• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
redukcija je 1:1 tak a se vrti kolko kardan tolko kosa ,i probao sam kosit veliku travu,oko 120cm visoku u prvoj brzini i na 540 okretaja kardana i tak radi donekle dobro s obzirom na snagu traktora jer kad stavim na 720 okretaja kardana i isto u prvoj brzini onda ga pocne gusit pa vjerujem da kad bi redukcija bila 1:2 onda bi ga jos prije gusilo!?!? a sto se tice manje trave recimo kojih 20-30cm nju sam kosio u prvoj i u drugoj,tj probo sam sve okretaje karana i njegov maksimum ak se ne varam nekih 1700 okretaja je radilo malo bolje al jos to nije onak sve lijepo odrezalo,nego je nekaj trave polegnulo!?
 
L

lanjski

Guest
redukcija je 1:1 tak a se vrti kolko kardan tolko kosa ,i probao sam kosit veliku travu,oko 120cm visoku u prvoj brzini i na 540 okretaja kardana i tak radi donekle dobro s obzirom na snagu traktora jer kad stavim na 720 okretaja kardana i isto u prvoj brzini onda ga pocne gusit pa vjerujem da kad bi redukcija bila 1:2 onda bi ga jos prije gusilo!?!?
Bi, gusilo bi.
Ocigledno je da traktor nema dovoljno snage za toliku travu i toliki radni zahvat kose.
Probaj da visoku travu seces iz nekoliko prohoda. Stavi na maksimalan broj obrtaja kardana, usaltaj u najsporiju brzinu (izvini, nisam vozio t. vinkovica pa ne znam raspored brzina), podigni malcer na hidrauliku da zahvata i manje od polovine trave, u drugom prohodu spusti do kraja a ako opet bude gusio moraces i treci put.
Isto tako i sa manjom travom. Veca brzina kardana a manja brzina kretanja traktora, nemoj hvatati celom sirinom malcera nepokosenu travu, (prvi prohod moras, ali sledece hvataj manje) naostri nozeve i mora to da sece.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
redukcija je 1:1 tak a se vrti kolko kardan tolko kosa ,i probao sam kosit veliku travu,oko 120cm visoku u prvoj brzini i na 540 okretaja kardana i tak radi donekle dobro s obzirom na snagu traktora jer kad stavim na 720 okretaja kardana i isto u prvoj brzini onda ga pocne gusit pa vjerujem da kad bi redukcija bila 1:2 onda bi ga jos prije gusilo!?!? a sto se tice manje trave recimo kojih 20-30cm nju sam kosio u prvoj i u drugoj,tj probo sam sve okretaje karana i njegov maksimum ak se ne varam nekih 1700 okretaja je radilo malo bolje al jos to nije onak sve lijepo odrezalo,nego je nekaj trave polegnulo!?


stavi ti njega na 2000 o/min kardan u prvo brzo, pa javi kako se bude ponašao traktor i nikako ispod 2200 - 2500 o/min motora, jer u protivnom se bude gušil...
 

hurli

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
55
zanima me koja je razlika u mulčerima marke Orsi u odnosu na Maschio i Zanon.Što kažete na Maschio Brava 180?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Po kojoj cijeni ide malciranje?
Npr po jutri,trava,odnosno trava u vocnjaku ne prevelika.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
to sam prije ispukal pa je on preko toga prošel i usitnil,bit će i video kad ga "svladam" ,500 kuna sat ali ovakvo ,za travu ne znam
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
to sam prije ispukal pa je on preko toga prošel i usitnil,bit će i video kad ga "svladam" ,500 kuna sat ali ovakvo ,za travu ne znam

pa kaj si se mučil sa pukanjem??
on je to mogel sam popukati i zmlatiti... :)
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
problem je u korijenju koje ostane jer je onda teško orati a ovako sam poslije izoral bez muke
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
to sam prije ispukal pa je on preko toga prošel i usitnil,bit će i video kad ga "svladam" ,500 kuna sat ali ovakvo ,za travu ne znam

koliko svadaš za sat, mislim kvadrata može i čhv. Imam neku šikaru za smlatit koju bi oral a vidim blizu si mi ...:p
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
koliko svadaš za sat, mislim kvadrata može i čhv. Imam neku šikaru za smlatit koju bi oral a vidim blizu si mi ...:p

nemam ja malčer ,to su meni radili,nazovi ovaj broj pa se raspitaj o cijeni i svemu ostalom 0915138140
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
ako je to od lifam vadilice tu je onda prenos 1:1,75

nemam pojima,znam samo da je stroj star ko grcka i da je svijetlo zelene boje... :-D
imas na 99 strani moj malcer na slikama dok je jos bil u izradi pa pogledaj taj reduktor ak bus kaj vise znal
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418




evo konacno zavrsio malcer,sad ako sam sta zeznuo to ce se vidjet tokom rada al za sad je super
sta vi velite na malcer???
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
odlično urađeno, Međimurec!!!
a dobro i kosi...
nek te dugo i dobro služi...
e da, i koliko te je koštao na kraju?
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
odlično urađeno, Međimurec!!!
a dobro i kosi...
nek te dugo i dobro služi...
e da, i koliko te je koštao na kraju?
nekih 500kn,jer sam vecinu toga imao doma,kupio sam gornju plocu i valjak na otpadu-to me kostalo 300kn,lanac , vijke ,rezne i brusne ploce za flex i farbu-i to do 200kn maksimalno,samo bi jos htio rijesit ovo kopcanje na raktoru malo bolje jer je ovo samo provizorno napravljeno i ovi spaneri su tolko radi reda...
 

Najnoviji postovi

Na vrh