• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

D

dgeceg

Guest
Re: malčeri

mislim na šumu koja se je ponovno počela omlađivati, najdeblje drvo je promjera oko 10 cm
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: malčeri

[youtube:1hf94237]xclj0NkD2-g[/youtube:1hf94237]
[youtube:1hf94237]Toh65xjfaV4[/youtube:1hf94237]
tomo veli 500kuna po satu,to je jučer meni radil.
 
D

dgeceg

Guest
Re: malčeri

ide to njemu dobro ide, jel bi mogel šumu od 1 h izmalčirati u jednom satu, sad bum rekel tati neg ga nazove pa da se dogovore.kolko je posla imao kod tebe?
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: malčeri

pa tu negdje, ovisi koliko su debele drva ali naravno najbolje je da njega pitaš
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

ovih dana sam malčirao površinu zbog koje sam i kupio malčer.ovo je prvo ozbiljno malčiranje i moram iskren biti i reći da sam potcijenio i traktor i malčer,mislio sam da neću moći ovo odraditi što sam odradio.ovo nebih ručno ni za dva mjeseca odradio,nisam još gotov jer me kiša omela ali ostalo mi je još samo 10 % površine da odradim.

evo i slike









 
S

skolan93

Guest
Re: malčeri

Breza

kolko je jak taj meckormic

oćeš ti tu zemlju orat poslje malčiranja

meni je pred godinu dana jedan lik malčirao zemlju ali nisam baš zadovoljan jer je to trebalo orat ali je posječeno granje bilo špičasto tj.nije uništeno dovoljno nisko pri tlu virilo je 5-10cm iznad tla pa sam si probušio gume 3-4 puta

slab je bio malčer a i traktor od 150 ks je pre slab za kvalitetan malčer
kasnije mi je još jedan došao malčirt ali je to bilo još lošije,nemože kvalitetno uništit granje nisko pri zemlji da si ne probušim gume

možeš mi poslat broj od tog lika,može na pm
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

gdje i po kojoj kupiti kvalitetne batove ( noževe) za malčer???
 
M

Mister x

Guest
Re: malčeri

Sad pošto sam kupio malo robustniji traktor od 48 KS zanima me jel bi mogao stavit Orsi malčer od 190 sa noževima za košnju trave na taj traktor.
naime na službenim stranicama: http://www.orsigroup.it/prodotti.htm?v_ ... sual=SKTEC
je za takav malčer dostatno 30-35 KS a to meni nije baš ispravno.
dal neko ima sličan malčer ili da mi date neki savjet jer sam pričao sa frendo i rekao mi je da je bolje onda uzet sa batovima.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: malčeri

Orsic kaže:
ovo je zanimljivo...kinezi smislili....

Samo Bože pomozi kod transporta po lošim putevima :madmana: :madmana:
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Re: malčeri

dsc02245i.jpg

dsc02246u.jpg


533 u akciji sa malcerom 160cm..
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Re: malčeri

kako ga tjera.. i kako debelo možeš sa njim malčirati?? nešto bih kupio za djedovog ferdžu a nemam pojma šta..isto je 533!!
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Re: malčeri

Pa koristio sam ga samo za kosnju,i to gdje je manja trava 1brza ,a gdje je bila preko pol metra trava 3spora i ide.....

Nisam ga koristio u sikari tak da neznam,ali islo bi ..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: malčeri

codexnox kaže:
dsc02246u.jpg


533 u akciji sa malcerom 160cm..

a šta se desi sa kardanom kada podigneš malcer? :roll:
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Re: malčeri

Dobro uočeno!
Sjedi 5!

Nema dizanja,dignem ga kada se okrecem oko 10ak cm od zemlje,jer da dignem vislje znas sta bi se desilo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh