• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Re: malčeri

Kićo kaže:
Evo par od novog Gramipovog GS55K 180cm

fotografija0101.jpg

fotografija0102h.jpg

fotografija0103.jpg


Na promjer koje osovine od 35mm si mislio, na promjer osovine koja ulazi u ležaj? Mislim da je kod ležaja bitna kvaliteta i kako se ugrađuje, da se kvalitetno ugradi, ako se kvalitetno ne ugradi ode vrlo brzo, a što se tiče promjera ne vjerujem da su na uvoznim malčerima neki veči ležajevi i promjeri osovina, barem u istoj klasi. Mislim da si negdje ZJ napisao da su solidni Gramipovi proizvodi.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Re: malčeri

Novi maschio bc 160 košta oko 23000 kn, masa mu je 403 kg, ima 16 čekića.
Ovo mu je opis kod prodavača: valjak podesi u 2 položaja, mjenjač 540 o/min sa slobodnim hodom, prednje zaštitne
pločice, prilagodljivi nosač, "08" čekići, donji protunoževi, standardni kardan, valjak, par klizača, poklopac

Ovo mjenjač s slobodnim hodom bi bilo reduktor s kliznom lamelom(spojkom) ili? Kako vam se čini onaj polovni za 12500 kn? Jel vrijedi te novce? Na što obratiti pozornost? Na luft na reduktoru? Da se bilo što ne klima? Vidi se na slikama s njuškala da je malo propao, korozija ga malo nagriza. Model nije star, možda kakvih 5-6 god po mom mišljenju. Išao bih ga pogledat pa vas molim za pomoć?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: malčeri

koju vi brigu brinete , takva dva ležaja dođu max 300 kn .Ovaj malčer s njuškala nije nimalo više propao nego koliko je propao u zemlju od stajanja na mjestu
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Daj covjece, ja sam kupio vuceni ZMAJ malcer koji je od mene stariji bar 5-6 ako ne i vise godina. Covjeku stajao na kisi i snijegu 3 godine, a mozda i vise. Dosao gledati malcer i covjek tvrdi da ga je ostavio ispravnog. Traktor od 75ks ga nije mogao pokrenuti, vec se ugasio. malo ga odglavili, i proradio je i dan danas radi ko lud. Varen, izradjen zapostavljen 100%, hrdja ga pojela, iz reduktora ulje curi i to sam i kod kupovine znao, lezajevi kaze covjek novi, al kad je malcer kisao 3 godine, vise to nije nista novo. Jedan od lezajeva uopce nije imao mazalicu i ja sam ju ugradio.

ZMAJ malcer je do sad radio u najgorim mogucim zamislivim uvjetima rada i do danasnjeg dana nije posustao. Samo sam mu gume promjenio proslo ljeto, jer su nejgove od stajanja ispucale.

Ovaj s njuskala koji planiras gledati je u tvornickom stanju naspram onog sto sam ja kupio. Ako moj stroj radi, vjerujem da ce i ovaj tvoj raditi bez ikakve greske.

Samo pazi da mu osovina nije motana (da je izbacena van balansa) i da ima sve nozeve namontirane prilikom rada. ako je osovina van centra, moguce je skinuti sa suprotne strane par nozeva da to prividno bude u balansu, ali je to i siguran znak da nesto ne stima. kad je malcer u radu i podignut u zrak, casa vode na njemu mora mirno stajati.

Ja zbilja ne znam oko cega tolike filozofije.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Re: malčeri

21yes kaže:
...
Ovo mjenjač s slobodnim hodom bi bilo reduktor s kliznom lamelom(spojkom) ili?...
Ne, znači da ima ugrađenu jednosmjernu spojku, da kad otpustiš motoru gas, malčer se i dalje vrti istom brzinom. To ti se obično ugrađuje na kardane za silokombajne itd., no za ovaj malčer dobar je najobičniji kardan s dva križa. Lamelna spojka mu netreba, jer ima remene.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Re: malčeri

Hvala na info! Jel vrijedi te novce ako je u ispravnom stanju da nije nešto savijeno. Gramipov novi košta oko 2000 kuna više. Što mislite jel pametno kupiti rabljeni maschio za 12500 (novi oko 23000 kuna)ili bi radje novi Gramipov uzeli?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Re: malčeri

21yes kaže:
Hvala na info! Jel vrijedi te novce ako je u ispravnom stanju da nije nešto savijeno. Gramipov novi košta oko 2000 kuna više. Što mislite jel pametno kupiti rabljeni maschio za 12500 (novi oko 23000 kuna)ili bi radje novi Gramipov uzeli?
A gdje se nalazi? Treba vidjeti uživo i probati, pa buš onda znal. Imače, Maschio strojevi spadaju u gornju klasu kvalitete. Vjerojatno to vrijedi i za njihove malčere.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: malčeri

Svi proizvođači malčera kupuju reduktore,čekiće možda čak i rotore kod istih dobavljača tako da je u biti samo različita šasija njena izvedba,plašt i piramida.Treba vidjeti za koju snagu je predviđen reduktor i ako zadovoljava bolje uzeti novi pa makar i domaći nego istu polovnu stvar drugog imena.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Re: malčeri

Da, to sam i ja brzo primijetio da sklapaju od tuđih komponenti, a njihov je dizajn i izrada okvira. Koliko sam vidio ino brežice i gramip imaju potpuno istog proizvođaća reduktora. Inače kad sam bio kod krpana u sloveniji, on proizvodi vitla i cjepače, onda sam vidio da za izvoz proizvodi vitla za neku drugu marku, ne mogu se sad sjetiti koju a koja je sigurno daleko skuplja nego krpan. :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Re: malčeri

21yes kaže:
Da, to sam i ja brzo primijetio da sklapaju od tuđih komponenti, a njihov je dizajn i izrada okvira. Koliko sam vidio ino brežice i gramip imaju potpuno istog proizvođaća reduktora. Inače kad sam bio kod krpana u sloveniji, on proizvodi vitla i cjepače, onda sam vidio da za izvoz proizvodi vitla za neku drugu marku, ne mogu se sad sjetiti koju a koja je sigurno daleko skuplja nego krpan. :D
Kutni prijenosnici ili Bondioli&Pavesi ili Comer (made in China :()
 
B

bane7

Guest
Re: malčeri

KOBAC kaže:
url=http://img41.imageshack.us/my.php?image=image0087c.jpg]
image0087c.jpg
[/url]

TREBAM REDUKTOR KAO NA SLICI ( ona kutija u koju se šteka kardan, na slici ) od ovoga malčera. znači ako neko ima nekakav stroj stari i na njemu reduktor takav ( može i prijenos do lanca ) sa freze , malčera ili bilo čega[/quote]WHAT MODEL IS THIS AND WHICH YEARS?
dsc00336j.jpg
do you know what model is this and which year it was constracted?
 
K

konstruktor

Guest
Re: malčeri

kakav bi mi preporučili malčer za zetor 68 konja
jel bi mu faustini 130 sa onim pomakom ili polukranom bio premali i koliko takav malčer rabljeni 2008 vredi
 
K

konstruktor

Guest
Re: malčeri

ma ne trebam nikakav specijalni
ovaj faustini je 2008 a povooooljno bi ga dobio , ima taj polukran za pod 45 i 90 stupnjeva raditi ali cini mi se da bi za 7011 bio premali prije za 542
inace trgovci za nas traktor preporucuju max 160 , a svi sverceri iz zeline i oklice da 2 m bez beda ide
inace malčer trebamo za košnju trave , partizana , kupine i nekog sitnog grmlja , paprati
sta je bolje pačje noge(batovi) ili y nozevi(klinovi , lanci)
inace bi uzeli klasični malčer ali noname od covjeka koji ih je počeo raditi jer se profesionalno bavi malčiranjem pa je odlučio napraviti nepoderivi stroj ( koristi pločevine od 1cm , ogromna kučista za lagere....) , a najjeftiniji je a najkvalitetniji
i on kaze 2m al to bi imalo skorom 700 kg jel bi to bilo pretesko za 7011
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

pa i Zanon TRP ima 850 kilograma na 230cm širine...
kak misli izbalansirati rotor?
Uzeti neki rabljeni?
 
K

konstruktor

Guest
Re: malčeri

zanon djeluje prema ovom ko igračka
za 2m kaze 17 tkn
rotor je balansiran , pačje noge kupuje u mesisu
 

Najnoviji postovi

Na vrh