• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
pa da,moguce,jer sad ko da ti 4 nosaca s nozevima prave pritisak pa polegne travu tako da je noz ne moze odrezat!?

ima jos ko kakvo misljenje???
svaka preporuka il kritika je dobrodosla...
 

hurli

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
55
molim savjet za kupnju mulčera,što kažete na orsi wlo 1900 za hurlimana xa76?radio bi kukuruzovinu i travu,u panexu mi ga nude za 19400,00 kn.
 
Posljednje uređivanje:

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
pa da,moguce,jer sad ko da ti 4 nosaca s nozevima prave pritisak pa polegne travu tako da je noz ne moze odrezat!?

ima jos ko kakvo misljenje???
svaka preporuka il kritika je dobrodosla...

danas uzeo dva noza dole ,je malo bolje al jos ne reze kak bi moralo...
ili ja previse ocekujem?!
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
danas uzeo dva noza dole ,je malo bolje al jos ne reze kak bi moralo...
ili ja previse ocekujem?!

ak očekuješ maksimirski travnjak, nebuš ga dobil...:D
daj poslikaj kak kosi i možda neki video da staviš??:scratch
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
molim savjet za kupnju mulčera,što kažete na orsi wlo 1900 za hurlimana xa76?radio bi kukuruzovinu i travu,u panexu mi ga nude za 19400,00 kn.

nemam pojma o malčeru ali vidim da je na akciji 18900kn u panexu
ja imam zeleni helikopter , radi travu, kukuruzovinu, duhan, več četiri godine i nemogu ga ishhvaliti, (da kucnem u drvo) a košta oko 6000kn
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
evo slika ,malo su losije slike jer mi mobac nije bog zna kaj... ak budete kaj uspjeli vidjeti...

URL=http://img837.imageshack.us/i/p260810192901.jpg/]
p260810192901.jpg
[/URL]
URL=http://img837.imageshack.us/i/p260810192901.jpg/]
p260810192901.jpg
[/URL]
URL=http://img826.imageshack.us/i/p2608101927.jpg/]
p2608101927.jpg
[/URL]
reduktor se uopce nije zgrijal nakon 1h rada....

URL=http://img405.imageshack.us/i/p2608101925.jpg/]
p2608101925.jpg
[/URL]


kak vam se cini??
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
možda mu je bila velika ta trava pa mu je previše mase, prebrzo si išao?
nekak mi se čini na slikama da je duži nego kaj je širi, a ovi mega-ingovi, čalopekovi i drugi su tu negdje sa dužinom i širinom...
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
isao sam u prvoj i drugoj,malo sam isprobavao,al ljepse je radio u vecoj travi,manju je pola pokosio a pola polegao
a sto se tice dimenzija- je duzi za nekih 120mm -oko 90mm za valjak fi 80 je,i napred za nosac cijele kose koji se pomice lijevo-desno nekih 250mm i stavljen je ispred kose zbog visine kardana na tomici
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
malčeri

reuktor je 1:1 (znam da bi moro biti 1:2) :cry: al takvog sam uspio nabavit,i on je od nekvog starijeg kombajna za branje repe... on je u obliku slova T jedna osovina izlazi s obje strane reduktora (fi 40) i jedna okomita na nju ona je fi 35!? a sad koje ubrzanje ... :scratch

Loš odnos reduktora i k tomu prebrz hod traktora.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
malčeri

reuktor je 1:1 (znam da bi moro biti 1:2) :cry: al takvog sam uspio nabavit,i on je od nekvog starijeg kombajna za branje repe... on je u obliku slova T jedna osovina izlazi s obje strane reduktora (fi 40) i jedna okomita na nju ona je fi 35!? a sad koje ubrzanje ... :scratch

lOŠ ODNOS REDUKTORA I PREBRZI HOD TRAKTORA..
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Možda ti taj valjak toliko pogazi travu, da ju onda nož ne može dobro odrezat?
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
pa valjak je iza tak da prvo nozevi dolaz
e u kontakt s travom tak da to nebi mogo bit problem!?
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Pogrešno sam razumeo da ti valjak uklanja travu od kardana.
 

hurli

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
55
nemam pojma o malčeru ali vidim da je na akciji 18900kn u panexu
ja imam zeleni helikopter , radi travu, kukuruzovinu, duhan, več četiri godine i nemogu ga ishhvaliti, (da kucnem u drvo) a košta oko 6000kn

u kojem panexu je taj na akciji?
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
reuktor je 1:1 (znam da bi moro biti 1:2) :cry: al takvog sam uspio nabavit,i on je od nekvog starijeg kombajna za branje repe... on je u obliku slova T jedna osovina izlazi s obje strane reduktora (fi 40) i jedna okomita na nju ona je fi 35!? a sad koje ubrzanje ... :scratch

Loš omjer reduktora i prebrzi hod traktora...
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
reuktor je 1:1 (znam da bi moro biti 1:2) :cry: al takvog sam uspio nabavit,i on je od nekvog starijeg kombajna za branje repe... on je u obliku slova T jedna osovina izlazi s obje strane reduktora (fi 40) i jedna okomita na nju ona je fi 35!? a sad koje ubrzanje ... :scratch

Loš omjer reduktora i prebrzi hod traktora...
 
L

lanjski

Guest
medimurec

A koliko ti reduktor ubrzava?
Tj kojom brzinom ti se okrece rotor?
Sve mi lici da je presporo ili ti bas prebrzo vozis sto je manje verovatno.
Kakva je trava, ako je od onih dosta elasticnih trava ovde kod mene ih zovu "svilene", tesko ih odseca bilo koja kosa pa i ona rucna, onda nozevi moraju da budu bas ostri a brzina rotiranja veca.
 

Najnoviji postovi

Na vrh