• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Ak je dozvoljeno ulaznih 1000 o/min, manje mu nemre škoditi, a imal budeš na raspolaganju punu snagu motora.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Nije dobro da traktor radi na punim okretajima. To može samo za slučaj prijeke potrebe.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nije dobro da traktor radi na punim okretajima. To može samo za slučaj prijeke potrebe.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
ako je više gasa manji je moment , šteta može biti samo od vibracija
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
A kak radi motor na kombajnu? Ili na agregatu (2-polnom, s 3000/3600 o/min)?
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Tako bi trebalo biti, odnosno moment sve govori. Kad se motor DERE odmah mi je jasno kakav je vozač.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Kad ti odgovara taština da ti i ja dam zahvalu. Nemoj meni dokazivati jer ja znam iz prakse. Objasni to mlađima.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Nije problem u snazi, nego u brzini. Znaci drobilica bi trebala raditi na 1000okr, ja toliku brzinu na kardanu nemam, pa me zanima jedna stvar samo>>>Ako stavim kardan na 540ECO(imam jos raspona +1000okr), da li ce biti kaj traktoru ili jeli mu kaj šteti ? Ne razumim ovo ulazno i ostalo. Znaci samo jeli šteti getribi kardana ako je na 540Eco, a ja sam daleko iznad preporucenog raspona okr?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Getribi nebu niš' baš kak ni motoru.
Samo radi i drži motor na punom gasu. I nastoj da stroj stalno ima posla, da ne laufa bez tereta.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Ne, mislim sam da na to da mu se stalno dodaje granje, da motor ne radi na punom gasu bez tereta.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
@Marieto88 da sam na tvom mjestu nebi nikad ama baš nikad radio na traktoru s punim gasom usprkos savjetima ZJ i Puknutog. Radi s traktorom do 3/4 gasa izuzetno s punim gasom. To što ti zahtijeva sjeckalica riješi drugačije a čuvaj traktor. Pogledaj za taj traktor gdje ti je najveći okretni moment i do tu idi s okretajima.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
@ foler: Imam TV 30ks i imao sam malčer 100cm na batove Seppi. To mu je puna šaka brade. Malčer je robustan i težak i više od toga ne bi mogao vrtit u onome za što je namijenjen. Ako se misli malčirat mala travica onda bi išao možda i neki lakši Zanon od 130 ali kod šikare i trave od 1m ide samo 1 spora i gas.

Šta se tiče slika od @ savorisa po meni je ono loše odrađen posao, ne znam koji malčer i brzina su u pitanju ali je puno ostajalo iza malčera.
 

Najnoviji postovi

Na vrh