• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

Bobo kaže:
Vise elisa, finije ostaje iza helikoptera...

METAL-KO, na primjer, ima 3 noza, al taj po meni nije pogodan za zlsotavljanje, jer ima "grbeve" nozeve, pa ako negdje i zapnes, poluga radi svoje i kida se vijak koji drzi noz...

Po mogucnosti trazi malcer koji ima vise nozeva, ali sto ravnije elise i nozeve i to ce biti prava stvar.


Moj ima 2 ravna npoza, al "grbavu" elisu i melje sve pred sobom. Kad zapnem za neki panj, noz se malo osteti, al nije mi se do sad dogodilo da sam otkinuo noz. Iza mog malcera ostaje malo cuperaka koje bi treci noz rjesio, al u normalnoj travi svi oni rade jednako, i razlike medju njima nema. Ako zelis zlostavljati helikopter kao sto ja zlostavljam svoj, onda preporucam neki sa sto ravnijim nozevima i sto debljim vijcima koji drze nozeve za elisu.

Takodjer spominjes da imas "volju" ;) da kupis pravi malcer, i ako imas posla koji bi helikopter pravo zaposlio, bolje kupi pravi malcer i miran si.


Samo da znas da usluzno radim 200kn jutro (5754m2) bez obzira koliko visoka trava i otplatio mi se helikopter za godinu i pol dana, a malcer bi se isplatio krod 3 godine SIGURNO.

Sto god odaberes, sigurno pogrijesiti neces, samo sto s helikopterom moras malo vise paziti, dok s malcerom ides i ne gledas, pogotovo ak imas cekice na njemu.


hvala na odgovoru.

jeli jutro 575,4m2 ili 5754. jutro mi nije navika da koristim za mjeru pa se nesnalazim bas najbolje.ali 200 kn za 5745m2 mi izgleda malo, a za 575,4 m2 je već bolja cijena


evo na ovoj stranici možete pogledati slike "Helikoptera" made in BiH.

http://www.pik.ba/artikal/30274/tarup-m ... #sta=slike
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: malčeri

hvala na odgovoru.

jeli jutro 575,4m2 ili 5754. jutro mi nije navika da koristim za mjeru pa se nesnalazim bas najbolje.ali 200 kn za 5745m2 mi izgleda malo, a za 575,4 m2 je već bolja cijena


evo na ovoj stranici možete pogledati slike "Helikoptera" made in BiH.

kvadratni hvat (hv) = 3,59665 = 3,6 m2

katastarsko jutro (kj) ral = 5754,64 m 2 = 1600 kvadratnih hvati

1 hektar = 2780 četvornih hvati = 1,7377 rali

1 lanac = 793 m2

1 dulum (dunum) = 1000 m2

1 dan oranja = 4000 m2

motika zemlja = 800 m2
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

spyder kaže:
hvala na odgovoru.

jeli jutro 575,4m2 ili 5754. jutro mi nije navika da koristim za mjeru pa se nesnalazim bas najbolje.ali 200 kn za 5745m2 mi izgleda malo, a za 575,4 m2 je već bolja cijena


evo na ovoj stranici možete pogledati slike "Helikoptera" made in BiH.

kvadratni hvat (hv) = 3,59665 = 3,6 m2

katastarsko jutro (kj) ral = 5754,64 m 2 = 1600 kvadratnih hvati

1 hektar = 2780 četvornih hvati = 1,7377 rali

1 lanac = 793 m2

1 dulum (dunum) = 1000 m2

1 dan oranja = 4000 m2

motika zemlja = 800 m2


Hvala :D

Bobo onda pošto tako povoljno radiš pakuj imt-a za Bosnu da ovo odradimo kod mene da ne kupujem malčer.Plaćam duplo + pečena janjetina+pivo i noćenje gratis.Jel važi?? :D

Šalu na stranu ali stoji da Bobo baš povoljno odrađuje svoj posao.Svaka čast.Jer kod nas košnja iznosi 7,5 eura po 1000m2 i više zavisi od terena.Oranje sigurno više i frezanje.Malčiranje bi vjerovatno išlo po satu kao i sat bagera a to košta oko 40 eura.Ja bih malčiranje uvrstio u cijunu rada bagera jer je ipak teško za raditi kao što se vidi na slikama i videu.
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Vjeruj mi, volio bih i sam da mogu raditi za skuplje, al ne mogu ako zelim ista zaraditi... Zeni sam kosio travu ispod sljiva koja je bila vislja od mene koji sam stajao na mjenjacu od 539 da vidim kud idem... Google kaze da je to veliko 3300m2 sto ce reci malo vise od pola jutra. Ostao sam tamo nemam pojma ni sam koliko dugo, jer sam morao praviti prokos na 4 mjesta (3 reda sljiva) a svaki od tih prokosa, 1. spora, gas na iberu i jos ga drzim na kvacilu. kazem joj 300Kn i kiselo me pogledala i vise me ne zove, jer sam joj PREVISE uzeo...

Sad ti naplati svoj rad koliko hoces, al ak klijentela ne zeli vise platiti, nemas posla vise i gotova prica.

3 hektara (30 000m2) vinograda kroz redove 539 na mjestima zapinje o stupce, covjeku uzmem 1000 Kn za taj posao jer vise ne mogu dobiti.

Samo da napomenem da mi se u godinu i pol vratilo 6600Kn cistih novaca, sto ce reci da je zarada bila oko 1000€ a sad taj helikopter lici na stroj star 10 godina kod nekog normalnog korisnika, al ga ja niti najmanje ne sparam.


Kad sam kupio vuceni malcer, uz njega dobio kardancinu koji je bio na knap cjev u cjev, sad je vec dobio lufta, samo zato jer kardan nema kvacilo, al radit ce on jos dugo vremena al kad se na kraju pokida, onda cu kupiti i ja kardan s tarnom spojkom, i onda nece biti problema... Malo paznje i moze i obicni kardan, al sto je bolje, bolje je.

Ako se planira raditi po losem terenu preporucam kardan s tarnom spojkom, jer je to po meni najbolji izbor za taj posao, a ne kida se traktor, jer prije taj kardan proklizi, nego lamela na traktoru.


Sto se tice ovog "made in BiH" Konstruktoru svaka cast, jer se sjetio produziti prikljucak kardana prema traktoru, da se moze dici do kraja gore, dok ja svoj helikopter ne mogu, jer kardan smeta. Vec i ja razmisljam kako da to rijesim i vec sam nabavio poluosovinu od lade s dva homokineticka zgloba sad samo malo maste i problem rijesen.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: malčeri

lakse ti je bobo to rijesiti tako sto ces kopcanje top linka na malceru navariti da bude visocije za 10tak cm
i kada dizes malcer ti se vise naginje prema naprijed , ako postoji mogucnost jer u tom slucaju kardan moze da ti dodje predug
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Mislim da se na taj nacin to ne moze rijesiti, jer sad poluge mogu dici malo jace od pola kad je helikopter prikopcan, znam tocno sto zelis recii taj sistem bi mi super dosao da tako mogu "iskipati" malcer i tako na rikverc krciti sikare...

bas bih to trebao isprobati da vidimo kako ce sistem raditi...

Nekako mi se sistem s produzetkom osovine reduktora cinio kao dobar potez, al sam se tek kasnije sjetio da cu morati nabavljati kratki jaki kardan, pa sam privremeno od toga odustao...

Sve u svemu, tvoj sistem bi trebalo probati, i mislim da bi o moglo tako raditi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,086
Re: malčeri

Ima li tko iskustva s Gramip-ovim malčerima?
Prijatelj je napikirao GS50, 160cm, a treba mu za deblju travu i šikaru, pa ga zanima neko iskustvo s tim ili nekim sličnim modelom. Napominjem da je ekvivalentni INO malčer dosta skuplji.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: malčeri

bobo prvo ti probaj ovo sto sam ti ja rekao , jer ako skratis kardan cak ce da ga zeza i to sto je kratak i vise ce da ti se savijaju zglobovi , nece to mnogo da mu naskodi ali nece ni da mu pomogne

samo ti probaj sa kako ti kazes kipanjem malcera , za pocetak nemoras to nesto praviti improvizuj nesto da vidis isplatil ti se to raditi i hoces li sta sa time dobiti ;)
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: malčeri

ZJ kaže:
Ima li tko iskustva s Gramip-ovim malčerima?
Prijatelj je napikirao GS50, 160cm, a treba mu za deblju travu i šikaru, pa ga zanima neko iskustvo s tim ili nekim sličnim modelom. Napominjem da je ekvivalentni INO malčer dosta skuplji.
mislim da ona stara još uvijek važi,koliko para toliko i muzike,vjerovatno će on biti i sa Gramip-om zadovoljan ali ino je ipak kvalitetniji jer je on čisti zanon.
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: malčeri

ja sam opet za orsi već sam ga nekoliko puta spominjao za te novce je vrhunski
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: malčeri

KUPUJMO HRVATSKO ,rađe ču kupiti 2 naša proizvoda nego za iste novce jedan uvozni koji nije skoro ništa bolji samo je finije obrađena to kod malčera pogotovo nije presudno. Svi smo mi poljoprivrenici neki više neki manje i svi bi htjeli da se kupuje domače jer je kvalitetnije nego uvoz,a s druge strane ne razmišljamo da je tako i našim proizvođačima strojeva i alata.
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Cuj, na domacem je svejedno talijanski reduktor.

@savo: Sto se tog sistema koji spominjes tice, tako sam i mislio, nesto improvizirati pa da vidim kako dise. takodjer sam mislio daproduzim lanac na malceru tako da mi se mjesto kopcanja top linka pomakne blize traktoru u istu svrhu da se malcer "kipa"kad ga dizem i da mi ne zapinje kardan. nikako da stignem isprobati, pa je ostalo original, al sve mi se cini da cu prije probati ovo s produzenjem lanca, pa cemo dalje vidjeti kako ce ici...


@ZJ: sto se tice gramipovih malcera, koga god pitam, svi ih hvale, kao i sve ostale gramip proizvide... Svakako vrijedi pogledati...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: malčeri

a na INO malceru sam ja vidio na tablici "MADE IN CHINA"
cak sam to slikao i stavio ovdje negdje
evo nasao sam
savoris kaže:
toliko o INO malcerima
slikano na sajmu u NS

imace bilo je malo ovih helikoptera u ponudi a ja isao sa namjerom da "skinem" kopiju :mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,086
Re: malčeri

savoris kaže:
a na INO malceru sam ja vidio na tablici "MADE IN CHINA"
cak sam to slikao i stavio ovdje negdje
evo nasao sam
savoris kaže:
toliko o INO malcerima
slikano na sajmu u NS

imace bilo je malo ovih helikoptera u ponudi a ja isao sa namjerom da "skinem" kopiju :mrgreen:
I na Gramipovom je isti natpis na reduktoru....
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

pitam se kuda to sve vodi.

alergičan sam na kineske proizvode i kopije koje oni prave.neke su bijedne a neke pored toga i opasne po život.

KINESKA roba mi netreba!!!!
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: malčeri

seljačić kaže:
KINESKA roba mi netreba!!!!
Ili roba na kojoj pise Made in China. Zacudio bise koliko robe ima iz Kine, a na njoj pise Made in EU (ili stogod drugo). Ili jos bolje, ne pise Made in China i nije napravljeno u Kini, a kvaliteta je losija od one Made in China :lol:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: malčeri

kinezi prodaju robu bez imena i prezimena , bitno je da oni tebi samo prodaju pa ti stavljaj natpise koje god 'oces
jer sam na vecini njihovih siteova naletio na takve ponude
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Sve je to decki istina i sve to stoji, al tu se jos uvijek radi o plocici koja se moze skinuti i staviti ona na kojoj pise sto god telis... Na mom reduktoru pise made in italy, i vjerujem da je talijan... I da je napravljen u kini, ak su talijani svoje ime stavili na odljevak, onda to valjda nesto i znaci. Inace, pri kupovini malcera nisam nikakvu paznju obracao na reduktor, vec sam se raspitao kod ljudi koji imaju isti takav stroj i svi su bili prezadovoljni. Otisao i kupio...

Sumnjam da INO koji je kod nas dignut u sedmo nebo zeli sebi losu reklamu koristenjem jeftine robe sumnjivog porijekla. Mislim, koliki je problem napraviti kuciste za 2 lezaja ze izraditi i obraditi 2 zupcanika i sve to sklopiti u cjelinu? nema tu puno mudrosti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,086
Re: malčeri

Bobo, nema mudrosti, ali ima razlike u cijeni. Danas se traži najprije jeftino, a tek onda dobro.
 
Na vrh