• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Gledam onaj link..... sad sam malo guglal i vidim ima toga u prodaji po ne velikim cijenama http://www.foerch.hr/rucni-alati/kf...ompresore/set-alata-za-klinasti-remen-dijelni

To je za mikro remen, kanalni, ok ( mada se to meni baš i ne dopada jer opet on malo najebe na remenici), jer je negdje do španera nemoguče doči....

Mislim da u ovom slučaju gdje je puno remena i remenica jedna do druge taj alat nebu od pomoći.
Za to je šerafciger ili flah pajser ko iz raja izašel i ne vjerujem da bu oštetil remen.

Ili ugraditi dulje remene pa si pomoči još jednim dodatnim španerom, naravno, ako ima mjesta, ako pak to nebu dodatno lomilo remenje i kralo snagu zbog još jednog ležaja....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Remenice na malčeru imaju konusnu spojku ali nije dobro skidati spojku zbog zamjene remenja.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
zašto ..da li je samokočni konus ili ispada lagano?

jel to ipak dolje , meni ostalo u memoriji da je to na reduktoru
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
O slatke li muke, pročitao sam zadnjih pedesetak stranica... ja mislin da sam ja svoj izbog malčera našao, inače prije toga bio u tvornicama desetak firmi malčera u it, slo i hr... ostale vidio na sajmu u Bologni, strava koliko razlicitih proizvođača malčera i njihovih modela ima za kupiti...

mene samo zanima dali ima ko tu one na ruku koji su s vanjskom getribom i širinom 2 ili 2,20m te s kojim traktorom rade snjima i kako ide to s tim traktorom te koji je točno model malčera pa da probam procijeniti dali bi mogao uzeti 2.20 ili bolje ne...

inače ja mislin da ću uzeti cortese najtežu iliti najjaču verziju (sada valjda planiraju izbaciji jos malo jaču...) iman aresa 550... da je viška para tada bi moj izbor bio seppi za koji smatram da je najrobusniji i najkvalitetniji od takvih strojeva.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Imam ja Zanona tmh 225 I teram ga sa renaultom 150 konja I ne osjeti ga,taj malcer je predvidjen za traktor cca 4000 tone
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Imam ja Zanona tmh 225 I teram ga sa renaultom 150 konja I ne osjeti ga,taj malcer je predvidjen za traktor cca 4000 tone

ovi proizvođači koji napišu težina traktora uvijek piše minimalna, pa me zanima kako je to kada zadovoljiš recimo tu minimalnu? kad se je to gledalo za igrice kada si je kupio i pisalo je min toliko jačina kompjutera, ako sam ja zadovoljao samo tu min to igranje je bilo koma tako da ...

pa me zanima dali je i tu tako ako se ide zadovoljit samo tu minimalnu tezinu zadovoljiti...

a vecina napisu snagu traktora a pritom koliko sam ja shvatio tu se mislia samo na velicinu tada traktora, ali ima traktor od 95ks koji ima 3300 kg i ima kao moj od 4900 kg pa opet to je tako glupo kada tim putem određuju za koji traktor je malčer... pretpostavljam da oni misle kada napisu 90 ili 100 ks na ove od 3300kg da se zastite jer znaju da i takav postoji od 100 ks ali to ja samo pretpostavljam.

jedino kod tehnosa im piše baš za težinu traktora i snagu odvojeno, ali isto glupo šta ne napišu minimalnu i neku preporučenu...

gledam taj zanon je po svemu tu negdje kao cortese, mrvicu laksi... dali si ga kad kopcao na koji manji traktor, jer taj renault je jako teski traktor pa je možda i normalno da ga ne osjeti baš hehe
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Kopčal ga je kompić na arma traka, traktor je 80 konja I kad ga je izvukel skroz van I pustil u grabu dizalo mu je prednji lijevi kotac. Ja mislim da traktor ima cca nekih 3800kg,ako si zainteresiran moj je na prodaju
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Nekom je minimum kad traktor može na ravnome podnašati malčer dok je drugome minimum da se i u kosom terenu drži stabilno.
Najbolje bi bilo da ga možeš isprobati prije kupnje pa da stekneš dojam odnosa mase malčera i traktora.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Za malčer s rukom treba nadgradnja traktora ili bar bočni utezi nasuprot ruke malčera, jer ovak ni nemre biti stabilan.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Ima gazda u okolici malog nh-a seriju 40 ili t4 od 80ak ks i cca 3tone. Prije je radio s inom 190cm bez problema, kasnije je dobio tehnosa cini mi se od 220cm. To mu je vec problem, ali radio je s njim.
Ali stvar je u tome da je to nizak traktor, a sirok traktor. Zadnje gume su mu 520 ili sire.
Dok je recimo kolega takvog tehnosa probao zakvaciti na zetora 7341 ali je odustao odmah na dvoristu. Visok, relativno uzak traktor i naginje se.

Vjerujem da bi ares trebao bez problema raditi sa 200 ili 220cm. Tezak je to traktor i ako nije suzen, mora to ici.
Naravno, pricam o bocnom malceru.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
zadnji kraj mi je 230 cm... gume su 420... tehnos 220 ako je tezi model ima 926 kg sta je i dobrih 200 vise od primjerice cortese-a, jako su glomazni gledao ih u fabriki, a laki model ni ne postoji 220 ako je sigurno da je 220... ako je taj NH mogao onda...

a tesko je to probati, da idem s traktorom do prodavatelja hehehe
koja nadgradnja bi tu isla?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Baš ti treba 2.20m širine? Ja mislim da bi trebao raditi sa time traktor od 5t, ne kao da je prazan ali u pametnim rukama ne bi smjelo biti većih problema.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ako je to imalo problem za traktor onda ne, ako ne tada za nekih 150 ili 200 e vise zasto ne, kad radi ukosen vajk nesto vrti u prazno koliko sam vidio (prvih par cm) tako da uziman mozda i do 15 posto vise, al najviše da čim manje gazim zemlju,i da moren čim više pokosit ispod voćki (kojih neman previse al...) uglavnom nek traktor bude iskorišten ako mu nije problem ako ne će bit i 2m dovoljan, nego na videima vecinom neki mali traktori stim malcerima pa...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,226
Malčiranje od danas :)
4baf28431b30e6d57b4a17758b4adb8c.jpg


fa4645f64dce402b823db915ea9f67f1.jpg


bc263fea927a791465007ffda2c38f59.jpg


a67e4c0fef463901fac8e6bd118f0e13.jpg
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
Re: Malčer palladino 180

treba mi za navedeni malčer lijevo kučište za ležaj gledajuči s prednje strane,pošto je firma u Italiji propala nemam gdje kupiti.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
Radi se o Palladino malčeru širine 180cm,meni je rečeno u Zagrebu kod Novačiča da je firma propala i nema rezervnih dijelova.
 

Najnoviji postovi

Na vrh