• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Ovakve:

I jedna losija slika da vidis kako su nozevi ovjeseni na mom malceru:

Neispravan link obrisan!

Frend nekidan kupio jedan takav malčer širine 180cm tog proizvođača po mojim informacijama sakupljenim tu na forumu....

Mogu samo rać da nije uspil niti 3 sata odradit. Prvi pokupljeni panj od vočke ( fi7-8cm) mu je dal papra - svinuta ta štanga na kojoj je nož.....


Moj osobni zaklučak je da je ipak puno bolja solucija ravne štange na kojim su nožeivi i savinuti nož...
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Frend nekidan kupio jedan takav malčer širine 180cm tog proizvođača po mojim informacijama sakupljenim tu na forumu....

Mogu samo rać da nije uspil niti 3 sata odradit. Prvi pokupljeni panj od vočke ( fi7-8cm) mu je dal papra - svinuta ta štanga na kojoj je nož.....


Moj osobni zaklučak je da je ipak puno bolja solucija ravne štange na kojim su nožeivi i savinuti nož...

nemogu da vjerujem, jel to megaingov malčer???
neznam dali oni prave uopće od 1.8m, a ako ga i prave to je sa dva rotora, tj. sa 3 reduktora, znaći da su u noževi 2x90cm a oni bi trebali biti još jači
ja imam od 1,5 m i šta je taj svega dosad pokupio, nekoliko kardana polomio i još uvjek ide
sad nedavno sam u velikoj travi, na terenu za koji sam garantirao da je čist (ali izgleda da su susjedi nešto ubacili) pokupio komad betona od betonske bunarske cijevi od 1m, komad je bio veličine fi 40tak cm, išao sam sporo(4S) ali pun gas
kad je puklo traktor je skočio, a komad betona otprilike polovina je odletjela ispod traktora između točkova pa jedno 20m naprijed na cestu
jebo sam im majku, ko ga stavi
kad sam pregledo malčer, ništa jedva tragovi udarca na nožu
sam da kažem te bunarske cijevi imaju stjenku mislim 10cm
a ove panjeve što spominjete imam ih i ja (al ih nevadim dok ne sj..bem malčer:madmana:) neki su čak i veći, a dešavalo mi se da mi kad zapnem zaustavi kardan ( bio je slabiji gas)
što se tiće noževa odlični su, kad ih prvi put oštrim odmah ih naoštrim s obje strane pa sam okrećem
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
nemogu da vjerujem, jel to megaingov malčer???
neznam dali oni prave uopće od 1.8m, a ako ga i prave to je sa dva rotora, tj. sa 3 reduktora, znaći da su u noževi 2x90cm a oni bi trebali biti još jači
ja imam od 1,5 m i šta je taj svega dosad pokupio, nekoliko kardana polomio i još uvjek ide
sad nedavno sam u velikoj travi, na terenu za koji sam garantirao da je čist (ali izgleda da su susjedi nešto ubacili) pokupio komad betona od betonske bunarske cijevi od 1m, komad je bio veličine fi 40tak cm, išao sam sporo(4S) ali pun gas
kad je puklo traktor je skočio, a komad betona otprilike polovina je odletjela ispod traktora između točkova pa jedno 20m naprijed na cestu
jebo sam im majku, ko ga stavi
kad sam pregledo malčer, ništa jedva tragovi udarca na nožu
sam da kažem te bunarske cijevi imaju stjenku mislim 10cm
a ove panjeve što spominjete imam ih i ja (al ih nevadim dok ne sj..bem malčer:madmana:) neki su čak i veći, a dešavalo mi se da mi kad zapnem zaustavi kardan ( bio je slabiji gas)
što se tiće noževa odlični su, kad ih prvi put oštrim odmah ih naoštrim s obje strane pa sam okrećem
da, megaingov je malčer. Nema 2 rotora već samo jedan i to je problem jer taj jedan vjerojatno nije ništa jači od onog rotora u 150cm malčeru već ima samo duže krakove za 15cm....
Uglavnom ja sam razočaran....
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
to nisam znao
evo ja imam ovakav od 1,5m
http://img257.imageshack.us/img257/7407/1001542t.jpg
i taj čuda radi
jedino kad idem u rikverc i zapnem za panj pucaju ona dva šarafa sa svake strane što nose valjak

to mi je stvarno čudno, vjerujem da imaju smo jedan tip reduktora, pa se vjerojatno jedakom brzinom i vrte, a mogu si mislit kolika je tu obodna brzina noževa
jednom sam gledao i ja od 1,8 i 2 m ali su bili sa 2 (3) reduktora, jer da je jedan taj malčer bi bio 2-2,5m dugačak
 
B

Bobo

Guest
Decki dragi... osobno sam upoznao covjeka koji je napravio moj malcer i kad sam mu poceo pricati sve sto s malcerom radim...

Ma, najveci problem imam sto semeringe na reduktoru kojekakve kupine poderu i razredu, pa mi iscuri ulje van... dva dana sam radio i bez ulja u reduktoru, jer lokalne trgovine nemaju bas takav semering, pa eto, nista mu nije bilo, a malciram i boga i vraga s njime... Do sad na njemu imam original nozeve koji su uz njega dosli i do ovog ljeta i originalne vijke koji su se toliko pojeli, da sam ih zbilja morao zamjeniti. tokaru sam odnesao piksu jednun za uzorak i odmah mi pravi po 10 komada u turi i samo pikse mjenjam, na sarafina se ni ne pozna da su na malceru bili, osim cinjenice da vijci skoro pa nemaju glave ;)

Inace, covjeku sam obecao da cu mu poslati sve materijale koje imam snimljene i uslikane rada s malcerom i rekao je da ce ih staviti na internet stranicu, cim sam mu rekao forumski nadimak, i drago mu je bilo sto smo se upoznali. Njegova filozofija mi se svidja, ( bolje malo vise dati u izradi stroja, nego ga svako malo ici na teren popravljati) a u to sam se i uvjerio, jer bar ja ne cuvam njegov malcer koji je samo u usluznim radom sebe zaradio, a moje poslove da ni ne pricamo.

Evo, bas nekidan malcirao polu trulu sojinu slamu iza kombajna, bilo je situacija da se i 549 zagusi, ali malcer ne staje, cak i s tupim nozevima, a nove imam u rezervi... kako je i kolega napisao, svaki puta kad ih ostrim, naostrim ih s obje strane pa samo okrecem, a kako mi se cini da su novi nozevi kaljeni, pa cemo vidjeti koliko je to dobro ili nije, jer kad s obicnim nozem mlatnem u kamencinu, noz se savine, uhvatim ga rolcangama, i na njih nabijem metar cjevi i ispravim ga bez skidanja s malcera, dok ce ovaj kaljeni u takvim "naprilikama" mozda i puci... Da ne pricam koliko puta se u rikverc zaletim u neku vocku pa valjak utjeram u nozeve... cjali je valjak izubijan, a nozevima skoro pa nista, a znate koliko je taj malcer vec dugo kod mene.

Svakako cu ga drzati na oku, ali mega-ing malceru 150 tko uspije naci manu, svaka mu cast. Evo, ja ga cak ni ne perem cjelo ljeto, tek pred zimu i jos uvijek je boja na njemu...
 
B

Bobo

Guest
A glavnu stvar nisam napisao... Covjek mi rekao da po potrebi ravna nosac nozeva ako se negdje lupilo ili je na ikoji nacin nosac savijen BESPLATNO... Dakle, samo skinuti elisu, poslati kurirskom sluzbom u firmu, covjek napravi i posalje nazad. ja ostao PAF kad sam cuo, da postoji i "servis" i "reklamacijska sluzba"...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kučište ima jednu prednost naspram drugih malčera, ima onaj kružni dio, desilo mi se u radu da sam išao jako blizu kolca ili same voćke, baš taj kružni dio odmakne voćku ili kolac i izmalčira se trava bliže nego što bi se netko usudio ići trimerom. Stvarno je taj Megaingov malčer stroj, meni ga je Zvonis posudio. Čak mi se više sviđa sa tupim noževima nego sa oštrim jer kad lupi korov i travu, ta je toliko rastresena da duuugo ne raste :) Vrhove joj "prožvaka".
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
A glavnu stvar nisam napisao... Covjek mi rekao da po potrebi ravna nosac nozeva ako se negdje lupilo ili je na ikoji nacin nosac savijen BESPLATNO... Dakle, samo skinuti elisu, poslati kurirskom sluzbom u firmu, covjek napravi i posalje nazad. ja ostao PAF kad sam cuo, da postoji i "servis" i "reklamacijska sluzba"...

NE Vjerujem!! svaka čast od čovijeka, da sam bar prije znal pa da velim frendu. Ovka se sam doma mantral da ga izravna jer ka tko će ti uvažit reklamaciju ana tako nešto...?
 
B

Bobo

Guest
Eto, ni ja nisam mogao vjerovati kad mi covjek pricao... I ja sam sam ravnao elisu, cjepacem od 3kg i to mlatio pravo da ju vratim u centar, kad on kaze, pa sto si se mucio, skines elisu, posaljes u firmu i mi to za nase kupce odradimo besplatno... Ja nisam mogao vjerovati da ce izlaziti u susret covjeku koji je uspio onoliko debelo zeljezo pomotati...


Kazem, spreman sam s tim malcerom uci u bilo sto, samo da mi traktora nije zao... recimo, dodjem s gornje strane visoke medje na rikverc natjeram na kupinu i bagrem koji raaste iz te medje i dam dobaru turazu, i spustam malcer u to, kupina se omota oko rotora i namotava se dok ju ne odlomi i dalje se udarcima o kuciste samelje... nozevi dobiju u tom "poslu" ali bolje nego se motorkom zezati i sjekirom.
 

hurli

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
55
Naručio malčer u "Trgo gea", platio unaprijed, kaže da se tako radi,obećao isporuku u roku 10 dana, sada me zavlači već mjesec dana.Svaki tjedan neka nova priča. Da li je netko imao sličnu situaciju?
Kakva su vaša iskustva sa tom firmom?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Naručio malčer u "Trgo gea", platio unaprijed, kaže da se tako radi,obećao isporuku u roku 10 dana, sada me zavlači već mjesec dana.Svaki tjedan neka nova priča. Da li je netko imao sličnu situaciju?
Kakva su vaša iskustva sa tom firmom?

:axe: jedan od uspješnijih naćina utjerivanja dugova u HR
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
Naručio malčer u "Trgo gea", platio unaprijed, kaže da se tako radi,obećao isporuku u roku 10 dana, sada me zavlači već mjesec dana.Svaki tjedan neka nova priča. Da li je netko imao sličnu situaciju?
Kakva su vaša iskustva sa tom firmom?

to mislis na ovu trgo geu u nedeliscu odi tamo trazi povrat novca i odi u sv urban kod metal-ko-a on ti ima jako kvalitetne
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
to mislis na ovu trgo geu u nedeliscu odi tamo trazi povrat novca i odi u sv urban kod metal-ko-a on ti ima jako kvalitetne

ozbiljno ako te zajehavaju traži pare natrag, zaprijeti kojekakvim inspekcijama
a što se tiće malčera ima trgovina koje ga imaju na stanju i odma ga voziš kući
ako ti uopće treba sad više do proljeća
 
T

tbakovlj

Guest
Kupujem tarup ili malčer, treba mi za malčiranje kukuruza. Zanima me vaše mišljenje koji je najbolji malčer za tu namjenu.
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Kad već svi imate malčere odlučio sam i ja jedan roto malčer napraviti preko zime. Imam par pitanja za ponosne vlasnike roto malčera:
Koliko je debelo kučište malčera, odnosno koliko je mm lim, koje je dužine nož te koji je razmak između noža i kučišta kada je nož najbliže kučištu.
Ako tko ima volje to izmjeriti ili ako tko zna mjere napamet, može i približne, bio bih zahvalan.
Još samo da nabavim diferencijal od nive i izrada kreće!!
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Kad već svi imate malčere odlučio sam i ja jedan roto malčer napraviti preko zime. Imam par pitanja za ponosne vlasnike roto malčera:
Koliko je debelo kučište malčera, odnosno koliko je mm lim, koje je dužine nož te koji je razmak između noža i kučišta kada je nož najbliže kučištu.
Ako tko ima volje to izmjeriti ili ako tko zna mjere napamet, može i približne, bio bih zahvalan.
Još samo da nabavim diferencijal od nive i izrada kreće!!
kod mene je gornja ploca 5mm,bocne 3mm,duzina reznog djela noza 250mm
a od ruba je odmaknut ok 10mm
koje dimenzije radis malcer?
pozdrav,i samo napred s izradom! ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh