• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
kolega nije do ležaja nego do kučišta za ležaj koji se nalazi sa unutarnje strane.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Slikaj malo, možeš to dati na strojnu obradu.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Najbolje je skinuti kućište i s novim ležajem odnijeti nekom tko ima strojnu obradu.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
koji najtezi malcer cekicar moze vrtiti tomo od 30 konja? krcil bi siblje, travu oko kuce i tak...
 

Prilozi

  • DSC_1398.jpg
    DSC_1398.jpg
    79.1 KB · Pregleda: 128

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Evo tek sam sada dobio neke slike od proljeća kada sam sa ovom mojom igračkom malčirao jednu zaraslu parcelu.
Dobrano je bila zarasla u živicu , malčer je uradio sasvim dovoljan posao da bi se moglo orati. Na mjestima je bilo velikih gomila koje sam morao proći i nekoliko puta iz raznih pravaca da bi uspio samljeti.
Farovi su prvi stradali.:icon_butt:
 

Prilozi

  • SAM_9373.jpg
    SAM_9373.jpg
    82.9 KB · Pregleda: 189
  • SAM_9371.jpg
    SAM_9371.jpg
    80.1 KB · Pregleda: 203
  • SAM_9372.jpg
    SAM_9372.jpg
    80.4 KB · Pregleda: 185
  • SAM_9374.jpg
    SAM_9374.jpg
    65.2 KB · Pregleda: 219

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
sa 30ks ne budeš ovo drveće samlio, ali ovo do 5cm budes :)
ja sam sa 55ks i INO 160cm uspio do max 8cm, ali sve sporohodna i sa podignutim :D sve veliko granje idem sa 30cm dignutim malčerom i to u rikverc, polako i malo dizes spustas, ima caka, ali mi mlađi brzo ih pohvatamo xD
znaći ne bus farove smrdao tako, a ni nista ispod trktora samo u rikverc polako drva savijas i malčras, pa malo napred i tako u par navrata dodes do zemlje :)
npr... meni je najefikasnija metoda rikverc polako + malcer gori doli stalno sa hidraulikom.... i kada sve do max 30cm od zemlje smalciram spustim ga na zamlje i napred, sve bude tip top....!
Traktor mi se nikada ne guši, zato jer je u sporohodnoj + gas do ibera, tj. svih 55ks radi, ali imam trenutka da remeni i to ne rijetko da prokližu :O
Najbolje ti je ovo veliko posjeci i maknuti, pa mlacirati nego se vrtit oko toga...
Ne treba ti 100+ ks da bi se posao odradio, ali ako želis da bude sve odjednom odrađeno trebalo bi ti šumski i +200ks :S

p.s. ne pretjeruj ni sa rikvercom jer smrdas valjak i zastitu iza, tj cistac valjak ;)
Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja mislim da je u performansama malečra rečeno promjer granja koje leži na zemlji , znači kod obrezivanja vočaka itd, to granje je redovito jednogodišnje , znači mekano , "živo" itd ..
U ovakvom ćušpajzu ima suhog , i sotri koje tvrdočom i žilavošču mogu konkurirati u serijalu smrtonosnih 60
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Ma ako ne žuri i oprezan je, nece biti problema, neka hvata sa pol zahvata malcerom..., nece to biti to, ali neki posao ce odraditi :/ iako za dobrobit traktora, najbolja opcija plati nekom da to odradi. Imam u selu Tomeka od 32ks sa drobilicom za granje, ugrađen ono duplo izlazno vratilo i radi stroj bez vecih problema.. piše da max 8cm promjera može, no nismo vece granje od 5cm probali. Kombinacija je ok, samo je veliki minus kaj tomek ide do 540okr, a ovo bi trebalo na 1000okr, ali lagano se mece i ide :) možda bi ti to bila bolja opcija.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Pa svaki Tomek ima bar dvije ili 4 brzine kardana.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Pa svaki Tomek ima bar dvije ili 4 brzine kardana.
znam da ima, ali opet ne može do 1000okr, a i da uspije snage bi izgubio dosta na prenosu. Baš šteta kaj nisam slikao to, rado bi sada, ali nema ni grana, niti je prikopcan, a snijega 25+cm.
p.s. jel vama inverzija(dva kardana, svaki u drugi smjer vrti) zapinje malo, da pojasnim znaci stavim na dojnje vratilo kardan i ako sam milinetar pomako prema gore, onda kad se vrte zapinju, tj. lagano grebe prsten, tj. osigurqca od gornje vratilo, preblizu su :/ ja sam malo obrsusio tu kopcu, tj. šaraf i ne zapinje, no da imam potrebu za jacim kardanom nmgu staviti :/ Jel neko naso bolje rijesenje ili vrqtilo sa inverzijom, ali samo sa jednim izlazom?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Mislim sam da niste probali na većoj brzini :)
Znači, sječkara je prevelika za Tomeka, tj treba traktor veće snage?
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
a može on to, ali bilo bi poželjno da je veći i jači traktor. Nego daj mi reci, ja imam na NH 540Eco brzinu na tipa cca 2000 okr, jel mogu ostavit u toj brzini, a okretaje do ibera, pa taman da imam cca 700-800okr, jel šteti to kaj?
Budem vočke uskoro obrezivao, pa posudim sječku...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh