• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

A

amir80m

Guest
Re: malčeri

Jel ovo neko uzgajao ambroziju?:)) jesil ostao živ poslije?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Re: malčeri

Bobo kaže:

Tu mu je bilo jako teško. Sve se auspuh frče od temperature :lol:
Ili slika laže :scratch ;)
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Nego sta nego ostao ziv, al pozelenili obadvojica ;)

Sto se auspuha tice, mislio sam da ce puknuti prvi reagirati, al eto, ima i brzi od njega ;) Slika vara, jer sam jednom rukom drzao mobitel a drugom uzde svih tih silnih propetih konja... Malo se tresao i sta ces, auspuh pogrbavio ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Re: malčeri

Bobo kaže:
Sto se auspuha tice, mislio sam da ce puknuti prvi reagirati, al eto, ima i brzi od njega
Što bi značilo i gorji od njega :lol:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Re: malčeri



Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

evo prinove u mojega šogora, a ujedno i kod mene... :D
stroj je Čalopekov, 160 zahvat, cijena 6150kn + 450kn za set kutnih noževa (vide se na drugoj slici,a na njemu se dobiju ravni)
ima tri noža...

za sad toliko , bit će i slika u radu... :D
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Re: malčeri

puknuti kaže:
450 kuna za 3 komada savinuta flaha , jamenijaj :mrgreen:

bitno da bu dobro delal...

mene bu tolko cijeli malcer sirine 1200 kostal :mrgreen:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Re: malčeri

puknuti kaže:
450 kuna za 3 komada savinuta flaha , jamenijaj :mrgreen:

a kaj sad, pa nisam ja daval novce... :roll: ;) :D
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Castitke ne novom stroju, ali uvijek ja imam nesto za nadodati, a to je slijedece:

Kuciste malcera mi se cini pre plitko, u jacoj masi ce se gusiti i to dosta, kako mi se cini. Izlaz iz malcera pre uzak za jacu masu, cak i za jacu travu, no vidjet cemo kad krene u rad. Reduktor mi se cini dosta slab za malciranje iceg rdugog osim travnjaka, u granje i siblje ga nikako nemojte tjerati. I za sam kraj, skije prednje ce se stopati, GARANT, morat ces ga dzati malo u zraku tokom rada...

A sto se nozeva tice, lijepo vas je ozenio, nema sta. 450kn za dva svinuta glaha s rupom... sta je JE, al nasjeli ste...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Re: malčeri

Bobo kaže:
Castitke ne novom stroju, ali uvijek ja imam nesto za nadodati, a to je slijedece:

Kuciste malcera mi se cini pre plitko, u jacoj masi ce se gusiti i to dosta, kako mi se cini. Izlaz iz malcera pre uzak za jacu masu, cak i za jacu travu, no vidjet cemo kad krene u rad. Reduktor mi se cini dosta slab za malciranje iceg rdugog osim travnjaka, u granje i siblje ga nikako nemojte tjerati. I za sam kraj, skije prednje ce se stopati, GARANT, morat ces ga dzati malo u zraku tokom rada...

A sto se nozeva tice, lijepo vas je ozenio, nema sta. 450kn za dva svinuta glaha s rupom... sta je JE, al nasjeli ste...

neznam niš, prvenstveno je kupljen za održavanje vinograda i zelenih površina koje baš nisu bitne da budu jako uredne, glavno da je pokošeno....
još bi trebao malčirai strništa i kuruzovinu, a kak to bude, vidjet ćemo za mjesec i po, dva..
tri su noža, a ja sam rekao, nisu moji novci, a nije me htio ni slušat, pa onda nek mu bude....
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Re: malčeri

Bobo kaže:
Castitke ne novom stroju, ali uvijek ja imam nesto za nadodati, a to je slijedece:

Kuciste malcera mi se cini pre plitko, u jacoj masi ce se gusiti i to dosta, kako mi se cini. Izlaz iz malcera pre uzak za jacu masu, cak i za jacu travu, no vidjet cemo kad krene u rad. Reduktor mi se cini dosta slab za malciranje iceg rdugog osim travnjaka, u granje i siblje ga nikako nemojte tjerati. I za sam kraj, skije prednje ce se stopati, GARANT, morat ces ga dzati malo u zraku tokom rada...

A sto se nozeva tice, lijepo vas je ozenio, nema sta. 450kn za dva svinuta glaha s rupom... sta je JE, al nasjeli ste...

zbog cega ce se mu skije stopat zbog sirine il su pre niske??? ja sam mislio takve radit sebi sam malo visi taj radius...
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Re: malčeri

nije lose a i ovaj pomak lijevo-desno pa i nagib cak,al mi se cini dosta malog promjera!? a sto se getribe tice mislim da ce se prije raspast cijela konstrukcija od hrdje neg ona! :mrgreen:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: malčeri

medimurec kaže:
nije lose a i ovaj pomak lijevo-desno pa i nagib cak,al mi se cini dosta malog promjera!? a sto se getribe tice mislim da ce se prije raspast cijela konstrukcija od hrdje neg ona! :mrgreen:
Pa opčenito mislim da ljud pretjeruju s promjerom malčera ...počelo je od 120 , sad je već na 190 :shock: Jest , cijana toh željezovija je opala pa kažeš nek izdrži 4-5 god. -otplatio se , ali nije to baš tak.
pa i nije baš mali , kaže da je 120 :scratch
http://www.obrt-nino.hr/malceri.html
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

medimurec kaže:
zbog cega ce se mu skije stopat zbog sirine il su pre niske??? ja sam mislio takve radit sebi sam malo visi taj radius...

U vecoj masi ce se skije stopati, jer imaju radijus motanja 90° i taj "okomiti" dio ce u vecoj masi vuci dulju travu za sobom i tako nakupljati na sebe... Ta kosina je na drugim malcerima bolje izvedena i samo pod 45°smotano i ravan flah i dosta visoko ide sto je po meni puno bolje rjesenje.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Re: malčeri

puknuti kaže:
majstori , kaj velite na ovo?
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tl ... las-978643
getriba djeluje močno , mora se priznati

Mrki88 , ovi L noževi se montiraju da L ide prema gore ili dolje?

L ide prema dolje, tako da onda kosi skroz do zemlje...
Kažu da su oni za kuruzinje i strništa..

sutra bude proba vjerojatno na zaraslom strništu i još jednom komadu gdje je ambrozija i ostale nemani oko metra visine, pa će biti slika i koji video, nadam se da bu dobro služio...

edit

evo sad mi se šogor javio, probao ga je u vinogradu, kaže da je dobro, ali nešto mi ne zvuči zadovoljno...
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Re: malčeri

puknuti kaže:
medimurec kaže:
nije lose a i ovaj pomak lijevo-desno pa i nagib cak,al mi se cini dosta malog promjera!? a sto se getribe tice mislim da ce se prije raspast cijela konstrukcija od hrdje neg ona! :mrgreen:
Pa opčenito mislim da ljud pretjeruju s promjerom malčera ...počelo je od 120 , sad je već na 190 :shock: Jest , cijana toh željezovija je opala pa kažeš nek izdrži 4-5 god. -otplatio se , ali nije to baš tak.
pa i nije baš mali , kaže da je 120 :scratch
http://www.obrt-nino.hr/malceri.html
ooo,pa onda je vec posteni,izgledalo mi je ko da je oko 80...
ja radim 120 za tv 419 al se bojim da bu tomo preslab za njega ,iako ne mislim kositi visu travu od 20 il 30 cm!? :scratch
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
pozdav! imam problem,napravio malcer za tomicu,negdje sam i slike stavio gore dok je jos bio u dijelovima,danas probao kositi i nisam zadovoljan,nesto ne valja a stvar je u tome da ne pokosi svu travu nego je nekaj polegne i to sam kosio travu visine 20-30cm! probal sam i s vecim okretajima kardana al se isto događa!? sto sam shebo??
probo sam kosit i 120cm visine onda se osjeti da mu fali snage za taj malcer al ide polako...
uz napomenu da imam gore 4 noza u obliku kriza 25cm reznog leteceg dijela i nisam ih naopacke okrenuo,jer sam prvo mislio da je to...
 

Najnoviji postovi

Na vrh