• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
Meni si pokazao odlicnim, dosta masivno napravljen 2m, 14tisuca sa kardanom oko 550 kg, ima ti 4 jaka remena i spiralno slozene batice njih 25 pa se lako pogoni, evo vec 4 godinu radi super

Mala zamjerka jedino kaj stavljaju lance ispred na malčer pa mi se više puta znalo dogodit da mi kamen izleti naprijed, ali eto za te novce isplati se uzet
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Sad mu je šesta godina, dakle stariji model. Sprijeda su limene zavjesice i to je po meni bolje rješenje od lanaca. Zadnji valjak je premalog promjera (cca 100 mm) i strugač valjka neefikasan, Valjak sam premjestil cca 23 cm prema otraga, a strugač izbacil. Sad je dosta bolje. Kad se nakupi deblje od 1 cm, (u kuruznici) stanem i očistim. Na livadama i zapuštenom se na zavoju sam očisti. Ostalo je za sad sve original. Ne radim puno, oko 20-ak sati godišnje.



 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Imam u ponudi jedan ino malčer od 250 cm. na bate. To je stariji model, imao je ručni pomak, ali su majstori savili vodilicu, pa su ga zavarili. Za oko nije baš nešto, ima dosta mjesta gdje je povaren i to onak kovčki, ali to me ne dira, to bi sam sredio, pojačao gdje treba...
Prošle godine su stavljeni novi ležajevi na rotorima (osovine i kučišta su još fiksni), i pogonskoj osovini, novi remeni i svi novi bati. Imao sam ga vidjeti ovo proljeće u radu, nije bučan i ne drma previše, samo što je traktorista bez sluha i osjećaja, pa je zato u takvom stanju.
Gledao samo po oglasnicima malo koliko takav vrijedi, ali nisam našao ništ slično, pa Vas molim za pomoć koliko bi to vrijedilo???
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Dečki bi ovo išlo sa roto malčerom? Ili bolje ne probati?
Gacija i kupnje staro par godina.



IMG_20200622_150404.jpg IMG_20200622_150350.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20200622_150404.jpg
    IMG_20200622_150404.jpg
    64.4 KB · Pregleda: 3

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
Ja mislim da to mora ići, prva spora i nemoj puni zahvat malčera uzimati.
Ali javiće se neko iskusniji ko je to radio.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Ide to, samo gledaj da nema neki panj negdje. Prva spora i uzimaš sa malčerom kolko traktor može vrtit. Možeš ić i cijelom širinom ali ga onda ne spuštaj do kraja ak traktor ne može okretat. Okreneš drugi prolaz sa skroz spuštenim malčerom po istom i imaš super usitnjeno onda.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Kupina je jedna od stvari koje moj malčer baš i ne voli. Buš videl šta bude tvoj rekel na to.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Si to gazil traktorom ili si zamaknul malčer?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Veli da je puna širina malčera. Dakle gaženo traktorom, ako je naprijed :( , ako je u rikverc :)
 
Na vrh