• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: malčeri

tu travu samelje i obična kosilica,daj nekaj tvrđega i debljega probaj
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

danek kaže:
tu travu samelje i obična kosilica,daj nekaj tvrđega i debljega probaj


ma znam da to i kosilica odradi,i znam da nešto deblje nije problem za malčere sa čekićima,meni je bilo bitno da vidim šta takav malčer radi sa travom tojest kako obrađena površina izgleda. za mene izgleda jako čisto i bez ostataka trave i viših slamčica.to mi je bilo bitno da vidim jer na snimcima u youtube se slabo vidi kako travnjak nakon malčera stvarno izgleda.da lomi granje to smo dosta puta vidjeli.
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: malčeri

idem ja sad snimiti svoga pa postam na youtube, sad je stari otisao malcirati
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

spyder kaže:
idem ja sad snimiti svoga pa postam na youtube, sad je stari otisao malcirati


super,samo naprijed
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: malčeri

[youtube:j1c441zk]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/wQb4HgnDYjs&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/wQb4HgnDYjs&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube:j1c441zk]
[youtube:j1c441zk]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/uYOWq4TSirE&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/uYOWq4TSirE&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube:j1c441zk]
[youtube:j1c441zk]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/WMg6bfhV1Ak&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/WMg6bfhV1Ak&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube:j1c441zk]

na prve dvije snimke se vidi dio nasadfa koji je jućer malćiran, a na trećoj je mladi nasad sađen proljetos tu njiva nije skroz ravna ima dosta ispropadanog kolotraga od cisterne što smo proljetos zalijevali pa ga nemože idealno ravnomjerno pokosit, morat ću najesen to sve dobro istanjurat da se izravna, inaće prvu i drugu godinu sam kosio ovaj stariji nasad sa posuđenim helikopterom i kažem vam da je nula spram ovoga
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

spyder kaže:
[youtube:1wz9201z]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/wQb4HgnDYjs&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/wQb4HgnDYjs&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube:1wz9201z]


ko stadion. :D

kako je izgledalo prije?

I kako si ubacio ovaj snimak da se direktno sa foruma može vidjeti a da neidem na youtube????
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: malčeri

I kaj je ovo prema bobine sikare od 2 i kusur metara :scratch :scratch ovo kosi obicna rotaciona kosilica od 200 kn
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: malčeri

o da vidiš kako to kosi šikaru kad budem išao u šumu tarupirat šljunkarice snimit ću, samo ga onda ne vuće fegruson, a sa rotacionom kosilicom od 200 kn nemožeš baš 10 jutara pokosit za dan i što je razlika od helikoptera što ovo stuće dobrano travu i duže joj treba da se oporavi, opet vam kažem kosio sam i sjednim i s drugim iz moga iskustva ovo je nemjerljivo sa helikopterom pogotovo kad se ide radit šikara jer ovaj samelje sve
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: malčeri

evo kako se malčira u susjednoj mađarskoj na prezentaciji jučer.
irinaparat4085maliranje.jpg

irinaparat4084maliranje.jpg

irinaparat4083maliranje.jpg

irinaparat4080maliranje.jpg

irinaparat4079maliranje.jpg

irinaparat4078maliranje.jpg
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Pa jasna stvar da se helikopter ne moze mjeriti s pravim malcerom, al za novce koje u helikopter trebas uloziti, Decki moji, ja sam SUPER ZADOVOLJAN, al totalno ;)

Malo pokretnih djelova, malo potrosnog materijala ,odrzavanje se svodi na pranje i ostrenje nozeva, te u dogledno vrijeme zamjena istih...

Malcer s Y nozevima radi poslove s kojima se helikopter muci, al za isti radni zahvat 28 nozeva, pa ti njih ostri, pa kad ih treba mjenjati opet lupa po dzepu... Cekici su druga stvar jer ih ide duplo manje, al 100Kn komad dodje ti da se zamislis. koliko samo das u odrzavanje malcera, helikopter ce ti visestruko vratiti, na kraju ga bacis i odes po novi i opet si u plusu.

Imam i ja vuceni malcer s nozevima od kukuruznog beraca, ide sa strane traktora pa ga tjeram u sikaru gdje se ne bih usudio ici helikopterom, jer traktor mora ici ispred. malcer je divlji stroj i samo mlati sve pred sobom.

kako sam i sam rekao, ak se ima mogucnosti, svakako kupiti pravi malcer, jer je to stroj koji je bas namjenjen za sve uvjete rada, dok je helikopter vise kosilica, nego malcer...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: malčeri

Tocno Bobo. Tesko je usporedjivati nesto sto kosta 5-6 tisuca kuna sa necim sto kosta 15 ili vise tisuca, za isti radni zahvat. Kao kad bi se islo usporedjivati Tehnostrojka sa gumenjakom :)
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: malčeri

i ja se potpuno slažem sa vašim mišljenjima, jos bi nadodao da čekići puno duže traju od recimo noža, htio sam samo pokazati i drugu stranu jer vidim da se seljačić dvoumi pa sam mu htio pokazati, a naravno da nije isto ni ulaganje i ja sam opet kažem prve 2 godine kosio sa helikopterom i nemogu reći da nije služio svrsi
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: malčeri

Stvari treba gledati sa vise strana i osobne potrebe/mogucnosti/zelje
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

Smiljan kaže:
Stvari treba gledati sa vise strana i osobne potrebe/mogucnosti/zelje


istog smo mišljenja,

i uz pomoć vas sviju ovdje ja se približavam svojoj odluci.čim šta bude dobićete rezultate moje odluke i naravno sa terena.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: malčeri

Bobo kaže:
Pa jasna stvar da se helikopter ne moze mjeriti s pravim malcerom, al za novce koje u helikopter trebas uloziti, Decki moji, ja sam SUPER ZADOVOLJAN, al totalno ;)

Malo pokretnih djelova, malo potrosnog materijala ,odrzavanje se svodi na pranje i ostrenje nozeva, te u dogledno vrijeme zamjena istih...

Malcer s Y nozevima radi poslove s kojima se helikopter muci, al za isti radni zahvat 28 nozeva, pa ti njih ostri, pa kad ih treba mjenjati opet lupa po dzepu... Cekici su druga stvar jer ih ide duplo manje, al 100Kn komad dodje ti da se zamislis. koliko samo das u odrzavanje malcera, helikopter ce ti visestruko vratiti, na kraju ga bacis i odes po novi i opet si u plusu.

Imam i ja vuceni malcer s nozevima od kukuruznog beraca, ide sa strane traktora pa ga tjeram u sikaru gdje se ne bih usudio ici helikopterom, jer traktor mora ici ispred. malcer je divlji stroj i samo mlati sve pred sobom.

kako sam i sam rekao, ak se ima mogucnosti, svakako kupiti pravi malcer, jer je to stroj koji je bas namjenjen za sve uvjete rada, dok je helikopter vise kosilica, nego malcer...
slažem se sa tobom u potpunosti što se tiče svega osim cijene čekića.ja sam ove godine za svoj TFZ 190 kupio nove čekiće i platio sam 48kn komad,čini mi se da u lateranu košta 89kn i to isti.mislim da i stroj kao što je tvoj može da zadovolji ali tko ima puno malčiranja i tko ide recimo da malčira agaciju bilo bi mu pametnije da si kupi malčer sa čekićima.kada sam ja svoga kupio platio sam ga 19000kn sa kardanom i već sam ga drugu godinu otplatio.do ove godine sam radio usluge sa njim a sada mi se to više ne radi pa odem samo prijateljima.prošlih godina su me ljudi morali i po tjedan dana čekati da im se izmalčira trava jer kod nas više nema stoke,a trave ima ko u priči pa ljudi plate malčiranje i nemaju brige šta će sa tom travom.sada bih svoga možda i prodao pa bi si kupio onaj sa kranom da mogu kositi kanale oko njiva. ;)
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Re: malčeri

josip123 kaže:
sada bih svoga možda i prodao pa bi si kupio onaj sa kranom da mogu kositi kanale oko njiva. ;)

Ovaj?

uwsxeBU3tRcFOOZc.v.jpg


Šalji mi adresu da ti pošaljem ponudu. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: malčeri

to je za mene ipak preprofesionalno.trebam nešto manje jer kod mene nema tako dubokih kanala a gdje ih i ima tu prođem samo jedan trag.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: malčeri

Jel netko probal s "helikopterom" malčirat kukuruzovinu? Kakva su iskustva?
 
Na vrh