• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Kol'ko nas ima,,,,,,,, Jeb..e, kol'ko na s imaaaa!!! ;) ;)
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

Orsic od kud si?

koje je godište taj tvoj traktor?

nešto slično i mi nekad imali...
nepoderivo ;)
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
Re: malčeri

Orešja,pokraj Samobora,mislim da je 1970 god. proizvodnje,deda kupio novog,prva rega 1972 god.,stvarno je nepoderivo,al je i pravi traktror za vinograde,vocnjake i sl. stvari,koliko ste vi platili malcer?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: malčeri

Orsic kaže:
Orešja,pokraj Samobora,mislim da je 1970 god. proizvodnje,deda kupio novog,prva rega 1972 god.,stvarno je nepoderivo,al je i pravi traktror za vinograde,vocnjake i sl. stvari,koliko ste vi platili malcer?
Vidi komšo :lol: :lol:
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: malčeri

danek kaže:
a li netko zna nekoga tko izrađuje malčere(kosilice) po naruđbi,ja bi konkretno trebal za motokultivator bcs 720 radnog zahvata 60-70cm i da je jeftiniji od originala koji je izgleda od zlata kak je skup.ponavljam pitanje
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

Orsic kaže:
Evo i mog...Carraro 50ks i roto malcer 1,5m,posto imam velike plantaze malina pa mi vise nekako odgovaro roto malcer....


Za kojidan pocinjem raditi normalan ratarski malcer,nabavio za sicu diferencijal od omege V6,on cu iskoristit kao reduktor,al se josdvoumim jel da radimod 1.6m ili 1,8m,jer imam doma i štorea jos,a on na 1,5m dosta gazi...


Ah što mi taj tvoj traktor sviđa.Svaka čast
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: malčeri

Današnje malčiranje "šikare":
pogled prema naprijed:
i684595_Slika0128.jpg

pa od iza:
i684603_Slika0129.jpg

i684602_Slika0127.jpg

i684596_Slika0130.jpg
 
B

baota

Guest
Re: malčeri

pozdrav svima :) zna li itko ima li gdje za kupiti polovan sumski tarup u dobrom stanju zainteresiran sam za kupiti ,ali sto se sa njim ide u rikverc ili ima neko od vas da bih mozda prodao :?: :!: :!:
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

baota kaže:
pozdrav svima :) zna li itko ima li gdje za kupiti polovan sumski tarup u dobrom stanju zainteresiran sam za kupiti ,ali sto se sa njim ide u rikverc ili ima neko od vas da bih mozda prodao :?: :!: :!:

teško da češ nači dobar a polovan šumarski malčer....
do koje debljine malčanja trebaš stroj?
 
B

baota

Guest
Re: malčeri

da znam da je jako tesko netreba mi ni nekakav super odlican neka je samo masivan i jak a ako ima i sa kvarovima kakvim sve se to da popraviti bitno je da je osovina dobra i jaka i kuciste sve ustalo se da napraviti i zamjeniti ,a radi se o bagremu bademu glogu ma svemu ,u biti nema nista deblje od 4 cm
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Nista deblje od 4cm? Jel imas slucajno sliku te "sikare"?

Ako nema zbilja nista debelj, tebi treba obicni, najobicniji malcer, preporucljivo s cekicima... Prelistaj oglasnik i naci ces vec nesto.
 
G

Goranin

Guest
Re: malčeri

Trebao bi kupiti malcer za iducu sezonu. Imam Tomo vinkovica 732S trebao biga za vinograd i livade gdje mislim posaditi orahe. Vidim da postoje uglavnom malceri sa nozevima kao roto kosilica ili malcer gdje se nozevi vrte kao kod freze. Neznam sta je za moje potrebe bolje a naravno povoljnije. Kako se malceri ponasaju kada udare u kamen? Sirina ne bi smjela biti veca od 120 cm jer mi je to sirina traktora.Povrsine koje bi obradivao su u velikoj vecini u brdu pa bi ybog snage traktora trebao nesto sto ga nece previse opteretiti. Snaga traktora je 30ks. Vidim da na forumu ima pravih profesjonalaca u svezi toga pa bi vas molio za savjet i informaciju gdje se moze nabaviti.

Unaprijd hvala
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: malčeri

isti dan se naradio na neobradjivanoj parceli

fotografija0108.jpg

fotografija0109n.jpg

fotografija0110x.jpg

fotografija0111.jpg

fotografija0112.jpg
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: malčeri

Kićo kaže:
Evo par od novog Gramipovog GS55K 180cm

oj živio rođo, evo tebe nakon skoro godinu dana

rec ti men kolko je košto taj malčer :?:
dalo bi se predpostavit da radiš sa rakovicom i malčerom, jel tak :?: kolko konja treba za to čudo tehnike za onak fini rad bez opterečenja, po viđenom u radu :?:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: malčeri

Doso me za gotovinu 14036kn a u Gramipu kosta nesto vise od 15000. Ovo su bile nekakve kompenzacije i prebijanja al to me ne zanima bitno da sam ga dobio i da mogu radit a posla hvala Bogu ima. Rakovica je posteno dimila u ovoj 'dzungli' sto sam prvo morao rijesit a gdje je drac visine do metra skoro ga niti ne osjeti. I jako mi se svidja kak cekici rade, razbija sve
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Meni se bas i ne svidja kako taj malcer "radi"

Dosta cupavo ostaje iza njega, bez obzira sto ima cekice. Vjerovatno si radio pri premalom gasu, previsokoj brzini i nedovoljno nisko. Ak si ti zadovoljan, onda OK, al ovo kod mene ne prolazi...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: malčeri

Bobo kaže:
Meni se bas i ne svidja kako taj malcer "radi"

Dosta cupavo ostaje iza njega, bez obzira sto ima cekice. Vjerovatno si radio pri premalom gasu, previsokoj brzini i nedovoljno nisko. Ak si ti zadovoljan, onda OK, al ovo kod mene ne prolazi...

za prvi pokusni put je dobro, bude s vremenom skonto još neke cake pa če bit super posao obavljen

sam treba vremena , jer sigurno nije htio upregnut odmah stroj do jaja, neg malo lakše

je bobo ti si pomalčiro pola države
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: malčeri

Ispod je neravno oranje, morao sam spustit valjak straga najnize moguce da ga dignem sto je vise moguce jer dok ulovi zemlju katastrofa. Nisam posliko drugi prohod, steta. Na ravnoj povrsini brije. Probao sam i okovinu, tu radi dar-mar, bit ce slika...
 
Na vrh