• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,927
Prepiši sve brojeve i s jednih i drugih ak nisu isti.
I premjeri dobro. Odmah ćeš znati na čemu si
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Dado, trebalo bi mikrometrom izmjeriti promjer rukavca, da vidiš gdje je to otprilike. Onda ili navarivanje i strojna obrada ili galvansko niklanje dosjeda ležaja i eventualno brušenje na mjeru (ak malo fali).
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,750
Nemam šta prepisivati. Takvih originalnih nema. Sad mjerim stari i novi. Unutarnji promjer bi trebao biti 45 a ovaj kupljen u trgoagenciji je 47
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Ček, ček...kak 47? Pa nema taj valjda konus u rupu za steznu ljusku?
Svi "normalni" cilindrični lageri imaju unutarnje mjere na 0 ili 5mm.
 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,750
Tak kak sam napisao. Novi ležaj ima rupu 47 mm a ne 45 kak bi trebalo biti. Ležaj 1309, dimenzije 45x100x25. Stvarne mjere su 47x100x25. Da ne nebi netko krivo shvatio, nisu krivi dečki koji prodaju nego tvornica možda ima cijelu seriju sa greškom.
Sad gle ovo. Ležaj sa jedne strane ima mjeru 45 a sa druge 47. Ovaj dio šta ide na osovinu kao da je cilindričan.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Izmjeri promjere na lijevoj i desnoj strani košuljice.
1309 bi trebal imati 45 rupu. Da nema još kakvu oznaku?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,750
Evo pa vidi sam. Na starom ležaju su oznake izbljedila tak da se nebi vidjele oznake. Dečki su tamo rekli da su te oznake za vrstu košuljice koja drži kuglice u ležaju. IMG_20200802_123528.jpg
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,927
Tu ti vjerojatno ide konusna čahura s maticom kojom stegneš ležaj za osovinu. Zato je takva mjera..
Pretpostavljam
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,750
Kakva matica ? Krivo pretpostavljaš. Osiguranje je obični zeger. Zna se kako ležaj mora ići na osovinu ako osovina nije poderana. Ovo je greška u proizvodnji, 99 % sam siguran. Ili se krije neka caka u onim dodatnim oznakama na ležaju.
A šta fali trgoagenciji ? Problem je jedino šta mi trgovina nije blizu pa nemogu svaki čas do njih skočiti da vidimo u čemu je problem.
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Po oznaci na ovoj slici to je ležaj sa konusnim unutrašnjim prstenom. To je greška trgovaca i treba da zamenite ležaj i da bude bez onog K.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,927
Nešto slično ovome.. Vjerojatno su ti dali krivi ležaj ;)
Nikakva greška u proizvodnji nije u pitanju.
 

Prilozi

  • Screenshot_20200802-133640.jpg
    Screenshot_20200802-133640.jpg
    26.3 KB · Pregleda: 38

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,750
Otkud sam mogao znati da je to konusni unutarnji prsten ? Na svim ležajima pišu dimenzije 45x100x25. Ode 600 kuna 🤧.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,927
Imaš račun, ležajeve vratiš. I kažeš da ti daju kakve trebaš. Premjeriš novi odmah tamo u trgovini i to je to.
Njihova greška ak si donio stare za uzorak, il si naručivao online?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,750
Online naručeno. Baš imam vremena voziti se. Pitao sam tamo u njihovoj temi pa budemo vidjeli. Mislim da nebu sa njima problema. 👍
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav svima imam problem sa Ino malčerom.Kad ga "zavrtim na desnoj strani rotora mi se čuje nekakav čudni zvuk nešto tipa struganja neznam kak bi ga točno definiral(inače malčer ima vrata).Mislil sam da mi se ležaj možda čuje desni pa sam probal s mazalicom malo dodati masti u taj ležaj al to nije rešilo problem.Neznam dal je možda ušlo blata ili prljavštine kad sam ga znal oprati sa mlazom vode nakon završenog posla? :unsure: S malčerom sam malčiral samo travu do sad tak da nisam nikud lupal s njim po kamenju ili panjevima da bi možda došlo do nekakvog oštećenja.čekiči su svi skoro ko novi tak da mislim da nije zbog čekiča.Malčer u radu zna negdje malo ostavljati s desne strane travu,sad iskreno neznam dal možda ja krivo štelam malčer ili je kaj drugo? Ak ima ko kakva slična iskustva ili ideju kaj bi moglo biti bio bih vrlo zahvalan da pomogne. :ppozdrav:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Zato ja ne volim on line trgovine, već volim "opipati" stvar prije kupnje.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Tako sam ja dobio alternator koji nije iskrin preko web shopa i niš rješio ga dalje popušio.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Jok prodao sam ga i neću više tako kupit.
U dijelovi prom sam kupio iskru a ovo što sam dobio kod jozića 400 kn od iskre samo kutija.
Svi su danas mudraci
 

Najnoviji postovi

Na vrh