• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: malčeri

iz tanga i jesu orginalni za ino a i za većinu malčera proizvedenih u europi.eurozapa je vlasnik tanga i vodeći je proizvođač čekića za malčere.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

čiščenje zapuštenog vinograda, gusta trava, divlja loza, mlada gacija i komad žice :roll:
parcela je izgledala 2 x gorje nego ova bankina koju nisam mogo počisti jer je ispod klet, pa da nebi završili u njoj :mrgreen:

DSC00144.jpg


DSC00145.jpg
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: malčeri

i ja sam čistio takve šikare samo na većim parcelama pa je bilo i žice,opruga iz madraca,a jedan put sam pokupio auspuh i felgu od auta,bilo je muke dok sam auspuh izvadio ispod malčera ali sada imam na tim mjestimaa super oranicu pa mi i nije žao muke,a malčeru ionako nije bilo ništa. :)
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: malčeri

skladistar kaže:
a i takve bregove si isto cistio :mrgreen:
čistio sam dosta velike strmine ali samo nizbrdo jer uzbrdo nije bilo šanse da se popnem pa sam morao ići okolo gdje je malo blaža strmina. :mrgreen:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: malčeri

planiram uzet malčer al onaj vinogradarski
onakav kakav Bobo ima,jel to valja za kuruzovinu preč i da ju onak do zemlje posječe,radi lakšeg i ljepšeg zaoravanja.
a i imal bum par parcela kaj ih trava i lagano trnje zaraslo,pa da to posječem i zaorem.
savjeti,preporuke i na kaj da pazim,ono konstrukcija,noževi i slično
treba neka lovica upast pa da pametno iskoristim :D
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Opet cu je proporuciti malcer kao moj ali necu po milijunti put nabrajati njegove prednosti nad malcerima kao sto valjda SVI OSTALI na svijetu imaju...

Onaj METAL-ko je vise kosilica, nego malcer i koristi se za finije radove, dok ovaj MEGA-ING kao sto je moj, dere u grubo, al je puno robusniji i melje sve sto mu se na putu nadje...

Samo par prigodnih slika od nekidan:













Mislim da slike govore vise od milijun rijeci, tak da je svaki daljnji komentar suvisan...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: malčeri

dobar posao nema šta da se kaže samo mi reci kako ga imt vuče?
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

U ovoj dzungli gdje se hladnjak malo-malo stopa sam isao 2-3 spora, na odredjenim mjestima cak i 1. sporom, al to je kratkotrajno bilo gdje je drac bas gust bio. Mogao sam ici vecim stupnjam prijenosa, ali manje hvatati, al mi se nije dalo...

2000 okretaja motora, sto ce reci 700 i sitno okretaja kardana. Pricaju da stroj za to nije zamisljen, al reduktor se uopce ne grije, samo je mlak nakon cjelodnevnog rada...

Svaka preporuka za ovakav stroj
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

ogromna njiva na ovoj zadnjoj slici, kolko ti treba da to počistiš?
Usluzno je bilo? :D
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: malčeri

o.k takvog si uzmem,jel mi 130cm.dosta širina ferđo je 160,nesmeta ak se više moram vozit.
Bobo pa di ti nalaziš takve njive,da je tak zaraslo.
kod mene je sve u korovu al ni tak.
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

skladistar kaže:
ogromna njiva na ovoj zadnjoj slici, kolko ti treba da to počistiš?
Usluzno je bilo? :D

Usluzno, zamjena za stajski gnoj ;)

Njivu sam cistio prvi dan od 8 ujutro, pa ne znam do kad popodne i drugi dan dosao predvecer zavrsiti posao. Njiva je velika 1.5ha, ocito se na slici cini veca, ali nije.

daniels kaže:
o.k takvog si uzmem,jel mi 130cm.dosta širina ferđo je 160,nesmeta ak se više moram vozit.
Bobo pa di ti nalaziš takve njive,da je tak zaraslo.
kod mene je sve u korovu al ni tak.

Moj malcer je 150cm sirine i 539 ga kao do sale nosi u travi koja je visoka, recimo, do haube, sve preko te visine treba saltati u 3. ili 2. sporu, ili hvatati po pola radnog zahvata.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

Bobo kaže:
skladistar kaže:
ogromna njiva na ovoj zadnjoj slici, kolko ti treba da to počistiš?
Usluzno je bilo? :D

Usluzno, zamjena za stajski gnoj ;)

a kolko pa bi to koštalo da je bilo za pare?

tj kolko si dobio kompezacijom?

(naravno ak se smije znati)
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: malčeri

ma meni treba da kuruzovinu poslečem što bliže zemlji,isto tak slamu.
ovu još zemlju kaj mislim uzet,je to zaraslo al niš tak kak ove kaj ti uređuješ.
uzmem 130cm i dovoljan i novčano pristupačan.
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

skladistar kaže:
a kolko pa bi to koštalo da je bilo za pare?

tj kolko si dobio kompezacijom?

(naravno ak se smije znati)

Usluge radim 200kn po jutru, ovo je 1.5ha te jednostavnom racunicom dolazim do zakljucka da bi ovo covjeka kostalo 525kn

Covjek ima veliku hrpu stajnjaka i pokosio sam mu jos dvije manje njive za tu hrpu, te malo ispod nekih sljiva i neku kupinu u basci... nista strasno.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: malčeri

a cijene su i mene zanima da uzmem jedan,al čekam prvo novce.
jel čovjek iz oglasnika veli 100cm. 4500kn(novi) a jedan dučan za isti oče 5600kn
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Prva slika prikazuje Faicev malcer. Prvo je stavio njegove slike ovdje na forum pod tvrdnjom da su njihovi malceri jednako kvalitetni kao i svaki drugi malcer domace proizvodnje.

Bila je i slika s donje strane gdje se vidi da imaju slab sistem montaze nozeva za rotor, koju je gosp. Faic uklonio cim sam to primjetio.

Drugu sliku ne mogu otvoriti, ali vjerujem da nije mega-ing malcer sigurno...
 
Na vrh