• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: malčeri

ovo je drugi


ja sam se vodil cijenom, na upit ovo sam dobil ovo


Rotacioni malčer:

RM 100 = 5.750,00 Kn
RM 125 = 6.660,00 Kn

Cijene su s uključenim PDV-om.

Za sva ostala pitanja stojimo Vam na raspolaganju.

to je cijena za ove




a čovjek u oglasniku sam našel broj mi oče po 1100-1200kn manje.
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

I opet grbavi METAL-KO "malcer"...

Skuplji su ti nozevi za promjenu, ne mozes ih na drugu stranu okrenuti, tako da mozes ostriti samo jednu stranu... Ako ces kositi samo travu i malo deblji drac, to je OK stroj, al za ozbiljno malciranje sikara, kojekakvog granja iza rezidbe vocnjaka bas i ne...

Moj malcer je zahvata 150cm i kostao je 6600Kn dok ovi (ako je po oznakama suditi) su uzeg traga, a vislje cjene...
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: malčeri

ma ni ne mislim uzet taj razlika u cijeni 1200kn.za tu razliku kupim još nekaj.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

Bobo kaže:
Prva slika prikazuje Faicev malcer. Prvo je stavio njegove slike ovdje na forum pod tvrdnjom da su njihovi malceri jednako kvalitetni kao i svaki drugi malcer domace proizvodnje.

Bila je i slika s donje strane gdje se vidi da imaju slab sistem montaze nozeva za rotor, koju je gosp. Faic uklonio cim sam to primjetio.

Drugu sliku ne mogu otvoriti, ali vjerujem da nije mega-ing malcer sigurno...

prva slika jeste faićev malčer a druga je ino brežice kao što je kolega već naveo.ali ja još uvijek neznam koji da kupim.bitna mi je kvaliteta jer nemam novaca da kupujem loše stvari, a baš ove stvari se nekupuju svaki dan.

ako smijem primjetiti ovaj prvo otpada ili?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

Bobo kaže:
I opet grbavi METAL-KO "malcer"...

Skuplji su ti nozevi za promjenu, ne mozes ih na drugu stranu okrenuti, tako da mozes ostriti samo jednu stranu... Ako ces kositi samo travu i malo deblji drac, to je OK stroj, al za ozbiljno malciranje sikara, kojekakvog granja iza rezidbe vocnjaka bas i ne...

Moj malcer je zahvata 150cm i kostao je 6600Kn dok ovi (ako je po oznakama suditi) su uzeg traga, a vislje cjene...


koji je tvoj malčer marke i gdje se može vidjeti ili kupiti?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

Bobo kaže:
Opet cu je proporuciti malcer kao moj ali necu po milijunti put nabrajati njegove prednosti nad malcerima kao sto valjda SVI OSTALI na svijetu imaju...

Onaj METAL-ko je vise kosilica, nego malcer i koristi se za finije radove, dok ovaj MEGA-ING kao sto je moj, dere u grubo, al je puno robusniji i melje sve sto mu se na putu nadje...

Samo par prigodnih slika od nekidan:



[.


svaka ti čast,da imam takav malčer sad bih pjevao od dragosti jer od 30.04. ove godine krčim stari voćnjak (2,5 ha) ručno i sa stihlovkom. ove površine koje si stavio na slike ja sam takvu travu sa kupinim,divljom ružom i paprati sve ručno lomio.krvav posao u pravom smislu te riječi.
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Ovako, moj malcer je proizvod firme ME-GA ing iz cakovca. nemaju internet stranicu, pa tako nema nista osim broja telefona. ja sam svoj malcer kupio u Pozegi, gdje ih jedan covjek prodaje i za njih ima rezervne pikse i nozeve.

Cjena je tad bila 6600Kn i ne zalim niti najmanje sto sam ga kupio, jer i sam vidis kakav posao odradi, a reduktor je bio samo mlak nakon rada.

Ino malceri su sam vrh ponude sto se tice "malih" malcera za usitnjavanje biljnih ostataka poslije zetve ili za razbacivanje slame i kojecega ostalog po njivi. Vrlo vrlo kvalitetni strojevi, vrlo skupi, al se isto tako vrlo brzo otplate. Onakav INO malcer je takodjer vise kosilica, nego malcer, pa ne znam kako bi se takav stroj ponasao u onoliko zarasloj njivi. MESSIS ima u ponudi isto takvu neku kosilicu, a cjena je da na dupe padnes, pa smo od nje odustali.

malo mi je falilo da uzmemo INO malcer, ali stari je upoznao covjeka koji je na istom mjestu kupio ovakav stroj, i nije ga mogao prestati hvaliti, pa smo ga i mi uzeli... Najpametnija odluka u zivotu, iako bi vjerovatno s INO malcerom bio puno zadovoljniji, al neka, ovaj mi se vac isplatio kroz usluznu kosnju, i kosnju mog vocnjaka.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

Bobo kaže:
Ovako, moj malcer je proizvod firme ME-GA ing iz cakovca. nemaju internet stranicu, pa tako nema nista osim broja telefona. ja sam svoj malcer kupio u Pozegi, gdje ih jedan covjek prodaje i za njih ima rezervne pikse i nozeve.

Cjena je tad bila 6600Kn i ne zalim niti najmanje sto sam ga kupio, jer i sam vidis kakav posao odradi, a reduktor je bio samo mlak nakon rada.

Ino malceri su sam vrh ponude sto se tice "malih" malcera za usitnjavanje biljnih ostataka poslije zetve ili za razbacivanje slame i kojecega ostalog po njivi. Vrlo vrlo kvalitetni strojevi, vrlo skupi, al se isto tako vrlo brzo otplate. Onakav INO malcer je takodjer vise kosilica, nego malcer, pa ne znam kako bi se takav stroj ponasao u onoliko zarasloj njivi. MESSIS ima u ponudi isto takvu neku kosilicu, a cjena je da na dupe padnes, pa smo od nje odustali.

malo mi je falilo da uzmemo INO malcer, ali stari je upoznao covjeka koji je na istom mjestu kupio ovakav stroj, i nije ga mogao prestati hvaliti, pa smo ga i mi uzeli... Najpametnija odluka u zivotu, iako bi vjerovatno s INO malcerom bio puno zadovoljniji, al neka, ovaj mi se vac isplatio kroz usluznu kosnju, i kosnju mog vocnjaka.


ja bih bio najsretniji kada mi mogao kupiti čistokrvni malčer,ali nemam traktora za to a ni poslije urađenog posla nebih imao više svrhe za malčer sa čekićima.
Tako da ovaj rotacioni spada nekako u tu svrhu da se uvijek može koristiti. Naravno da bi bilo najbolje imato oba, ali nemože "kuja zeca da stigne".Krupne stvari ću sa stilovkom da riješavam a travuljinu bih sa malčerom uništavao i poslije kosio sa njim.
Zanonove proizvode sam isto gledao ali me cijena svaki put "otrijezni" pa odustanem od te želje prije nego i počnem o njima da maštam.

Dali možeš malo detaljnije da mi poslikaš tvoj malčer,odozdo sa strane itd... i da mi kažeš koliko je težak. i ako može broj telefona te firme u Čakovcu.

lp
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: malčeri

javio mi se čovjek za malčer e-mailom.
daju 2 godine,garanciju uvjerenje zavoda za kontrolu i kvalitetu,
mogučnost plačanja na 24 rate.
al zasad ga neču uzimat,to kaj mi treba došel bu frend nis ni znal da ima malčer.
a ja ču ta te novce kupit ciglu trebam štalu proširivat.
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: malčeri

ja bih bio najsretniji kada mi mogao kupiti čistokrvni malčer,ali nemam traktora za to a ni poslije urađenog posla nebih imao više svrhe za malčer sa čekićima.
Tako da ovaj rotacioni spada nekako u tu svrhu da se uvijek može koristiti. Naravno da bi bilo najbolje imato oba, ali nemože "kuja zeca da stigne".Krupne stvari ću sa stilovkom da riješavam a travuljinu bih sa malčerom uništavao i poslije kosio sa njim.
Zanonove proizvode sam isto gledao ali me cijena svaki put "otrijezni" pa odustanem od te želje prije nego i počnem o njima da maštam.

Dali možeš malo detaljnije da mi poslikaš tvoj malčer,odozdo sa strane itd... i da mi kažeš koliko je težak. i ako može broj telefona te firme u Čakovcu.

lp

Pa koji imaš traktor ja tjeram sa 533 1,60 orsi sa čekićima, kosim voćnjak sa njim
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

spyder kaže:
ja bih bio najsretniji kada mi mogao kupiti čistokrvni malčer,ali nemam traktora za to a ni poslije urađenog posla nebih imao više svrhe za malčer sa čekićima.
Tako da ovaj rotacioni spada nekako u tu svrhu da se uvijek može koristiti. Naravno da bi bilo najbolje imato oba, ali nemože "kuja zeca da stigne".Krupne stvari ću sa stilovkom da riješavam a travuljinu bih sa malčerom uništavao i poslije kosio sa njim.
Zanonove proizvode sam isto gledao ali me cijena svaki put "otrijezni" pa odustanem od te želje prije nego i počnem o njima da maštam.

Dali možeš malo detaljnije da mi poslikaš tvoj malčer,odozdo sa strane itd... i da mi kažeš koliko je težak. i ako može broj telefona te firme u Čakovcu.

lp

Pa koji imaš traktor ja tjeram sa 533 1,60 orsi sa čekićima, kosim voćnjak sa njim


SAME 35 KS duplak, ali mi je voćnjak u strani tako da moram birati što lakši i manji malčer
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

momci neželim dosađivati ali eto potreban i koristan mi je svaki Vaš saavjet jer nemam novac za bacanje.

zato molim vaše komentare na ovaj tip tojest proizvođača "Zupan" iz Slovenije:
cijena je za M1000 6000 Kn +PDV
link: http://www.zupan.si/html/mulcerji.html




lp
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

a ovo je teren koji želim malčirati i održavati da igleda kao voćnjak a ne kao prašuma kao što se vidi na fotkama:




 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

U ovoj temi ima slika mog malcera koliko zelis, al evo ih opet:













Malo podataka o malceru:




Nozevi, vijci i potrosene pikse ;) :
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

seljačić kaže:
a ovo je teren koji želim malčirati i održavati da igleda kao voćnjak a ne kao prašuma kao što se vidi na fotkama:






pa ovo na prvoj slici je malo veca trava, ovo na drugoj je vec malo veci brijeg, nadam se da imaš pouzdan i dobar stroj
da se možeš spuštati dolje..
Kaj se tiče bilja na drugoj slici ako budes redovno održavao, roto malcer bude ti cisto dosta jer nešto deblje i veče se nebude stiglo nakotiti... :mrgreen:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: malčeri

skladistar kaže:
seljačić kaže:
a ovo je teren koji želim malčirati i održavati da igleda kao voćnjak a ne kao prašuma kao što se vidi na fotkama:


pa ovo na prvoj slici je malo veca trava, ovo na drugoj je vec malo veci brijeg, nadam se da imaš pouzdan i dobar stroj
da se možeš spuštati dolje..
Kaj se tiče bilja na drugoj slici ako budes redovno održavao, roto malcer bude ti cisto dosta jer nešto deblje i veče se nebude stiglo nakotiti... :mrgreen:


u pravu si na prvoj slici je malo veća trava ali nisam poslikao sve pa tako naivno izgleda da se može pomisliti da nije strašno.danas ćo to malo bolje poslikati pa će dojam biti nešto jasniji.

druga slika je priča za sebe,neznam kako to najbolje opisati jer je zaraslo da se nemože nogom kročiti. Što se traktora tiče tu je ok jer sam već prikolicom (450 kg prazna) vozio onuda kad sam grane i trnje odvozio sa lica mjesta da mi nesmeta. inače krećem se često sa đipom (pinzgauer) po nekim vrletima i bespućima pa sam pomalo stvorio sebi osjećaj kako voziti i kretati se po "škakljivim" terenima. Rotomalčer mi je neophodan i tu moram investirati inače mogu se oprostiti od svog "hobi voćarstva". jer redovno održavanje bez malčera je nemoguće.dok završim jednu stranu ručno,na drugoj već niče mlada kupina i paprat :evil:
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
Re: malčeri

bobo koliko uspešno tvoj malčer rastura ili usitnjava otkose pšenice.
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

kloki kaže:
bobo koliko uspešno tvoj malčer rastura ili usitnjava otkose pšenice.

Slama iza zmaja 133. I nije nesto, al 539 se u ovom poslu uopce ne napreze, tako da mislim da bi islo i vise bez problema. Onaj mali jadni OLT plug je orao tu njivu odmah nakon sto sam aj izasao s njive i niti jednom se nije zastopao, a vidis koliko je strnje visoko:





 
Na vrh