• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
Re: malčeri

Gradištanci...
[youtube:2imla8hm]q2eLBT70VA4[/youtube:2imla8hm]
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: malčeri

Danas sam mjenjao bateve na malčeru INO TFZ 225 pa evo par slika:
5f687c01.jpg
0cac78ad.jpg
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: malčeri

Kolko dođe jedan čekić? Zašto nisi promjenio sve! Jel treba balansirati rotor ili ne? Zanima me jer ću i ja morati mijenjati za godinu dvije čekiće na svom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Re: malčeri

puknuti kaže:
NIje me briga ali mi se cini da si ih naopacke namontirao
Dobro su montirani. Rotor se vrti prema naprijed, tak da diže masu.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: malčeri

Jaga kaže:
Kolko dođe jedan čekić? Zašto nisi promjenio sve! Jel treba balansirati rotor ili ne? Zanima me jer ću i ja morati mijenjati za godinu dvije čekiće na svom.
Jedan je 32kn.
Mjenjao sam svih 28 komada,samo sam slikao kad su i stari bili gore da se vidi razlika..
Rotor ne mislim balansirat..

@puknuti:ZJ ti je dobro objasnio....
A sad tko je to tako rekao da bude :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

I meni se cini da su naopako namontirani, osim ako ovo nije malcer koji se kopca naprijed, ili mu se rotor vrti ko na zmajevim malcerima (u rikverc). Ovako kako je zakopcan za traktor i kako su cekici okrenuti, rotor bi se trebao vrtjeti u rikverc da cekici ispravno rade. Ako se rotor vrti prema naprijed, cekici nisu postavljeni ispravno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Re: malčeri

Bobo kaže:
I meni se cini da su naopako namontirani, osim ako ovo nije malcer koji se kopca naprijed, ili mu se rotor vrti ko na zmajevim malcerima (u rikverc). Ovako kako je zakopcan za traktor i kako su cekici okrenuti, rotor bi se trebao vrtjeti u rikverc da cekici ispravno rade. Ako se rotor vrti prema naprijed, cekici nisu postavljeni ispravno.
I vrti se suprotno od smjera vrtnje kotača dok voziš naprijed. Tak se vrte svi tarupi ovog tipa.
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Aha, ja sam mislio da se vrte prema naprijed. U slucaju vrtnje u rikverc, cekici su dobro namontirai.


Nisam puno malcera vidio u radu, al svaki koji sam vidio se vrtio prema naprijed, osim onog mojeg vucenog cuda.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: malčeri

Čekiči su sto posto dobro namontirani..
Ako se pogledaju stari oni isto tak stoje..
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: malčeri

Naravno da su dobro postavljeni jer malcer vrti u rikverc, i kod mene je tako
 
I

ivanm

Guest
Re: malčeri

Jaga jesi probal malčirat onak kak ti je malčer prikopčan trenutno? i jedno off pitanje, jesi ti išel prije jedno tri tjedna sa zetorom od dva potoka prema pođunđeku kad je onaj crveni traktor išel iza tebe?
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: malčeri

Ne mogu tak malčati jer malčer nije reverzibilni već je predviđen da se vuče, a ne gura. Valjak za poravnavanje mora gaziti izmalčiranu masu, a sada je on ispred čekića. Problem je i to što je poštelan na 540 o/min, a prednji kardan mi je 1000 o/min. To mi je prikopčano samo zbog nošenja jer sam išao u ZG tastu izmalčirati jedan komad zemlje i izorati. Tako mogu nositi oba priključka s time što plug mora biti nazad jer su prednje ruke fiksne i preširoke za plug. :) :)
Možda sam išao prije tri tjedna tim putem jer mi je Kerep mijenjao ulje i sređivao kočnice na Zetoru.
 
I

ivanm

Guest
Re: malčeri

kaj se malčera tiče nisam videl dobro s ceste odnosno mislil sam da je reverzibilni, moja greška.
i mislil sam si da bi to mogel bit ti jer nitko gore nema 4911 i to još i regan, bar koliko ja znam, a ono iza tebe sam ja bil sa crvenim :axe:
 
K

kakan99

Guest
Re: malčeri

zanima me zasto mi na svakih cca 30r sati sa malcerom strgaju se remeni za sto me zanima a radim sa njim na 1600obrtaja na traktoru (neznam kolko je to obrtaja na kardanu)
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: malčeri

koji malčer imaš i koliko ti je duralo orginalno remenje?
 
Na vrh