje se može kupiti kutni kardanski ( ili reduktor 1/1 omijera ) prijenos ( ulaz kardan/izlaz kardan, 1-1 omijer prijenosa ) i kakav bi bio dobar, koja je cijena ( nude mi prijenos od rasipača ali mi izgleda slab ) i da li bi to bilo dobro rješenje. ako imate kakvih savijeta ( pogotovo goran mislim da se tako zove, koji pravi malčere )

unaprijed zahvalan! dvoumio sam se gdje da ovo postavim ili ovdije ili u meh.radionu
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
Re: malčeri

KOBAC kaže:
imam metalko-v roto malčer od 125 cm sa bočnim pomakom preko lanca i lančanika. što je problem. lanci su dosta loše kvalitete i drže sezonu ( ako naletiš na dobar )i gotovo. ja bih izbacio lanac i ubacio reduktor kutni ( 90% ) i jedan krači kardan i napravio kardanski prenos ( mislim da se razumijemo na što mislim jer nemam sliku )


Ja ovo ništa ne kužim, ne znam dali netko drrugi kuži, daj ubaci neke slike, na kakav lančanik ti misliš?
:?: :scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: malčeri

ako sam dobro razumio radi se o malceru koji ima jedan manji "helikopter" sa strane i radi sistemom pipalice a pogoni se lancom sa glavne osovine od velikog "helikoptera" :scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: malčeri

evo danas sam isao da malo bolje pogledam malcer koji se prodaje
covjek za njega trazi 1000 evrova , cekici su uveliko tupi da ne kazem potroseni stanje na oko nije lose osim toga sto ono trotocje nije originalno nego je nesto pravljeno
sirina mu je 225cm
problem mi je sto mi ovaj stroj ne rjesava moje potrebe ,dobar bi bio za teska malciranja ali smatram da za vocnjak ne bi bio dovoljno "fin"


 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: malčeri

bit će ti i više nego fin samo zamjeni čekiće, šta ne uzmeš novi 1.60 kad si izbiješ pdv izađe te 15000kn
 
M

maRko1993

Guest
Re: malčeri

pazi ovo gdje se malčer kopča na traktor i to cielo postolje ti je ponovno rađeno,vidiš da je prefarbano drugom bojom, a tvornički tako nemože bit.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: malčeri

maRko1993 kaže:
pazi ovo gdje se malčer kopča na traktor i to cielo postolje ti je ponovno rađeno,vidiš da je prefarbano drugom bojom, a tvornički tako nemože bit.

:lol: :lol: Nemoj zezat!!! To čak ni savoris nije skužio (osim što je podsvijesno natipkao).....

I čitaj malo što se piše, a ne samo zurit u slike
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
Re: malčeri

url=http://img41.imageshack.us/my.php?image=image0087c.jpg]
image0087c.jpg
[/url]
[/quote]

TREBAM REDUKTOR KAO NA SLICI ( ona kutija u koju se šteka kardan, na slici ) od ovoga malčera. znači ako neko ima nekakav stroj stari i na njemu reduktor takav ( može i prijenos do lanca ) sa freze , malčera ili bilo čega
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: malčeri

imam malčer ino tfz 190 2004god.pa me zanima ako netko zna kako im se kreću cijene jer bi ga možda i prodao.ovih dana mu stižu novi čekići.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

danas se malo radilo... :p
pogled s vrha
DSC00103.jpg


DSC00105.jpg


DSC00107.jpg


spust :shock:
DSC00104.jpg


pogled s podnožja :D
DSC00108.jpg


pila radi :mrgreen:
DSC00106.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: malčeri

lako ici uzbrdo i nizbrdo,ali treba se tamo negdje i okrenut :scratch

nadam se da su bili dobri novci u pitanju.. ;)
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

pa zato i velim da pamet u glavu
prvo si isplaniram di se budem okretal i onda udri, tu sam se spuštal dolje, a po desnoj strani sam juril gore di nije takav brijeg.
Tu bi i jako teško došo gore jer je sad skoro cijeli tjedan padala kiša, nije bilo blato al opet je bilo lagano sklisko na mjestima.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: malčeri

ja danas na svoj TFZ 190 stavio nove čekiće.u lateranu 92kn a u tang-u iz gradiške 48 kn sa PDV-om
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: malčeri

hmmm...

jesu kaljeni ti noževi iz tanga?tako smo i mi uzeli za kosilicu noževe kod jednog privatnika,pa nismo uspili pokosit pola jutra lucerne koliko su se pomotali i potupili... dali u đuru u lužanima izradit kaljene noževe i problem riješen.
 
Na vrh