• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

T

Tomyslav

Guest
Re: malčeri

Traktor je star tek 3 godine i ne bi htio baš da mu malčer presudi...a ništa onda ,malčer od 160.Trebao sam bolje razmišljati kada sam kupovao novi traktor i uzeti 60 KS.
 
K

kakan99

Guest
Re: malčeri

sory sto sam se malo kasno ukljucio ti podaci koje snage mora biti traktor za koji malcer to su podaci za idealne uvjete(trava visine te i te,vlaga zraka ta ita,...) ima tu puno taga ali to s idealni uvjeti koje malcer nije vidio (npr.moj :mrgreen: )
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

a kaj velite na ovu pilu?
taj ide u dubunu od cca 30 cm, znači melje panjeve i sve ostalo, il u prijevodu ak se ne varam da prođe kroz
šumu iza njega bi ostala samo sitna izdrobljena masa pomješana sa zemljom i mogo bi posijati travnjak. :roll:

ima to ko od vas il pozna nekog ko se time bavi?

[youtube:3eahtm4p]wSR2Tx6AEd8[/youtube:3eahtm4p]
 
T

Toyo

Guest
Re: malčeri


zanimaju me mere koje sam označio za priklop na tomo vinkoviča. imam u planu napraviti malčer za vinograd širine 90cm.
malčer je gotov sam fali mi 3 točkovni priklop.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: malčeri

Toyo kaže:
zanimaju me mere koje sam označio za priklop na tomo vinkoviča. imam u planu napraviti malčer za vinograd širine 90cm.
malčer je gotov sam fali mi 3 točkovni priklop.

Toyo Pozdrav!

Ja ti mogu izmjeriti tri točkovni priključak od strižne kose i pluga za
Tomo Vinkoviča sarije 700 ako ti to što pomaže.
Serija 800 ima nešto užu mogućnost razmakivanja donjih poluga nego serija 700
pošto su poluge malo kraće, dok noviji modeli sa oznakom "tt" u modelu imaju još
duže poluge pa mogu kopčati sve priključke koji imaju priključnu ramu na tri točke
kategorije "N1".
 
T

Toyo

Guest
Re: malčeri

to je starejši tomo vinkovič, točno neznam koje godine proizvedeno. tam oko 1990 ili još stariji.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: malčeri

Toyo kaže:
to je starejši tomo vinkovič, točno neznam koje godine proizvedeno. tam oko 1990 ili još stariji.



Nije ti bitno koje je godine proizveden, već je bitno koja je serija.
dakle o kojoj se seriji radi:
400 i 500 ti nemaju priključak u tri točke
700 i 800 ima priključak u tri točke,
ili ako ne znaš koja je serija dali možda imaš sliku tog TV onda ćemo sve znati...
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Re: malčeri

Dali je netko malčirao sa ursusom 360 ako je ,zanima me kako se ponaša, kojom širinom malčera ... ja imam malčer INO 190 i dosad sam radio sa jd 6100-80 ks .Malčer je sa batovima i pošto planiram kupiti jedan ursus 360 a on je negdje oko 55ks interesira me jel bi mogao raditi s njim . Malčirao bih kukuruzovinu .
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
915
Re: malčeri

prije imt558 sam imal ursus c360 s oba sam malčiral sa zanon 190 cm sa batovima, ursus je za nijansu jaci od 558 i nema toga kaj nemres malčirat s tim zahvatom malčera i c360

jedino kaj na mom zanonu se da dignut na malčeru zadnji poklopac pa manje melje a vise baca nesamljeto iza na taj poklopac
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: malčeri

Bude išlo polako. Da ima koji KS više bilo bi bolje. :) :)
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
915
Re: malčeri

a po ljetu se na ursusu meni dizala temperatura ali to je kad ga teras na silu i oces brze napravit posel
a i radna brzina na malčeru pise do 5km/h a kad otpres onaj poklopac na straznjem djelu malčera i ides brzo to vise nije malčiranje nek košnja
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Re: malčeri

Znači ide on s tim , jedino kaj je moj INO TFZ 190 bez onog poklopca koji se može podiči.Hvala!
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Re: malčeri

Koliko vidim mi kupujemo uvozne većinom talijanske malčere zanon itd. i slovenske ino a domaće gramip proizvode ne kupujemo jer sumnjamo u kvalitetu istih ili nešto drugo, isti se prodaju u Njemačkoj pod nazivom agritec http://www.agritec.de i bilo bi zanimljivo vidjeti koliko oni tamo koštaju. Kod nas koliko vidim gramipov malčer GS 55K 180 košta oko 15000 kn a konkurencija od 20000 do 23000 kn i mi kupujemo skuplje jer mislimo da je bolje a naše kupuju švabe :mrgreen: .
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: malčeri

čini mi se da na strojeve iz hrvatske ne možemo ostvariti kapitalna ulaganja nego samo za one koji su proizvedeni u EU.
vjerovatno bi i to mogao biti jedan od razloga što manje kupujemo naše strojeve,a i kvaliteta im vjerovatno nije kao kod INO i Zanon malčera.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Re: malčeri

Ma lijepo je sve to -domače ,domača proizvodnja,novci ostaju kod nas...ali,bi i domača proizvodnja trebala biti kvalitetnija ovo mi nije prvi malčer .Prije njega sam imao talijanski TERRA NOVA kaj je taj sve izdržal,a zaradil ,na kraju mu se toliko pohabal plašt da su se počele pojavljivat rupe pa smo ga prodali.I ja bih sigurno radije kupil naš proizvod da je iste kvalitete no Gramipov je novi napravljen od tanjeg materijala a upitna je i kvaliteta.Unjemačkoj možeš kupiti i kinesku robu a to ne znači da je dobra.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Re: malčeri

Plaštevi od svih proizvođača bi trebali biti od čelika, a ne čini mi se baš da je tanak ovaj od gramipa u klasi su tu svi negdje s masom. Trebalo bi vidjeti taj gramipov pogon, kako to oni rade. Netko je napisao da je onaj bubanj, osovina na kojem su čekići manjeg promjera nego talijanski, a ne znam da li je to stvarno tako i kakve to veze ima. Slovenci svoje ino malčere reklamiraju da imaju spiralno postavljene čekiče i da to 15% manje opterečuje traktor, a sad da je to tako ja ne znam i nemam razloga vjerovati da je tako, odnosno da to nije lijepi trik na koji će privući kupce da kupe baš njihov proizvod jer je on zbog toga bolji, jer da je to tako vjerovatno bi to svi ili večina proizvođača radila.
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Za frezu ima velike veze kako su nozevi postavljeni i ove spirale je zbilja lakse za tjerati nego nozeve postavljene u 4 reda. Za malcer je vise-manje svejedno kako su nozevi/cekici postavljeni.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Re: malčeri

Kod malčera je naročito važan promjer ležaja rotora. Gramipov ima 35mm osovinu, što je po meni, pretanko.
Takvi su ležaj bili na sječkari na beraču Tornado 80 i nisu baš dugo trajali.
Gramip je lijepo napravljen, a u kvalitetu nebi ulazil, jer mi je nepoznata. Ako ćeš malo raditi s njim, bude trajal, no neznam jel za svakodnevni teški rad.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Re: malčeri

Bok ZJ! Hvala na info. Ma treba mi za ove moje zapuštene njive pomlatit. Jel tko zna što o maschiu bc? Sad ga je naslijedio neki novi model? Jel to za granje i šikaru do 4-5 cm?
 

Najnoviji postovi

Na vrh