• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

L

lanjski

Guest
Re: malčeri

amir80m kaže:
Jos jedan savjet:

Primijetio sam da si stavio ravne noževe, trebao si ih malo saviti (pogledaj slike nozeva na ovoj istoj temi na 18. stranici postavio ih je korisnik Marko355) jer time dobijas manji otpor jer noževi tada sijeku nize od rotora-nosaca noževa. Ne znam da li si me shvatio?

Jesam :)
Imam jedan umentak izmedju nosaca nozeva i samog noza tako d aje noz nizi od nosaca za 1 cm.
Savijao sam neke od platne od gibnja ali ako ih odgrejem pa savijem pucaju, a ne mogu da ih savijem bez grejanja.
Ovo za sad funkcionise mada je ocigledno vec da bi bilo bolje da je makar malo sporije.
Inace, radim skoro svaki dan i danas mi je pukao kardan, ako ne racunam par nozeva to mi je prvi kvar :)

Hvala vam.
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Re: malčeri

swizach kaže:
Foto1193.jpg

Foto1201.jpg

Koliko konja je traktor?

Ja imam TV 521 i razmišljam o kupnji malčera od 90 cm-da li bi to tomo mogao potjerati u visokoj travi?! Što kažete koji je bolji roto malčer ili obični malčer?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

ako se samo radi o travi i ponekoj grančici onda roto malčer,povoljniji je i ostavlja bolji trag u travi. malčeri sa čekićima su skupi i nerade tako temeljito kao roto malčeri. ali ako imaš trnje i jače šiblje od trave onda sa čekićima.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: malčeri

ako ti novac nije problem ja bi ti preporučio pravi malčer jer tko zna šta ćeš imati za malčiranje.
 
L

lanjski

Guest
Re: malčeri

ovako izgledaju čekići malčera nakon malčiranja

A sta si ovo malcirao jbt, mramor, kamen i zeljezo, sto bi rekli crveni koralji :)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

neš vjerovati,najtvrđe što sam malčirao je bila divlja ruža :(
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: malčeri

na čijem malčeru su bili ti čekići?ovi što si ti uslikao su vjerovatno od lošeg materijala ili im je trmička obrada bila jako loša.
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Ne mogu vjerovati... Ovo je kao da nisu zakaljeni dobro.

Koliko znam da se cekici prije kuju, dobrano zakale i da s njima nemas brige dok ih ne potrosis... Imaju Dugacko izvucenu ostricu, kao lemes, pa im treba da se potrose...

Al ovo je kriminal na sto lice. Ja na vucenom malceru imam nozeve sa berace kukuruza i nema kroz sto ga tjerao nisam, nozeve jednom godisnje naostrim i nema problema s njima...

Koliko znam, taj malcer nije ni pola godine "star"? Valjda je proizvodjac mislio da ce ljudi s cekicima kositi travu, pa je to OK, al cekic mora moci sjeci do 5cm debljine ko od sale, jer ako moze noz od beraca, moze i ovakav cekic...
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Re: malčeri

Žalosno koja nekvaliteta, čovjek hoće proći malo jeftinije i plati malčer recimo 30% jeftinije i osim vidljivoga (slabije konstrukcije, lakši, itd) dobije i ovo, sramota, nazovi Murski Poljoprivredni Centar i reklamiraj
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

ma neznam ni sam šta da radim. ovi noževi su smiješni.zamijenio sam ih sa novim i pogledam nakon malčiranja trave da vidim da se nije koji opustio od rada,kad ono još jedan prebijen totalno,oštrica se nevidi.

Malčer sveukupno nije radio ni 10 sati.
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Koliko si platio nove cekice?

Ovdje su kvalitetni cekici oko 90Kn (oko 12-13€) komad, ovisi od trgovine do trgovine. Al znam da valjaju i da nema sanse da se tako skoro potrose.

Po meni je ovo takodjer pitanje reklamacije, jer da ni 10 sati rada ne mozes izvuci iz cekica, bez obzira na kvalitetu i nabavnu cjenu malcera je sramota...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: malčeri

ja sam u tangu prošle godine plaćao čekić 48kn,a sada je dosta skuplji koliko sam čuo.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

Bobo kaže:
Koliko si platio nove cekice?

Ovdje su kvalitetni cekici oko 90Kn (oko 12-13€) komad, ovisi od trgovine do trgovine. Al znam da valjaju i da nema sanse da se tako skoro potrose.

Po meni je ovo takodjer pitanje reklamacije, jer da ni 10 sati rada ne mozes izvuci iz cekica, bez obzira na kvalitetu i nabavnu cjenu malcera je sramota...

platio sam ih 6 komada 400 kuna. piše na njima HM.i vidi se da je gus unutra,a ne čelik.niti jedan gus nema tu sposobnost da odoli udarima. :(

isti oni koji su i bili na malčeru prije katastrofe.i novi su katastrofalni.
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Nemoj me zezat? 48Kn?

ja sam htio svoj vuceni prepravljati na cekice, pa kad sam cuo cifru, odustao sam od toga...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

ovo mi je bila skupa škola.

nikada više malčer sa čekićima,pogotovo ne sa ovakvima.da sam znao samo bi kupio rotacioni i to je to.

možeš zamisliti,dvije velike firme u gradu traže nekog da im sredi zelenu površinu a ja se neusuđujem poslati ponudu jer znam da mi čekići neće izdržati tu rabotu,a posla ima da uložim novac čak i u novi traktor a kamoli u malčer :scratch
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Cuj, malcer s cekicima je prava stvar, samo trebas naci prave cekice... Koliko ti imas posla s njim, trebali bi ti trajati dvije sezone bez diranja, ako ne i vise, cak i s tim usluznim poslom koji spominjes...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: malčeri

seljačić , kaj se zajebavaš ...daj kovaču napraviti čekiće i miran si
 
Na vrh