• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,081
Produlji samo skije do kraja ovog ravnog dijela i sve 5.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Produlji samo skije do kraja ovog ravnog dijela i sve 5.

mislis skoro do polovoce malcera? vidio sam da mi op mjestima propada u zemju gdje je bilo mekse pa sam ga negdje moro drzat na polugama
 

hurli

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
55
malčeri

Molim sve koji se razumiju u malčere da mi daju savjet za lakšu kupnju.
U uži izbor sam stavio Maschio Brava 180 i Maschio BL 170(mislim da se po novom taj model zove BELLA), imam traktor od 70 KS, širina traktora je 185 cm.
Najviše me zanima koja je razlika između ta dva modela i kojeg bi bilo bolje kupiti po tehničkim karakteristikama.
Ponude sa cijenama ću dobiti tokom tjedna pa ću onda sve zajedno razmotriti.
Unaprijed hvala svima.
Nadam se vašim odgovorima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,081
Najveća ti je razlika u tome kaj Bella može raditi ispred traktora, ili pak sa reverse drive traktorom, dok je Brava samo za iza traktora.
Bella ima simetrično kućište dok je Brava asimetrična. No prednost joj je u tome da ima protunoževe i mogućnost čekića ili noževa (za kukuruzovinu ili slamu).
Ti najbolje znaš kaj i za kaj ti teba.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714




evo konacno zavrsio malcer,sad ako sam sta zeznuo to ce se vidjet tokom rada al za sad je super
sta vi velite na malcer???

svaka čast!

Nego, jel koristiš inverz za kardan? ak da - di si ga nabavil?

Kak se tomica nosi s time?

daj još slika ak nije problem :)
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
svaka čast!

Nego, jel koristiš inverz za kardan? ak da - di si ga nabavil?

Kak se tomica nosi s time?

daj još slika ak nije problem :)

budem stavil sutra vise slika ak bum stigel...
da,koristim inverziju i to onu duplu koja ima dva standardna izlaza tak da mogu koristit i lijevi i desni smjer okretanja,a ta inverzija je vec bila na traktoru dok sam ga kupio a prijatelj je istu takvu platio 1800kn,budem i to poslikal...
pa za nizu travu idem u 3 brzini i ide bez problema, a travu visine 120-150cm kaj sam probao kosit to sam isao u 1 i na 540 okretaja kardana al to je vec dosta osjetio,neznam kolko on moze izdrzat al mislim da je to malo previse za 18 ks i kosu od 120cm i mislim da bi ga s time brzo unistio... eventualno kad bi uzimo pola kose...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
evo konacno zavrsio malcer,sad ako sam sta zeznuo to ce se vidjet tokom rada al za sad je super
sta vi velite na malcer???

neznam u ovoj zbrci sa forumom dali sam dobio odgovor koji ti je prenosni odnos reduktora :scratch
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
da,da,napisal sam al neznam ni ja gdje ... inace je omjer 1:1...!?
i evo za zwer-a : to je ta inverzija samo kaj je ja imam okrenutu prema gore i na gornji izlaz kopcam kardan da mi vise dodje pa mogu vise podic kosu... jedino me sad muci kako slozit prikljucak za prikolicu posto ga sad ne mogu montirat iznad te inverzije!?


 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
da,da,napisal sam al neznam ni ja gdje ... inace je omjer 1:1...!?
i evo za zwer-a : to je ta inverzija samo kaj je ja imam okrenutu prema gore i na gornji izlaz kopcam kardan da mi vise dodje pa mogu vise podic kosu... jedino me sad muci kako slozit prikljucak za prikolicu posto ga sad ne mogu montirat iznad te inverzije!?


thx na slimama Imaš pivu kad se vidimo:)
btw nekak mi se čini skupa ta inverzija...

budem stavil sutra vise slika ak bum stigel...
da,koristim inverziju i to onu duplu koja ima dva standardna izlaza tak da mogu koristit i lijevi i desni smjer okretanja,a ta inverzija je vec bila na traktoru dok sam ga kupio a prijatelj je istu takvu platio 1800kn,budem i to poslikal...
pa za nizu travu idem u 3 brzini i ide bez problema, a travu visine 120-150cm kaj sam probao kosit to sam isao u 1 i na 540 okretaja kardana al to je vec dosta osjetio,neznam kolko on moze izdrzat al mislim da je to malo previse za 18 ks i kosu od 120cm i mislim da bi ga s time brzo unistio... eventualno kad bi uzimo pola kose...

3-ća spora misliš? Ja imam 522 i nekak mi se to čini brzo za košnju, al dobro, ti si na ravnici, ja mislim u brdu kosit...
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
pa i je skupa i to uzasno,ja sam imal srece pa je vec bila gore...
pa da,to sam kosio na cistoj ravnici i trava nije bila visa od 20cm tak da ju tomo nije ni osjetio,a i nozevi su jos ostri pa je dobro rezalo...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
evo kakav reduktor imam , redukcija je 1:1,3 što bi moglo proći
ali problem je što je ovu izlaznu osovinu (lijeva strana) drži samo jedan seger osigurač da se ne izvuče
i smatram da bi se ta osovina izvukla kada bi je opteretio nožem i nosačem noža

da je obrnuta situacija tj. kada bi mogao zamijeniti zupčanicima mjesta onda bi bio idealan za malčera
ova lijeva osovina je prečnika 35mm

abcd0003ij.jpg


abcd0002c.jpg


abcd0001p.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zašto se bojiš segera , to je statično opterečenje, ako je ispravan ...ne vidim problema .
Imam ideju , pošalji je meni
1zgwdpu.gif
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Zašto se bojiš segera , to je statično opterečenje, ako je ispravan ...ne vidim problema .
Imam ideju , pošalji je meni
1zgwdpu.gif
znam da je moguće i koja su opterećenja , ali ipak seger ***** li ga , nešto mi tanano djeluje

ali obzirom da sam ga platio cijelih 10 evrova nemam za čim da zalim ako se i raspadne :)

koliki bi prečnik rotora bio preporučljiv za ovoliki reduktor?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da se mene pita a iskustva su mi nikakva ...s obzirom da je močan reduktor a mali omjer 1600 mm i dosta gasa bi bila moja mjera
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
od cega je taj reduktor? to ima standardne kuglicne lezajeve? bar mi tak izgleda!? jer ovaj moj ima one konusne tj iglicaste i osovina je fi 38 na sva tri izlaza!?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
nemam pojma od čega je reduktor

djeluje on daleko moćniji nego ovi što se kupuju novi (kineski reduktori pretežno)

160cm je pjesma , ja sam razmišljao o 150
 

Najnoviji postovi

Na vrh