• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Uplačen na kraju Tehnos MB 170 cm.
Profi izvedba, dupli plašt.
nećeš pozaliti
čime češ to vrtjeti?
(ma nema problema niti sa panjevima, nije mu drago ali izdrzi) vec ga imam 5-6 godina i niti jedan bat i niti jedan šarat....

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
U krajnji izbor su ušli taj Tehnos i Maschio Giraffa 185, ali sam ovog zbog isporuke odabrao, inače nije bio znatno skuplji.
Maschio nije imao dupli plašt, ali mislim da je i bez toga malo jači malčer od Tehnosa, s tim da je Maschio bio 15 cm širi.
nije!
Maschio zna pucati u osovini na kojoj su remenice vec tri komada susjed popravljao i ležajevi su manji (iskreno ovi su bili 170 cm i imali tri remena)

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
je , ima krak ..sigurno ima krak ..ali vidiš da ga nosi , tj vuče , malčer se vuče iza a ne nosi ..
na filnmu se vidi da ga malac vuče , nisma pregledao 100% video ali mi se čini da ga ni u jednom kadru ne nosi ' , moćda ga i ne može nositi

ako ga diže odeš an neku drugu temu gdje smo raspravljali ovih dana o utezima , takve stvari se jednostavno rješavaju utezima .

a mislim , nisam istraživao da se radi o vočnjaku , a on sumnjam da je na brijegu ..još u bilogori ..to bi bil grijeh
ja vidio bocni od 170 cm na zetoru 4320 tip je morao raširiti zadnje kotace i staviti uteg na ljevi kotac da bi mogao raditi u + rubove njiva i dobro bi bilo staviti neku prigušnicu na hidrauliku da ne cima previše.

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,352
Problem je što sa 210, a ni sa 220cm, nemogu uloviti 3 reda u duhanu, a sve dalje je previše za traktor, tim više što je na ruci, tako da je ovo sasvim dovoljno.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,352
Dupli plašt, kako mi je rečeno, dupli lim, samim time i jači i teži malčer.

Prvo sam htio lakše verzije, one nemaju tu mogučnost pojačanja,
i kod težeg modela masa izlazi poslije valjka, kod lakšeg prije valjka.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja sam radio sa agl 165 na imt 558 i mogu reći da radi jako lijepo, taj traktor ga lako nosi a jedino je problem ako uhvatiš za kamen jer čekić odmah odleti. Po mom mišljenju takvi su konstrukcijski rođeni za ipsilone i za košnju jednogodišnjeg raslinja maksimalno debljine do cigarete ali ne pre gusto.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Izgleda da paše, jer se vidi kako baca triješće van prema natrag...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
može da mi netko obijasni iz ove snimke
https://www.youtube.com/watch?v=3uqCwwKyarc
ako je malčer kao ovaj "okretni" (stražni i čeoni) ako ga okreneš i staviš ko na snimci na zadnju stranu dali paše smjer okretanja kardana????

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
Navodno malčer ima nekakav reduktor na getribi pa to radi. Svi znamo da se silokombajn brusi s kontra strane jer kontra i traktor vrti.. Tako je i na malčeru i duplo kopčanje je namijenjeno za pvh. Baš sam se ja raspitivao po fb za taj video pa mi je kolega rekao..

Ako se sjetim budem detaljnije pitao ako ću ići u Gudovac.
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Navodno malčer ima nekakav reduktor na getribi pa to radi. Svi znamo da se silokombajn brusi s kontra strane jer kontra i traktor vrti.. Tako je i na malčeru i duplo kopčanje je namijenjeno za pvh. Baš sam se ja raspitivao po fb za taj video pa mi je kolega rekao..

Ako se sjetim budem detaljnije pitao ako ću ići u Gudovac.
ja več dvije godine nisam bio u Gudovcu ali aljedece idem!!!!! [emoji23] ako nesto doznas sjeti se me! [emoji12]

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Da sam znao da to tako može, možda bi se odlučio za manji malčer s duplim kopčanjem.. Inače isto imam Tehnosa.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ima li možda taj Zetor mogućnost lijevog smjera vrtnje kardana, ili ga vrti kroz brzine pa u rikverc vrti u lijevo?

PH se vrti lijevo i obično ima 1000 okretaja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh