• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Dečki lageri se kupuju u dućanu di se samo lageri prodaju, u Zagerbu je to lagercommerc.
I ima svih mogućih kaj postoje na svjetu, i jeftinih i najskuplji, skf i fag su lageri koje ja koristim.
Nemojte kupovati u nekim dućanima takve stvari kaj sve nude i imaju u ponudi.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Nisu oni ništa krivi nego ja koji sam naručio a web kupnja je takva kakva je. Uvijek postoji mogućnost pogreške.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Dado, pa nije smak svijeta. Zamijene ti robu i OK.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Nisam ni rekao da je smak svijeta. Ležaju nisu oštećeni tak da ne vidim razloga da ne zamjene ali nikad se nezna. 👍
 
  • Like
Reactions: ZJ

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
I gotovo, malčer je spreman za rad 😎
Utega ima poprilično, al uspio je doć na zelenu granu, sad samo treba pripazit pri malčiranju i to je to 💪🔧
 

Prilozi

  • IMG_20200803_170705.jpg
    IMG_20200803_170705.jpg
    74.3 KB · Pregleda: 90
  • IMG_20200803_163923.jpg
    IMG_20200803_163923.jpg
    68.3 KB · Pregleda: 91

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav svima imam problem sa Ino malčerom.Kad ga "zavrtim na desnoj strani rotora mi se čuje nekakav čudni zvuk nešto tipa struganja neznam kak bi ga točno definiral(inače malčer ima vrata).Mislil sam da mi se ležaj možda čuje desni pa sam probal s mazalicom malo dodati masti u taj ležaj al to nije rešilo problem.Neznam dal je možda ušlo blata ili prljavštine kad sam ga znal oprati sa mlazom vode nakon završenog posla? :unsure: S malčerom sam malčiral samo travu do sad tak da nisam nikud lupal s njim po kamenju ili panjevima da bi možda došlo do nekakvog oštećenja.čekiči su svi skoro ko novi tak da mislim da nije zbog čekiča.Malčer u radu zna negdje malo ostavljati s desne strane travu,sad iskreno neznam dal možda ja krivo štelam malčer ili je kaj drugo? Ak ima ko kakva slična iskustva ili ideju kaj bi moglo biti bio bih vrlo zahvalan da pomogne. :ppozdrav:

Ispričavam se ako sam dosadan (vidim da ste ušli u razgovor o ležajima itd...).Ljudi ima ko kakvu ideju kaj se događa na malčeru ovo kaj sam predhodno napisal.Nebi htel it nekaj drmat po njemu da ne napravim još nekaj gore pa zato pitam jer vidim da se puno vas razumije u malčere.Hvala svima (y):ppozdrav:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Ako je otišao ležaj nebuš da malo masti to riješio. Navuče se trave u ležaj i sjebe ga. Desna strana ? Sa te strane su remeni ? Najbolje skinuti remene pa probaj podizati rotor pa budeš.vidio.jel ima lufta ili ne. Uglavnom meni se ležaju nisu zdrobili ali je toliko zujao da nisam mogao malčirati. Navuklo se trave i smeća. Kad skineš remene probaj zavrtjeti rotor ako nejde lagano ležaj je u pitanju. Kod mene je isto ino. Kad saznaš šta je javi.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Misliš da je možda ležaj?:unsure: To se čuje s druge strane rotora ne s ove strane di su remeni.Kad s rukom okrenem rotor niš se ne čuje niti ide teško,kod malčiranja se ne čuje al znam da se prije nije čul taj zvuk samo u praznom hodu kad ga vrtim na mjestu u slabijem gasu.Mislil sam možda sa Brakecleanerom možda pošrpicat pa možda ak je hrđe kakve ili zemlje unutra da ga istera van?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Ako je prilikom malih okretaja može biti da cvile čekići na parafima. Tak i meni zacvili dok se rotor zaustavlja. Nemreš do ležaja doći sa sprejem. Drugo neznam šta bi moglo biti.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Meni ništ ne civili kad se zaustavlja jedino kad čekiči nalgenu na rotor.Iskreno me tolko to živcira da sam mislil sa visokotlačnim peračem nutra isprat valjda bi izašlo van :mad:.Možda je najbolje da niš ne diram?Mlačer je još pod garancijom pa da nekaj ne zmrdam još.Hvala ti na odgovoru ;)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Operes ga ovako, cist kao suza. A cekici cvile naravno prije nego pocnu lupat kad se ugasi kardan.

 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Ako je pod garancijom goni to šta više da krepa ono šta nevalja. Kad istekne garancija onda polagano 😂👍
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Operes ga ovako, cist kao suza. A cekici cvile naravno prije nego pocnu lupat kad se ugasi kardan.

Vidio sam taj video fora način da se brzo i efikasno opere ;):ppozdrav: samo kaj ti nebudu ležajevi stradali ako ti voda toliko ulazi u njih?
:unsure: ja sam ga prao sa običnim šlaufom i vodom pa mi opet nekaj se čuje (al to je onak zvuk nije da stalno se čuje nego na prekide)
Ako je pod garancijom goni to šta više da krepa ono šta nevalja. Kad istekne garancija onda polagano 😂👍
Kaj je najsmješnije vjerojatno mi nebi htjeli niti priznati garanciju nego bi rekli da je to možda greška jer stroj nije održavan kak treba po propisu.(moral bi posnimit pa postavit baš da vidite o čemu je riječ)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Ako i uđe osusit ce se. Bolje nego da ostane prasine i blata po njemu pa da stalno vlazi. Podmazem poslje i to je to.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Trava je zajebana kad se ukiseli ako se odma ne opere. Grize metal bolje nego kakva kiselina. A ležaje, barem ja, poslje pranja natrpam sa masti da istjera vodu.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
Meni ništ ne civili kad se zaustavlja jedino kad čekiči nalgenu na rotor.Iskreno me tolko to živcira da sam mislil sa visokotlačnim peračem nutra isprat valjda bi izašlo van :mad:.Možda je najbolje da niš ne diram?Mlačer je još pod garancijom pa da nekaj ne zmrdam još.Hvala ti na odgovoru ;)
Si siguran da cvili na malčeru? možda cvili kugla ili koji klin ma traktoru dok se malčer u zraku vrti..
isto je i meni bilo, sklopio novi malčer i počne nešto cvilit, kugla na desnoj polugi hidraulike je cvilila hah
provjeri si takve gluposti, da nebi raskapal malčer bezveze..
najlakše ti je zakopčat za drugi traktor i probat
 

Nenad Radovic

Novi član
Tu od
5 Kol 2020
Poruka
1
Pozdrav svima,

Da li neko ima iskustva sa Tehnos MULS (Slim) malcerima (konkretno, mene interesuje model sirine 150 cm)?

Ono sto me brine je sto je prilicno lagan (230 KG), u odnosu na neke slicne modele drugih proizvodjaca (gde su tezine obicno negde oko 400 KG). Cak je i njihov isti takav model, ali sa hidraulicnim pomakom, tezak blizu 400 KG.

Koliko je tezina bitna kod ovih masina?

Nemam puno zemlje, namena bi bila neka osnovna:
- sitnjenje rastinja koje se diglo na njivama koje nisu obradjivane nekoliko godina unazad
- odrzavanje vocnjaka
- sitnjenje ostataka na njivi gde je prethodno bio kukuruz
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Si siguran da cvili na malčeru? možda cvili kugla ili koji klin ma traktoru dok se malčer u zraku vrti..
isto je i meni bilo, sklopio novi malčer i počne nešto cvilit, kugla na desnoj polugi hidraulike je cvilila hah
provjeri si takve gluposti, da nebi raskapal malčer bezveze..
najlakše ti je zakopčat za drugi traktor i probat

Hvala budem probal to napraviti pa ću vidjeti
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Mislim da ti je težina važna jer govori o tome kolko je malčer "čvrsto"napravljen(u smilsu što je teži to je čvršći).Što se tiče ostalih pojedinosti pričekaj da ti odgovore ljudi koji se više razumiju u malčere ;)
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
I gotovo, malčer je spreman za rad 😎
Utega ima poprilično, al uspio je doć na zelenu granu, sad samo treba pripazit pri malčiranju i to je to 💪🔧
Ovaj zna s racunalom ko moj sin s 3godine. Malo misa po ekranu vozi malo po blatu...kad vidim takvu indolentnost znam odmah koliko je bolje i posao mogao napraviti ..

Peace...😀😀😀
 

Najnoviji postovi

Na vrh