• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

T

Toyo

Guest
Re: malčeri

ja z mojim imt-jom 599 radim z malčarom ino 2m. i to brez problema, onda bi i to mogao.

559 :mrgreen:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

evo i slike mog prvog malčiranja u životu. Njiva obrasla ambrozijom gdje je prije dvije godine kukuruz bio. Oko 5 dunuma za tri sata. Za sada je ovo bio samo trening,uskoro dolaze ozbiljniji poduhvati u koje će te imati uvid.

Ovom prilikom se zahvaljujem svima vama na sugestijama i savjetima i naravno na vašoj potpori putem PP. Hvala na strpljenju da pomognete meni kao apsolutnom početniku.
Hvala našem forumašu slafku koji mi je isporučio ovaj malčer.







 
G

gams

Guest
Re: malčeri

kakav malčer može tjerati traktor 70-80KS. Sa malčerom 2m koji promjer drveča se može izmalčati? :scratch :shock:
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

gams kaže:
kakav malčer može tjerati traktor 70-80KS. Sa malčerom 2m koji promjer drveča se može izmalčati? :scratch :shock:

od 150-250 cm :mrgreen:

e sad dal ti oces malcer za travu ili šumarski?
ako očeš za travu i zeleni mulč onda budeš tjerao i 250 neki laganije konstrukcije.
ako očeš teški i za teže radove onda uzmes 150-190 max
i sve ovisi o vrsti malčera i za koje je radove i debljine granja predviđen....
prvo se izjasni kakve imaš radove u planu, e tek onda bude ti ekipa predložila stroj za tvoje potrebe i koji bude u potpunosti zadovoljavao tvoje zahtjeve.

A kaj se tiče debljine granja, možeš ti drobiti i 25 cm debljine, ak imaš 25 000 ojra viška...... i naravno 130 pa naviše kobilica pod haubom

prvo napiši za kaj se bude malčer koristio,a onda ćemo dalje :D
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Re: malčeri

kakav bi malcer mogal vuc traktor od 35 konja ,trebal bi mi za travu i drva max2 cm
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

AGRIPLUS65 kaže:
kakav bi malcer mogal vuc traktor od 35 konja ,trebal bi mi za travu i drva max2 cm

ovaj moj gore dva posta više traktor ima 35 ks i vuče ovaj malčer bez poteškoća. meni služi za istu svrhu kao i što bi tebi trebalo
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: malčeri

zgleda mi dosta močno za te cujze,čija pa je mašina
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

danek kaže:
zgleda mi dosta močno za te cujze,čija pa je mašina


cujze?? šta je to?

mislim da je mitsubishijeva mašina unutra. bar tako piše u knjizi što je došla uz traktor
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

puknuti kaže:
seljačić kaže:
cujze?? šta je to?
cujzek = mlado od kobile

eeee šta bi ja bez tebe. hvala i hajd navrati u bihać na pivu ;)
 
G

gams

Guest
Re: malčeri

Malčer mi treba za malčati zarasle (neodržavane) livade, A opet da ako dođe na kakav panj od jele ili manji grm da se ne potrga te da mogu proči preko njega, a i ne razmišljam davati novce veče od 2000€. Kod nas nema malčera te nemam baš iskustva s njima
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

neželim pametovati oko malčera jer sam početnik ali već duže vremena čitam o njima,bio sam i kod ino da vidim kako rade malčeri prije nego sam jednog kupio kod našeg forumaša ovdje. malčer koji može panjeve i slično otklanjati košta daleko preko 2000 eura.
neko je na forumu napisao da je bolje kupiti običan malčer a veće prepreke savladati motornom pilom,jeftinije je i ide brže.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

gams kaže:
Malčer mi treba za malčati zarasle (neodržavane) livade, A opet da ako dođe na kakav panj od jele ili manji grm da se ne potrga te da mogu proči preko njega, a i ne razmišljam davati novce veče od 2000€. Kod nas nema malčera te nemam baš iskustva s njima

A od kud si ako se smije znati?

S običnim malčerom zaboravi panjeve, ajde još neki gusti grm s tankim žbunjem budeš polagano savladao uz više prolaza
ali da bi prošao u jednom prohodu kroz takav grm treba i traktor i pravi malčer sa sporim brzinama.
Ako su pare problem uzmi za početak neki rabljeni, probaj,vidi, pokreni-uhodaj posao i onda razmišljaj o nečem kaj bude mljelo i manje panjeve.
A za sad vozi motornu pilu uz sebe ak ideš na neki "teži" poslić....
Evo moje mišljenje....

evo ja samo čekam da travica nikne.... :mrgreen:
 
G

gams

Guest
Re: malčeri

Skladištarj ja sam iz Gorskog kotara, Delnice.
Mi moramo imati pilu u traktoru ako ideš samo travu kositi :D
Ako na livadi posječeš jelkice, johu, javore i sl. drva promjera cca 10cm, kako se onda ponaša kad prođem preko njega s malčerom? A ako je grm brinja ili sl, jel mogu proč preko njega?
kolika je cijena malčera za to, a da je u dobrom stanju :scratch
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

a čuj neznam kaj da ti velim....
al ak redovno održavaš te livade, ta jela valjda ne naraste za 1 godinu :scratch

a da ju odrežeš s pilom pri zemlji i zamelješ... hm al opet je to 10 cm...koje treba zdrobiti....

a ako i sam veliš da nema malčera kod tebe, uzmi Zanon TRP koji je deklariran na 5-6 cm granje,al ako budeš malo sporije išao tu itam budeš neku slabu jelkicu zamljeo.... :mrgreen:

A kako budeš jedini, znaći da bude bilo i posla i da se isplati kupiti bolji i kvalitetniji stroj...

A sad rabljeno...Baci pogled po oglasnicima, možda naletiš na nešto, ima svakakvih cijena...

p.s. kakav imas traktor?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: malčeri

seljačić kaže:
evo i slike mog prvog malčiranja u životu. Njiva obrasla ambrozijom gdje je prije dvije godine kukuruz bio. Oko 5 dunuma za tri sata. Za sada je ovo bio samo trening,uskoro dolaze ozbiljniji poduhvati u koje će te imati uvid.

e ovo mi djeluje uljudno
koliko si ga platio ?
 
D

dgeceg

Guest
Re: malčeri

oko kolko se kreću cijene malčiranja šumarskim malčerom po satu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh