• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: malčeri

seljačić kaže:
nož ili čekić?


BAGERISTA kaže:
roko kaže:
jel to onaj sa Y noževima?


je sa Y noževima :mrgreen: ,,13000kn,skupa s kardanom.1,60m širina i ima jako malo sati rada,može se radit s njim u oba smijera....probao sam ga malo,pa nemogu reč još ništa.. :shock:
 
M

Mister x

Guest
Re: malčeri

539 radi ljepo ili se pregrijava sa 180 malčerom jer ja dvoumim između malčera 190 ta 549 traktor sa noževima ali mi svi kažu da rađe uzmem sa batovima 160 tak da mogu radit i kukuruz sa njim a opet svi trube da kad često radiš kukuruz odu batovi jako brzo.
Savjet dobrodošli !
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: malčeri

Mister x kaže:
539 radi ljepo ili se pregrijava sa 180 malčerom jer ja dvoumim između malčera 190 ta 549 traktor sa noževima ali mi svi kažu da rađe uzmem sa batovima 160 tak da mogu radit i kukuruz sa njim a opet svi trube da kad često radiš kukuruz odu batovi jako brzo.
Savjet dobrodošli !

Sa malčerom od 160,539 radi bez da ga osijeti,i ne pregrijava se ,,e naravno u normalnim uslovima,,i da se razumijemo sa Y,noževima... :mrgreen: ja mislim da bi mu 180 bio malo previše.....

Meni su svi govorili ako uzimam da uzmem sa noževima,jer da sa čekičima puno teže radi... :scratch ako griješim nek me isprave,,ali ako misliš radit u kukuruzu ili velikoj travi onda je bolja opcija "nož"barem po meni............
 
S

skoren9

Guest
Re: malčeri

Evo kako izgleda poslije pravog malčiranja:

goldoni007.jpg


goldoni006.jpg


goldoni009.jpg


goldoni011.jpg


goldoni010.jpg


goldoni012.jpg
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

ovak to rade u Istri

(slike dobio na mail pa ih proslijeđujem) :mrgreen:

hurliman 86 od člana Danijel s foruma
iza je još malčer koji se nevidi :roll:
c51cffe5.jpg


malo teža mašinerija

479d0714.jpg


e27d1576.jpg
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

O itekakav je tek uspon do parcele s puta...
U prvoj u rekuktoru i ukopcanom sperom da slucano nebi
bilo nismo znali....
ljudi di su bili kod susedne kleti su se krizali :)
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: malčeri

skladistar kaže:
O itekakav je tek uspon do parcele s puta...
U prvoj u rekuktoru i ukopcanom sperom da slucano nebi
bilo nismo znali....
ljudi di su bili kod susedne kleti su se krizali :)


Vijeruj mi da mu nije laka,,ni traktoru,,,niti onaj ko ga vozi,,spuštat se i dizat po tim takorečeno planinama :? a traktor ima da isto stenje ljepo :( :(
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Re: malčeri

BAGERISTA kaže:
skladistar kaže:
O itekakav je tek uspon do parcele s puta...
U prvoj u rekuktoru i ukopcanom sperom da slucano nebi
bilo nismo znali....
ljudi di su bili kod susedne kleti su se krizali :)


Vijeruj mi da mu nije laka,,ni traktoru,,,niti onaj ko ga vozi,,spuštat se i dizat po tim takorečeno planinama :? a traktor ima da isto stenje ljepo :( :(
Ne brini, ne stenje. Taj motor ima 3 litre i samo 50 ks, tak da ima strašno puno rezerve. Identičan motor samo podešavanjem ubrizgavanja daje 60 ks.
Nego, čudim se da nema naprijed utege, jer mu zbilja trebaju. Recimo jedno 150...200 kg.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

ZJ upravu si
trebal bi utege jer prvi kraj skoro da pleše po zraku :roll:
Malčer nije preteški pa ide nekako.
Snage i rezerve u snazi ima, a troši ko igračka. :mrgreen:

Evo sa cca 18 litara nafte odradim 4 sata bez problema.
sve ovisi o terenu i travi koju riješavam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Re: malčeri

skladistar kaže:
ZJ upravu si
trebal bi utege jer prvi kraj skoro da pleše po zraku :roll:
Malčer nije preteški pa ide nekako.
Snage i rezerve u snazi ima, a troši ko igračka. :mrgreen:

Evo sa cca 18 litara nafte odradim 4 sata bez problema.
sve ovisi o terenu i travi koju riješavam.
A čuj, moj je malo veći (i dulji) i crveni je, pa znam. Inače, s nekih 30-tak litri bral sam kukuruzu s dvorednim cijeli dan.
 
S

skoren9

Guest
Re: malčeri

Moj Goldoni ima 67konja 4cilindra sa turbom (JD motor)i troši oko 5litara na sat ali je malčer težak oko 400 kg i savladava poprilično velike uzbrdice i nizbrdice bez ikakvih problema s time da lupa grane do 5 cm.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Re: malčeri

skoren9 kaže:
Moj Goldoni ima 67konja 4cilindra sa turbom (JD motor)i troši oko 5litara na sat ali je malčer težak oko 400 kg i savladava poprilično velike uzbrdice i nizbrdice bez ikakvih problema s time da lupa grane do 5 cm.
Jesi li siguran daje gore DPS motor? Na Goldonijima sam viđal DPS samo 3 cil turbo motore, a svi 4 cilindraši su bili VM motori :scratch
 
V

Vujo

Guest
Re: malčeri

evo nekaj za sve one kaj imaju roto malčere ili ti helikopter ubacio sam u postoječe noževe još tvrđe oštrice pa evo kako to izgleda


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us



a ovo su stari koji idu na obradu




novi na svom radnom mjestu

 
H

Hurlimann86

Guest
Re: malčeri

Evo naše prinove.

Stigao je još prošlog tjedna i odma drugi dan izmalčirao 5 ha trave i šikare visoke 1.5 m.
Malčer ide dobro 180 cm je širok, 16 bateva, 5 remena, nije od nijedne firme već ga je pravio jedan čovjek koji ih slaže sam tu iz Međimurja.
Cjena 15 tkn.


 

Najnoviji postovi

Na vrh