• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: malčeri

Prekjučer mi tip malčirao kukuruzovinu s Lamborghini R2-86 i malčerom 2,8m. Uzimao 3 reda odjednom. Prvo radio krugove u jednom smjeru, a zatim još jedan prolaz u suprotnom smjeru. Površina od svega cca 300- 330 čhv. Uzeo 150 kn. Izgledalo super usitnjeno i ja bio zadovoljan :mrgreen: , te smo to zalijali :partyman: . Jučer sam to orao i tad iznenađenje :supris: . Ispod fino usitnjene mase bile su cijele stabljike koje je očito pregazio kotačem, a čekići malčera su se vrtjeli iznad njih. Oranje s Pasqualli 33 KS, plug 2x8" batuje, svako malo štopanje pluga. Slijedile grablje i micanje malča u brazdu. I tako brazdu po brazdu. Umjesto cca 2 sata, oranje se oteglo na 3,5 sata, a da nije pomagala žena bilo bi još i dulje. Nakon takvo iskustva sve sam više zagrijan za kupnju malčera. Može li rotacijski malčer dovoljno usitniti kukuruzovinu da se ne štopa plug? Ono što se vidi na slikama nakon jednog prolaza mi se čini pregrubo za podorati. Jel netko probao ići u dva prohoda? Godišnje imam od 300 - 700 čhv kukuruza i toliko brat. Obzirom da je traktor veličine TV 732, koje su vaše preporuke?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: malčeri

Na tolikoj površini moja preporuka ti je dobri stari srp/maćeta + upaljač
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: malčeri

Za to se ne isplati kupovati malčer! Ja kada ljudima malčiram isto ostane koja cijela stabiljka.
Nemoguće je sve usitniti jer bi malčer morao spustiti skroz nisko da skoro udara po zemlji, a tada se čekići troše nenormalno!
Kako se inače kreću cijene malčiranja kod nas?
Ja nikad ne znam kak da računam pa lupim neku cifru po satu iako vidim da većina kod mene radi po površini!
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

ja se držim računice po satu i tarifa je za sve ista.(zaboravi "deranje po kaputu")
I kolko vremenski radiš tolko i računaš i to je ti, najpoštenije.
I jos koristim npr 15 min obračunsku jedinicu.
za primjer: ako je sat 200 kuna a ti radis 1 sati i 15 min naplatiš 250 kuna i tu nemres fulati.

ovo po površini..to mi nekak nejde i lako se preracunas, a po jedinici vremena si najpošteniji... barem je moje takvo mišljenje a i ljudi su ti najzadovljniji, jer inače ti tvrdiš jedno on drugo...
Dođeš upališ stroj,pogledaš na vuru i udri, i kad si gotov zračunaš efektivni rad i to je to.
Al uglavnom ne sad računati stajanja za gemište,pa razgovor il te neko nekaj pita... računaj efektivni rad, sad 5 min sim il tam ne propadneš a čovjeku se draže vidi i drugi put te opet zove...

evo moje skromni mišljenje po pitanju računanja.. :mrgreen:
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

sorry na dva posta ali moja mala voli da tipka po laptopu dok ja nekaj pišem
pa ima svakavih događanja i duplih postova :D
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: malčeri

Tak nekak i ja računam! S tim da mene uvijek nagovore na neke brege di koza pase pod ručnom pa im ja zaračunam i malo za strah! Jednom mi je neki tip rekao da sam skup i da me više ne treba! Došao nakon par dana i moli da mu dođem izmalčati njivu jer je neki tip došel probal i otišel! He,he! Odradio sam to i čovjek zadovoljen!
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: malčeri

Ovo po satu je najpostenije i zbog drugog razloga. Nekom je OK da mu se protrici preko njive, a nekome treba ici sporije (barem kada se radi "helikopterom" i IMT539 velika je razlika jeli se ide drugom sporom ili drugom brzom). A i ovisi o velicini i obliku njive. Kod mene vecinom svi se usluzni poslovi racunaju po satu.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

Jaga kaže:
Tak nekak i ja računam! S tim da mene uvijek nagovore na neke brege di koza pase pod ručnom pa im ja zaračunam i malo za strah! Jednom mi je neki tip rekao da sam skup i da me više ne treba! Došao nakon par dana i moli da mu dođem izmalčati njivu jer je neki tip došel probal i otišel! He,he! Odradio sam to i čovjek zadovoljen!

Jaga, kakav imaš malčer?
aj ti malo tu poslikaj svoju kombinaciju..... :D
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: malčeri


danas na osiječkom sajmu sam vidio dodatak za malčer-prskalica za herbicide,cijena 5000 kn,el.komande u kabini
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: malčeri

Imam INO Elite 160 s čekićima! Prije sam radio sa Zetorom 4911, a sada sa Lindnerom jer mi je brže i ne muči se! Možda je "malo" prejak. Bez problema bi radio sa 2,5 m malčerom! Budem ga poslikal! 8) 8)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: malčeri

Re: malčeri

PostPostao/la puknuti dana 02 lis 2009, 13:26
Na tolikoj površini moja preporuka ti je dobri stari srp/maćeta + upaljač




Puknuti, jesi li probal? Upaljač ne pomaže dok nije suha- znači niš od jesenske sjetve bez micanja s njive. Ono kaj izgori ne gnoji zemlju.



PostPostao/la Jaga dana 02 lis 2009, 20:36
Za to se ne isplati kupovati malčer! Ja kada ljudima malčiram isto ostane koja cijela stabiljka.
Nemoguće je sve usitniti jer bi malčer morao spustiti skroz nisko da skoro udara po zemlji, a tada se čekići troše nenormalno!


Jaga i ja sam tak razmišljal, ali sam nakon ovogodišnje gnjavaže kod oranja promjenil mišljenje. Kad imaš svoj stroj sebi napraviš kak je najbolj moguće. Zato me zanimaju malčeri pogodni za npr. TV730, a da mogu kvalitetno usitniti kuruznicu. Može i red po red, samo nek je kvalitetno, da mi se ne štopa plug.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

malo nočnog fuša sa zelenom strijelom
:mrgreen:

DSC01047.jpg


DSC01045.jpg




DSC01051.jpg


DSC01044.jpg
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: malčeri

Koliko lovis redova, 2 ili 3? Ja sam nedavno uzo gramipov 180 i kad ga pritegnem skroz desno na spanerima lijepo radi 3 reda
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,084
Re: malčeri

Kićo kaže:
Koliko lovis redova, 2 ili 3? Ja sam nedavno uzo gramipov 180 i kad ga pritegnem skroz desno na spanerima lijepo radi 3 reda
Koji model i s čim ga tjeraš?
Kak si zadovoljan? Koliko je koštal (manje bitno)?
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

Kićo kaže:
Koliko lovis redova, 2 ili 3? Ja sam nedavno uzo gramipov 180 i kad ga pritegnem skroz desno na spanerima lijepo radi 3 reda

imam hidraulični posmak pa ako bas potrefim mogu 3 reda pokupit odjednom,posesim ga da mi jedna red ide taman s unutrašnje strane lijevog prednjeg kotača i onda malcer taman grabi tu red, jer je poravnan s zadnjim kotačem, i onda lijepo lovi 3 reda.
ovo kad sam mulcal, rađeno je popreko redi jer su redi bile kratke, a parcela velika (sijano tako da se može okapati frezom) pa me nije ni previše mucilo kolko redi uzima.
Makar Kićo na ovim tvojim slikama di si onu travu mulčal dosta za tobom ostaje velikih komada....
Spusti malo malčer i odi malo sporije i zatvori iza ona vrata...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: malčeri

motor pokrece malcer a sve vuce quad. zanimljivo..
to si ti slikao ili si nasao sliku negdje?
 

Najnoviji postovi

Na vrh