• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
Re: malčeri

našao sam kući jedan ugaoni reduktor pa sam razmišljao zašta da ga iskoristim i pao mi je takav malčer na pamet jer je to kod njega glavna stvar sve ostalo je gvožđurija.
sve imam samo ću kupiti noževe pa na zimu polako.
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Re: malčeri

bobo jel ti to kombajner samo klasove skidao i koja je ipak bila visina te pšenice kad su ti tako "jaki" slogovi slame :lol:
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Kod nas se tako kosi kad ides usluzno... Rijetki kose nisko u normalnim uvjetima, ali kad polegne, tek onda se brije...

Od ove godine kosim usluzno, i svi mi vicu da ne kosim tako nisko, jer tko ce ziv popaliti svu tu silnu slamu... Da kosim vislje, da ovo da ono. Kad im kazes da kombajn mora u sebi imati masu kako bi kvalitetno izvrsavao zrno iz klasa, samo me pitaju kako drugi mogu kositi visoko, a je necu. nitko ne gleda koliko za drugima nice po njivama, dok iza mene bas i ne nice...
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: malčeri

proljetos kod mene u selu bil jedan ogroman tipa oni šumski sa malčerom,
još gledam jel če ko motorkom ono deblje (debljina ruke) komade posječ.
nakon sat vremena čista zemlja.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Re: malčeri

u lonjskom polju u osekovu se počinje raditi novo vodocrpilište, prije nekih 20-ak dana bila jedna firma iz vrbovca sa Fendtom 930 i malčerom koji je širi od njega po pola metra sa svake strane,čistio je put i taj prostor gdje bi trebalo biti to vodocrpilište..... za dva dana je počistio nekih 3 hektara, bilo je drveća promjera sigurno nekih 20 cm, mali ih je rušio kao da su čačkalice.... žao mi je što nisam snimio,bio mi je krepao mobitel par dana prije pa dok sam našao novi,posao je već bio gotov.... cijelo vrijeme dok je radio,ja sam stajao kraj njega i uživao u pogledu.... prehebena stvar!!!! :D :D
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

evo malo sam kopao po internetu i nasao slijedece cijene malcera.

Malo sam uporedio INO i ZANON po modelu i cijenama

Npr. Ino malcer MMT 115 kosta 1612 Eura
Zanonov TML 115 kosta 1700 Eura..

razlika u cijeni je minimalna do zanemariva. Sad je pitanje za kojeg se odluciti????
Ovo mi neda mira jer mi je ovaj stroj jako potreban a neznam za sta da se odlucim.bojim se da mi RMS iliti HELIKOPTER kako smo ga ovdje fino preimenovali nece biti dovoljno jak za moj poduhvat. Ovdje u mom kraju gdje zivim niko nije ni cuo za malcer pa mi skoro sve i jedan prodavac veli dacu i pored svog posla imati jako puno posla kod drugih jer kad se sazna za malcer odna posao krene, a ja se plasim da od toga nece biti nista. Opet kad vidim da jedan HELIKOPTER domace proizvodnje (u BiH) kosta oko 500 Eura a u Hrvatskoj oko 7000 Kuna sto je oko 1000 eura i nije neka razlika prema gore navedenim poznatim imenima proizvodjaca.Znam da je 700 eura itekako jak argument za odluku ali ovo se nekupuje svaki dan.BOBIN HELIKOPTER mi se jako dopao jer je dokazao da njegov stroj rastura sve pred sobom, ali opet razlika do cistokrvnog malcera je 400 Eura pa sad se odlici ako mozes.Muko moja predji na drugoga. :|

Jel ima neko u blizini Zagreba ili karlovca da nudi oba gore navedena malcera? To mi nije daleko za otici pogledati ili kupiti pa ga mogu odmah i povesti.

LP iz Bosne
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Ako vac imas mogucnosti da kupis neki pravi malcer te znas i zelis ici u usluzni rad s njime, svakako ga uzmi i to s cekicima, mani se nozeva... U startu ce biti mozda malo skuplji, al ce se vrlo brzo isplatiti.

dakle, ako imas mogucnosti nabaviti malcer s cekicima, i to jos novi, svakako ga kupi jer dugorocno gledano to ce ti biti puno isplativija kupovina. Jos ak kazes da se bojis da helikopter nece bit dovoljan, nema se sta puno razmisljati.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

Bobo kaže:
Ako vac imas mogucnosti da kupis neki pravi malcer te znas i zelis ici u usluzni rad s njime, svakako ga uzmi i to s cekicima, mani se nozeva... U startu ce biti mozda malo skuplji, al ce se vrlo brzo isplatiti.

dakle, ako imas mogucnosti nabaviti malcer s cekicima, i to jos novi, svakako ga kupi jer dugorocno gledano to ce ti biti puno isplativija kupovina. Jos ak kazes da se bojis da helikopter nece bit dovoljan, nema se sta puno razmisljati.


Čuj novac za pravu stvar moram "skucati" jer mi je to neophodno.Najviše me boli kad nešto kupim a ono mi poslije samo skuplja prašinu.Ja ću raditi danonoćno da skupim lovu za to.Ako se moram zadužiti i to ću napraviti jer želim da od voćnjaka napravim voćnjak za dušu i oko. Evo i nekoliko fotki sa terena,ono što sam ručno uradio i ono što me čeka, a čeka oko 1,5 ha zarasle površine.









 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Ovu paprat i tu "zaraslu povrsinu" helikopter maze ko od sale... Sve deblje od noznog palca ne preporucam da s njime "kosis"...

Normalni malcer ce tu raditi a da se boja s cekica ne oguli...

Koji ono traktor imas?



Vidio si i sam sto sve radim sa svojim helikopterom, i otprilike si mozes zamisliti da malo mekane paprati ne predstavlja nikakav problem za takav stroj... Ak si neodlucan, najbolje bi ti bilo da odes kod nekoga da vidis kako koji stroj radi u kojim uvjetima i tako se odluci.

Ak nista drugo, Youtube ;)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

Bobo kaže:
Ovu paprat i tu "zaraslu povrsinu" helikopter maze ko od sale... Sve deblje od noznog palca ne preporucam da s njime "kosis"...

Normalni malcer ce tu raditi a da se boja s cekica ne oguli...

Koji ono traktor imas?



Vidio si i sam sto sve radim sa svojim helikopterom, i otprilike si mozes zamisliti da malo mekane paprati ne predstavlja nikakav problem za takav stroj... Ak si neodlucan, najbolje bi ti bilo da odes kod nekoga da vidis kako koji stroj radi u kojim uvjetima i tako se odluci.

Ak nista drugo, Youtube ;)


imam SAME solaris 35.Tako da u obzir dolaze manji i lakši malčeri jer mi je posjed prilično u strani pa mi lakši malčer treba.Do 200kg sam mislio da bi bilo optimalno.

za paprat je manji problem jer sam vidio šta si ti sa svojim helikopterom napravio.Imam i kupine i grmova i divljih ruža debljine nadklaktice ali zato imam motornu pilu. Veći dio je kupina i paprat,poneki grm i tako sve neko rastinje. Eto vidjeću ovih dana šta ću da odlučim.Nažlost rezultate mogu samo vidjeti na yuotube ili da odem u Gradačac pa da vidim Malčere made in BiH. Davno bih to napravio ali mi se neda po našim cestama u jednom pravcu prevaliti 320 km i nazad isti dan,uff kad na to pomislim....
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

Jel imaju Zanon predstavništva u blizini Zagreba,Karlovca ili Siska?
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: malčeri

seljačić kaže:
Jel imaju Zanon predstavništva u blizini Zagreba,Karlovca ili Siska?
messis zagreb
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

breza kaže:
seljačić kaže:
Jel imaju Zanon predstavništva u blizini Zagreba,Karlovca ili Siska?
messis zagreb


oni neprodaju malcere fizickim licima kao sto je samnom slucaj.Nemam firmu prijavljenu da bih kod njih mogao kupiti robu.Tako mi rekose u petak kad sam zvao.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: malčeri

Messis je katastrofalan, cijene su grozne, kao da samo oni prodaju svoju robu u svijetu
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

toma84 kaže:
Messis je katastrofalan, cijene su grozne, kao da samo oni prodaju svoju robu u svijetu


pa neka ako je tako neka rade oni svoj posao, a mi cemo kupovati tamo gdje osim novca i ljudska rijec nesto vrijedi
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Re: malčeri

koliko ja vidim roto malčeri (helikopter) je pravo rješenje za vočnjake i pašnjake .tebi bi možda prvi puta trebalo uklonit neke deblje grmove a kasnije redovitom košnjom se korovi unište a samo ostanu niske trave .međutim za usluge kupi bolji stroj ako ti je traktor dosta jak.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

snupy kaže:
koliko ja vidim roto malčeri (helikopter) je pravo rješenje za vočnjake i pašnjake .tebi bi možda prvi puta trebalo uklonit neke deblje grmove a kasnije redovitom košnjom se korovi unište a samo ostanu niske trave .međutim za usluge kupi bolji stroj ako ti je traktor dosta jak.


moj izbor prvenstveno traba da sluzi meni a usluge manje vise.svakako bi bilo dobro nesto i zaraditi kak bi se investicija vratila ali nije pod obavezno.,
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

koliko je broj elisa(nozeva) kod HELIKOPTERA bitan ili nebitan? Gledao sam da ovaj RMS od INO ima 3 elise pa zato pitam.
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Vise elisa, finije ostaje iza helikoptera...

METAL-KO, na primjer, ima 3 noza, al taj po meni nije pogodan za zlsotavljanje, jer ima "grbeve" nozeve, pa ako negdje i zapnes, poluga radi svoje i kida se vijak koji drzi noz...

Po mogucnosti trazi malcer koji ima vise nozeva, ali sto ravnije elise i nozeve i to ce biti prava stvar.


Moj ima 2 ravna npoza, al "grbavu" elisu i melje sve pred sobom. Kad zapnem za neki panj, noz se malo osteti, al nije mi se do sad dogodilo da sam otkinuo noz. Iza mog malcera ostaje malo cuperaka koje bi treci noz rjesio, al u normalnoj travi svi oni rade jednako, i razlike medju njima nema. Ako zelis zlostavljati helikopter kao sto ja zlostavljam svoj, onda preporucam neki sa sto ravnijim nozevima i sto debljim vijcima koji drze nozeve za elisu.

Takodjer spominjes da imas "volju" ;) da kupis pravi malcer, i ako imas posla koji bi helikopter pravo zaposlio, bolje kupi pravi malcer i miran si.


Samo da znas da usluzno radim 200kn jutro (5754m2) bez obzira koliko visoka trava i otplatio mi se helikopter za godinu i pol dana, a malcer bi se isplatio krod 3 godine SIGURNO.

Sto god odaberes, sigurno pogrijesiti neces, samo sto s helikopterom moras malo vise paziti, dok s malcerom ides i ne gledas, pogotovo ak imas cekice na njemu.
 
Na vrh