• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

DadoPZ

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
116
pogledaj npr. za 175 šta piše koju snagu treba
zato me ovo zbunjuje na 155 jer su vjerojatno krivo napisali.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,484
Ide 150 cekicar sa malim ursusom ali 2. Spora i nesparam gas. Trava gusta i pola metra visine.
Dodao sam jos dva pera na ventilator i u podne drzi temp na pola zelenog. Da ponovo kupujem, kupio bih 130 da malo olaksam traktoru.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ja stvarno ne znam kud jurite s tim centimetrima , zar je toliki problem dva -tri prolaza više na račun risavog cilindra..s takvim traktorima siguno ne radite desetak hektri
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,241
Po meni bolje širi, a brzina manje ako se dođe u jaču travu.
Jer ako je slaba trava ne hoda se bezveze po njivi.
Naravno ne mislim sada nenormalno širi, već primjera za spomenutog ursuza po meni bolje 150-160cm nego 130cm, 130 je baš uzak, i kada je jaka trava prilagoditi brzinu i opet se dođe na isto
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
susjed gramipa 140 s malim ursusom pa zakuha mu.
Treba to gonit u kuruzištu do kraja spušten
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mali ursus sa duplim propelerom ne može zakuhati ali bez termostata odmah.
Berti 2m u nekoj šikari do 1.5cm debljine ali jako puno mase prva spora i hvatao sam samo 60cm ali bila mu je puna kapa posla.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

DadoPZ

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
116
zato vas i pitam za savjet. uzeo sam ponudu za 135 (8950kn) i 155(10450kn) pa ću još vidjeti, pozz
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Tehnos 170 imt533 djetelina gusta visoka prva spora u zahvatu od 50cm zakuhao![emoji27]

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk
 

dado0803

Član
Tu od
14 Pro 2013
Poruka
33
Za svog malog Ursusa sam uzeo Dabaki malcer, 145 cm radni zahvat, T čekići 800 grama. Malcirao travu do metar visine, gusta, trnje, paprat....bez nekog problema. Druga spora i udri. Gdje je gusto jako i visoko, prva spora i lagano. Temperatura 85-90 stupnjeva, dalje rijetko da pređe.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,241
Ispravan traktor ne bi smjeo zakuhati pod takvim opterećenjem.
Komšija sa 539 goni Berti 180 cm, i u travi i u kukuruzovini, ide malo sporije ali o pregrijavanju nema pojma.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Tehnos 170 imt533 djetelina gusta visoka prva spora u zahvatu od 50cm zakuhao![emoji27]

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk

normalno al volim bajke slušat.
Ovaj s 36o ursusom od 160 cm mega metalov pa kad uhvati zemlje skoro ugasi traktor.
I ona tu pričaju koliko traktor od 35 konja može da tjera .
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Ispravan traktor ne bi smjeo zakuhati pod takvim opterećenjem.
Komšija sa 539 goni Berti 180 cm, i u travi i u kukuruzovini, ide malo sporije ali o pregrijavanju nema pojma.
Pitanje je koliko usitnjena trava izlazi iza tog malcera!
Nemojmo sad miješati ako malcer ima vrata i ako je zatvoren

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
štore 404 , ima borbe s dva reda koruznice , i to ne super guste kako bi trebalo biti .Ali iza njega je prah i pepeo , a ne prožvakano i zbačeno kroz otvorena vrata .

539 sa 130cm u sjenu , znači livada koja je svake godine uređivana ima borbe .
kak to 533 melje sa 170cm ? , ja bi to volio vdjeti .


ako vi s npr malčerom 170 tjerate širinu 100 , onih 70 cm koje traktor samo vrti također" troše " konjiče ...
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Ma melje on ali "travicu" oko kuče i oko njiva.
Onu djetelinu niti na 50% u 1.sporoj nije mogao gutati, kod imta je problem nominalni broj okretaja kardana 450 je na 1500 okretaja motora da mu je to na 1800 ili 2000 bilo bi bolje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Nije valjda ni svaki malčer isti, neće meni nitko reći da je isto vrtit Kineza, Hrvata, ili neki bolji stroj. Ne volim 539, ali skidam mu kapu kako se nosi sa 190cm, malčirao sam svašta s njime, najgore je bilo u krumpiru, loboda i ambrozija višlja od auspuha, drvenasta stabljika ko grlo od pivske flaše, i ide. Imam i tri grunta za kositi, ne stigne se uvijek na vrijeme, pa tu bude velika masa visoke trave, potjeraju mlade šljive iz korijena, ima kojekakvog otpalog granja...Nije mu lako, ali radi. Imam i vrata na malčeru, ali je poddimenzioniran otvor pa se brzo zaštopa, i onda ko da ih ni nemam. Jedini je problem što je Ferdžo malo prebrz u prvoj sporoj.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
gogo , nemreš uspoređivati krumpir , pa tu nema ni 30% mase kao na livadi...ist tak je netko gore spomenuo paprat ...tu nema mase ..nema volumena .ili koprive naprimjer
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Mi recimo imamo ino Elite 160cm, pogoni ga traktor od 45ks, sa 60 ks može bez problema i 190.
Za sada se dobro pokazao.
Ima raznih dobrih marki sad sve je pitanje para.
Znači recimo Ino, Berti, Zanon, vidim da hvale i Tehnosa, znači ni sa jadnom od tih i drugih poznatih marki nećete pogriješiti.
Znači bitno je da bude predviđen da melje grane, znači što robusnija izvedba to bolje,
to se vidi po težini, odgovarajuća širina, da se može zamaknuti u stranu i još je dobra stvar da ima vrata nekada dobro dođu

Ranko, interesira me da li tvoj malčer ino elite 160 ima otvorena zadnja vrata iza malčera ili ih uopće nema.
Pitam to zato, jer ako ih nema , da se ne bi veća masa trave štopala u situaciji kada je visina trave za malčiranje recimo do pasa, nekih 1 m visine.....
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Prošle godine sam malčiral na jednom mjestu travu. nije bila visoka, ali je bila tak gusta da su remeni na tren proklizali. Čak nije pomogla ni sporija brzina, nego sam malo podigel malčer na hidrauliki i napravil 2 prolaza.
Ipak treba puno manje snage kad vrti dio već izmalčirane mase. :)
Također sam eksperimentiral s položajem zadnjeg valjka. Približil sam ga rotoru toliko da su ga čekići automatski čistili. Kad se nakupulo mase, cagnul je motor (50 KS, a širina 155 cm). Malčer (kinez) nema zadnja vrata i to je problem za takav položaj zadnjeg valjka. Čak sam razmišljal da izrežem ta vrata i da onda djelomičnim otvaranjem reguliram finoću drobljenja i opterećenje traktora.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
gogo , nemreš uspoređivati krumpir , pa tu nema ni 30% mase kao na livadi...ist tak je netko gore spomenuo paprat ...tu nema mase ..nema volumena .ili koprive naprimjer

Majku mu, pa kak nema mase? To je ko džungla bilo... Još sam mislil da budem.moral hvatati po jedan red, ali išlo je s punim zahvatom...A i ovi grunti kaj kosim su isti vrag ko i livada, trava metar i pol, unutra šiba i još kojekaj...
 

Najnoviji postovi

Na vrh