• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

B

Bobo

Guest
Re: malčeri

iwanho kaže:
Jel netko probal s "helikopterom" malčirat kukuruzovinu? Kakva su iskustva?

Naravno da sam probao...

Prije:


Tjekom rada:




Poslije:


539 je tad bio na izmaku snaga (rastelan, radio samo na 2 cilindra), kukuruzovina bila izrazito vlazna, pa mu je bilo malo teze ovo raditi (isao sam 2. sporom). Da je traktor tad bio kakav je sada (sastelan, puca na sva 3) i da je kukuruzovina bila suha, 1. direktna bez brige. O 549 da ni ne pricam...

Zao mi je samo sto nisam snimao, al bit ce prilike ove godine. Usluzno u kukuruzovinu idem vucenim malcerom, jer sam s njime puno slobodniji u radu, i mogu ici 2. direktnom kroz kukuruzovinu, dok helikopter dugo u sebi zadrzava masu i ne moze se 2. direktnom ici. Za to bi trebao biti traktor bar 60-70ks...
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
727
Re: malčeri

Evo danas malo akcije u Višnjanu

090824_165050.jpg


090824_165534.jpg


090824_165549.jpg


090824_165728.jpg


090824_170247.jpg


090824_170655.jpg
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Zivio Patrik, evo tebe nama opet...

Koliko vidim da je ovo drobilica kamena a ne malcer...
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
727
Re: malčeri

Ma uvijek sam ja tu negdje.

A sto se tiče ovoga, zar malčer nije i onaj sa y noževima, koje koriste za njive, ceste.... i ovaj na čekiće, za njivu na kojoj su kamenja. Ovaj je pripremao i njivu za sadnju maslina.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: malčeri

malciranje "malo" zarastlog strnika..

[youtube:19sgog90]_ndI62C8jnw[/youtube:19sgog90]
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: malčeri

Prvo pozdrav svima! Nakon duze vremena idem nest napisat. Kako je tema o malcerima i mene interesira nesto vise o Gramipovim malcerima jer sam narucio njihov GS55K sirine 180cm. Nesto je kao pojacan a u Vrboveckoj Dubravi gdje ga rade zovu ga 'kukuruzar'. Imao sam INO Brezice bio dobar godinama mada nikad nista debljega nisam s njime radio. Najvise me zanimaju cekici na gramipovim malcerima. Nemam bas nikakvo iskustvo s njima. Traju li duze od obicnih nozeva i kako se ponasaju u kukuruzistu iza kombajna?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,086
Re: malčeri

Kićo kaže:
Prvo pozdrav svima! Nakon duze vremena idem nest napisat. Kako je tema o malcerima i mene interesira nesto vise o Gramipovim malcerima jer sam narucio njihov GS55K sirine 180cm. Nesto je kao pojacan a u Vrboveckoj Dubravi gdje ga rade zovu ga 'kukuruzar'. Imao sam INO Brezice bio dobar godinama mada nikad nista debljega nisam s njime radio. Najvise me zanimaju cekici na gramipovim malcerima. Nemam bas nikakvo iskustvo s njima. Traju li duze od obicnih nozeva i kako se ponasaju u kukuruzistu iza kombajna?
Koji je razlog za GS55 a ne 50? Meni rekoše da je ovaj 55 više šumarski. Ima li bočni pomak? Koliko košta hidraulični pomak? Čini mi se lijepo napravljen.
Čime ga budeš vrtil?
Kaj ti je s ovim INO-om? Je za prodati?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: malčeri

nebi znao tocno. izgleda kao da je rucni rad, ali je receno da je kupljen na licitaciji od sumarije. sad, dali je to netko tamo sklepao ili je kupovno, nemam pojma..

 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: malčeri

ZJ rekli su mi da je ovaj GS55K jaci sad jesu li u pitanju jaci lezajevi ili osovina ili nesto trece neznam. Nema bocni pomak i to me ne brine, na slovencu sam imao te klizace ali ih nisam koristio. Htio sam i da obavezno ima odozada vrata koja se mogu po potrebi otvarat vise ili manje ovisno o kolicini mase a to nerade na na GS50. Vrtit ce ga Rakovica 65. Starog INO sam prodao prije dobrih 5 godina i pogrijesio. Nadam se da ce Gramipov bit ako ne bolji onda barem dobar ko slovenski.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,086
Re: malčeri

..ja.. kaže:
nebi znao tocno. izgleda kao da je rucni rad, ali je receno da je kupljen na licitaciji od sumarije. sad, dali je to netko tamo sklepao ili je kupovno, nemam pojma..


Ovakvoga ni Bobo nema. ;) :lol:
Koliko ja znam, slične za šumariju proizvodi Rasco iz Kalinovca. Neznam jel i ovaj na slici njihov.
To je ipak malo drugačije (ozbiljnije) građeno nego su ovi od Strojometala, MegaInga i sličnih (malih) proizvođača.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

onaj tocak od pozada mi se dopada.bilo bi dobro da se vide nozevi.da znamo kako je to rijeseno.ostatak mi izgleda stabilno napravljen.
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Ovo se vidi da je zamisljeno i pravljeno u doba kad se nije stedjelo na materijalu... Ovaj ce nadziviti 5 bilo kojih malcera iste vrste iz "kucne radinosti"...

Pravo mi se svidja, al izgleda tezak za nositi i cini mi se da se na tom kotacu moze "gegati" u radu, al je dobra stvar sto ga ne moras dizati nego samo tjeras...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: malčeri

izgleda dosta masivan i tezak, ali ga je nosio i moj 533. malcirao je pasnjak s njim. je da je to bila rijetka i suha trava, ali ga moze nosit ;)

evo jos koja slika..











i jedna losija, ali se vide oba noza. u pozadini..



e sad. sto se tice zivotnog vijeka. malcirano je za potrebe lokalnog lovackog drustva. ja tamo nisam bio, pa neznam detalje. prvi dan su imali 2 home made malcera. prvom je odletio noz pitaj boga gdje. srecom nije nikoga pogodio. s drugim je radio specijalac koji je traktorom rusio stabla debljine ruke i onda ih polako malcirao. kasnije je nasao panj i slomio getribu na pola.
drugi dan su dovezli ovaj i naravno, i njemu su getribu naceli.

sta hocu rec, svaki je malcer dobar, ako se koristi u granici njegovih mogucnosti i ako se ne sili.
kako ide ona poslovica o trganju nakovnja? :blackeye
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: malčeri

ovo se vidi da je OLD SCHOOL izrada
kako rece bobo nije se stedilo na materijalu , cak i kljuc vjerovatno za mijenjanje nozeva ima svoje mjesto

bobo vidis kako mu je prorezano deklo kuda ide kardan da bi ga mogao dici visocije
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Ma, sve sam ja na njemu vec "snimio"...

Stroj super izgleda, samo ne znam kako je to u sumariji moglo ista raditi...
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: malčeri

a li netko zna nekoga tko izrađuje malčere(kosilice) po naruđbi,ja bi konkretno trebal za motokultivator bcs 720 radnog zahvata 60-70cm i da je jeftiniji od originala koji je izgleda od zlata kak je skup.ponavljam pitanje
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
Re: malčeri

Evo i mog...Carraro 50ks i roto malcer 1,5m,posto imam velike plantaze malina pa mi vise nekako odgovaro roto malcer....




i jedna u malinama....


Za kojidan pocinjem raditi normalan ratarski malcer,nabavio za sicu diferencijal od omege V6,on cu iskoristit kao reduktor,al se josdvoumim jel da radimod 1.6m ili 1,8m,jer imam doma i štorea jos,a on na 1,5m dosta gazi...
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Napokon se netko na forumu pojavio da ima isti malcer kao i ja...
 
Na vrh