• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Toga se i ja bojim,jer nije ispred otvoren,a u nutra nema mjesta da se stabljika digne,ali svjedno pitam,ako ga netko ima pa je probao?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Čul sam da ide zadovoljavajuće kad se kuruznica posuši. Dok je zelena, čekičar je zakon.

Nisam videl da je netko na roto malčeru napravil noževe kak imaju kosilice za šišanje trave koje skupljaju u košaru. One stvaraju takvu zračnu struju koja odigne odrezano od zemlje.
Možda još uvijek ne bi bilo ko s čekičarom, ali bi sigurno bilo bolje.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Sa rotomalčerom sa jednom rotorom se kukuruzovina može fino urediti da se da solidno zaorati sa malim plugom, ali sa onim sa linka ja sumnjam da bi išlo. Ono je samo za redovno košenje trave, po meni.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Nije meni probelm, ali to nije moje, a vlasnici su van RH, i općina neće imati posla stim jer nemogu do vlasnika, onda sam ja tri reda malo da bar bude bolje uz kuću i cestu. A bojim se sve da neko ne pita kaj delam na tuđome.
Kod mene opet vlasnici doma pa malčiram njihovo i niko se ne buni. Barem za sada. To komunalni redar kod tebe nema volje to riješiti, kao i svuda drugdje, inače bi ih se našlo i poslalo svakom opomena a poslje toga račun za izvršene usluge čiščenja.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
...zaboravil sam ti spomenuti molotovljev koktel... ;)
flašom na tenk!!!...a da nebi to malo zelenjave spalil...
 

MarkoM

Novi član
Tu od
18 Svi 2020
Poruka
9
Pozdrav svima.
Zamolio bih vas za pomoć i sugestije.
Imam Univerzala 550 i htio bih kupiti malčer za njega.
Što bi mi predložili i u kojim dućanima?
Da li viša cijena nužno znači i veću kvalitetu?

Lp!
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Da uzimam sad novi bi uzeo Jansen, 195 sirina, hidro posmak i vrata 14800kn+ pdv
Uzeli smo skoro njihov kineticki cjepac ..pa sam i malcer škicnuo
 

MarkoM

Novi član
Tu od
18 Svi 2020
Poruka
9
Sirina zadnjih kotaca je 1,80m pa sam mislio nesto sto bi to pokrilo. A kakvi su ovo ino i gramip malceri?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Prijatelj ima na istom traktoru ko tvoj ovakvoga i zadovaljan je. 130cm

 

MarkoM

Novi član
Tu od
18 Svi 2020
Poruka
9
Cijene su im dosta visoke...
Gledao sam od panex ducana malcere, 175cm radne sirine za gotovinu malo manje od 10.00kn. Kupio kod njih frezu i za sada sam zadovoljan
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Malčer ne mora pokrivati trag traktora kao freza. Kupi od 160-170 cm i nemaš problema sa snagom od 55 KS.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Također imam univerzala 550 i posudio sam malčer ino od 180cm, ide 2-3 spora u kukurozovini i srednjoj travi. Probao sam šikaru i gustu travu, e tu mora već i 1 pora.
Kak si napisao da misliš malčirat 3 puta godišnje, onda može sigurno uzet širi, jer to onda neće biti previše mase, a i ako je puno mase ne moraš malčirat punu širinu.
Ima 55-tica dosta snage, živ je on ak je sve ok
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,933
Taj ti odgovara i po specifikacijama, i dobri malčeri su..
Kolega je ino 190 vrtil s dajcom 45 konja, bez problema
Imaš dijelove ak do čega dođe, i ak ti cijena nije problem nemaš kaj pogriješiti..
Preporuka: uzmi malčer s vratima, i ak ima mogućnost posmaka..
 
Na vrh