• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Ma, sve OK, al svejedno mi to 'zgledi dost cupavo... U svakom slucaju bolje neg sikara, ovo ce se lako zaorati i to ce biti dobra njiva...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: malčeri

A bilo je zapravo cupavo, jedva je rajka isla kroz drac
 
B

baota

Guest
Re: malčeri

pozdrav jer se moze sa tim tvojim malcerom ici unazad da nemoras traktorom kroz tu sipragu ,ja sta imam za cistiti to bi bilo suludo i nenormalno ici unaprijed unistio bi traktor,posto vidim da ima jednosmjernu skiju :?: :!:
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: malčeri

Stvar je u brzini i visini noževa! Idi u nižoj brzini i spusti malčer kolko možeš da čekići ne udaraju po zemlji! Iz mog skromnog iskustva! Problem je ako je to izorano i neravno! :) :) :)
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Problem tog malcera, je koliko vidim, da nisu nozevi postavljeni u spiralu, vec u 4 reda pa onda sjece red po red, i s takvim malcerom je teze za raditi. Mozda ja to samo krivo vidim...

Moj vuceni malcer koji ima nozeve sa SIP beraca kukuruza ostavlja bolje uradjen posao iza sebe i to po gadnim sikarama. Covjeku fali iskustva, vec ce on to rijesiti i bolje ce ici, samo zivaca da je i da se malo sporije vozi da malcer duze zadrzava masu u sebi, nego da ju odmah pljune van. Eventualno ga jos malo spustiti dolje.

Svaki standardni malcer koji se kopca iza traktora mora ici iza traktora, ili se moze pomaci u desnu stranu zanemarivo malo (manje od 50cm). Bocni pomak na malcerima je doplata, ili je standardna stvar kod vecih modela, dok je hidraulicni bocni pomak (koliko sam upucen) na gotovo svakom malceru uzem od 2m nadoplata.

Postoje malceri koji su noseni i idu sa strane traktora a u transportu se sklapa kao kosilica s diskovima. takvi malceri su dost skuplji od ovih standardnih. O malcerima na dugackoj ruci da ne govorim,a malcere na kranu necu ni spominjati, jer i za jedan i drugi treba traktor od BAREM 80-90ks jer manji traktor takve malcere ne moze ni podici, a kami li s njima raditi.


Bas zbog tog sto se traktor unistava sam odustao od umalo kupljanog INO malcera i kupio polovan, vuceni koji ide sa strane traktora i samo prvi krug oko njive je sporiji i oprezniji (ako se ne moze voziti pokraj) i kasnije se vozis po izmalciranom bez brige. MOze se i proci kroz sredinu njive, pa ides iz nutra prema van...
 
M

maRko1993

Guest
Re: malčeri

Molim te ako bi mi mogao reć koja je marka tog malčera, koliki je zahvat, i koliko si ga platio?
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Re: malčeri

malčer je od METAL-KO iz Sv. Urbana širine 180 cm, a cijena mu je bila 11500 kn sa pdv (minus gazdin popust po dogovoru :D )
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: malčeri

jozek kaže:
malčer je od METAL-KO iz Sv. Urbana širine 180 cm, a cijena mu je bila 11500 kn sa pdv (minus gazdin popust po dogovoru :D )

To je tzv. helikopter koliko vidim?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,085
Re: malčeri

maRko1993 kaže:
Odlično radi, to je sa dva reduktora?
Dava rotora i tri reduktora ;)
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: malčeri

ZJ kaže:
maRko1993 kaže:
Odlično radi, to je sa dva reduktora?
Dava rotora i tri reduktora ;)

Pa koliki je potreban broj okretaja kardana da to onda pogoni,
ako se okrtaji 2 puta reduciraju? 1000 rpm ili?
 
I

imt odra

Guest
Re: malčeri

kolika je potrebna minimalna snaga traktora za taj malčer
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,085
Re: malčeri

zbalija kaže:
ZJ kaže:
maRko1993 kaže:
Odlično radi, to je sa dva reduktora?
Dava rotora i tri reduktora ;)

Pa koliki je potreban broj okretaja kardana da to onda pogoni,
ako se okrtaji 2 puta reduciraju? 1000 rpm ili?
Pod pojmom "reduktor" se misli na prijenosnik, bez obzira na prijenosni omjer. Taj ti ima dva mala rotora, pa se moraju dosta brzo vrtjeti, negdje oko 2000rpm. To znači da je prijenosni omjer u svim reduktorima oko 2:1, dakle ukupno 4:1, za ulaznu brzinu kardana od 540rpm.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: malčeri

ZJ kaže:
Pod pojmom "reduktor" se misli na prijenosnik, bez obzira na prijenosni omjer. Taj ti ima dva mala rotora, pa se moraju dosta brzo vrtjeti, negdje oko 2000rpm. To znači da je prijenosni omjer u svim reduktorima oko 2:1, dakle ukupno 4:1, za ulaznu brzinu kardana od 540rpm.

Dakle radi se o trima multiplikatorima prijenosa
sa konusno - tanjurastim parom koji prenose nagu pod kutem od 90 stupnjeva.
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Re: malčeri

imt odra kaže:
kolika je potrebna minimalna snaga traktora za taj malčer

po prospektu mi se čini da je minimalno 35 ks, a ovaj Zetor je baš toliko inače sve ti zavisi kaj malčiraš i kak brzo misliš to odraditi dobro s nekom velikom brzinom ionako nemožeš to odraditi da kvalitetno samelje
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: malčeri

Ja sam neki dan kupio isto od Metal-koa rotacijski malčer, samo 125 cm širine. Melje tvrde glave zelja bez brige, tak da će i travu valjda onda. :mrgreen:
Puno sam premišljao, al sam na kraju odlučio. Nije to neka stvar, al bih radije da radi nego da se potrga.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: malčeri

cabage kaže:
Ja sam neki dan kupio isto od Metal-koa rotacijski malčer, samo 125 cm širine. Melje tvrde glave zelja bez brige, tak da će i travu valjda onda. :mrgreen:
Puno sam premišljao, al sam na kraju odlučio. Nije to neka stvar, al bih radije da radi nego da se potrga.

ALDOMAŠ :D

čestitam na kupnji
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: malčeri

a jbt....šta sve možeš uzgajat , dobre fotke...... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh