• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Evo i prinove kod mene:
Malčer tehnos 2.20m profi:








Prvi dojmovi: odličan malčer, nije bučan, u getribi ima lamelu, nije težak za nositi,itd. Sve u svemu ja sam prezadovoljan.
Kardan je od rotodrljače jer tehnos ne daje kardan. Kardan je sa zaštitom sa vijkom.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
cestitke na prinovi neg samo dugo sluzi,daj mi reci kolko su teski batovi na njemu,i kolko ima sami malcer kila
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
nek te dugo služi i sa srećom,odlična kombinacija
-do kojeg promjera šikare (granja) može raditi
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
@Massey 595: Malčer je 630 kg, a batovi su 1.6 kg. Ima ih 20. Inače ja sam bio u dvoumici izmeđe gramipa gs 60 i tehnosa profi. Tehnos je prevagnuo prvesnstveno zbog getribe sa svojom lamelom i zadnjih podesivih vrata. Kod gramipa mi je bilo bolje što ga možeš okrenuti okvir, ali je lošija getriba (kod Tehnosa je talijanska) i fiksno je zatvoren i za mene malo pretežak (preko 800kg). Inače težina batova na Gramipu i Tehnosu je ista.
Ja ti preporučavam Tehnosa. Mogu ti i drugi reći da je vrhunski malčer jer ga i drugi imaju.

@Banijac 82: Zašto bi jaukao?? Pa Zetor je jak na kardanu i taman mu malčer odgovara. Inače danas sam ga probao i traktor ga ne osjeti (istina bilo je tanje šiblje). I melje jako sitno i to je najtiši malčer kojeg ja poznajem.
Posuđivao sam bio malčer koji ima duge batove i otvoren je i to je bilo smrt s njim raditi. S ovim Tehnosom sam baš prezadovoljan. A i da zafali snage tu je proxima od 90ks , ali ne bi njega tjerao u trnje da ne probušim gume.

@davor 22: Po papirima piše da je do 10cm, ali po mojem to je onoliko koliko ti možeš prijeći s traktorom preko toga ako me razumiješ.
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
@Banijac 82: Zašto bi jaukao?? Pa Zetor je jak na kardanu i taman mu malčer odgovara. Inače danas sam ga probao i traktor ga ne osjeti (istina bilo je tanje šiblje). I melje jako sitno i to je najtiši malčer kojeg ja poznajem.
Posuđivao sam bio malčer koji ima duge batove i otvoren je i to je bilo smrt s njim raditi. S ovim Tehnosom sam baš prezadovoljan. A i da zafali snage tu je proxima od 90ks , ali ne bi njega tjerao u trnje da ne probušim gume

kad ga utjeraš u glogiće (crni trn) ili smrdljikovinu javi mi kako se ponaša. a zašto nisi uzeo da ga možeš kačiti sa oboje strane onda ne bi bušio gume i ne oštećuješ traktor
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
@Banijac 82: Zašto bi jaukao?? Pa Zetor je jak na kardanu i taman mu malčer odgovara. Inače danas sam ga probao i traktor ga ne osjeti (istina bilo je tanje šiblje). I melje jako sitno i to je najtiši malčer kojeg ja poznajem.
Posuđivao sam bio malčer koji ima duge batove i otvoren je i to je bilo smrt s njim raditi. S ovim Tehnosom sam baš prezadovoljan. A i da zafali snage tu je proxima od 90ks , ali ne bi njega tjerao u trnje da ne probušim gume

kad ga utjeraš u glogiće (crni trn) ili smrdljikovinu javi mi kako se ponaša. a zašto nisi uzeo da ga možeš kačiti sa oboje strane onda ne bi bušio gume i ne oštećuješ traktor

Ma ponaša se sigurno dobro danas sam ga utjerao u crni trn ,ali tanki. Budu slike ako baš želiš.
Nisam to uzeo jer mi toliko i ne treba,a ako se slučajno probuši koja guma okrpi se. Inače danas sam ga tjerao u rikverc ovako kako stoji i ide lijepo samo kad dođem do kraja spustim ga i tjeraj napred.

Ti si zainteresiran za kupnju malčera ili?
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
ja sam vec uzel gramipa gs60,ali uzeo sam ga iz tog razloga kaj imam frenda kaj se bas bavi mlaciranjem imas slike dve stranice prije,pa mi je on toplo preporucio gramipa a njemu vjerujem jel novci nisu bili problem,veli da je taj gs60 nepoderiv da mu je tolko jaki rotor da je to strasno,veli da mu se jedanput zacvikal panj unutra tak da su ga morali sa drugim traktorom cupat a rotoru nije bilo nis inace i on sam ima jednog 2,5m i ima gs70 sa wilibaldom 2,80m
 

turki

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
118
ja sam vec uzel gramipa gs60,ali uzeo sam ga iz tog razloga kaj imam frenda kaj se bas bavi mlaciranjem imas slike dve stranice prije,pa mi je on toplo preporucio gramipa a njemu vjerujem jel novci nisu bili problem,veli da je taj gs60 nepoderiv da mu je tolko jaki rotor da je to strasno,veli da mu se jedanput zacvikal panj unutra tak da su ga morali sa drugim traktorom cupat a rotoru nije bilo nis inace i on sam ima jednog 2,5m i ima gs70 sa wilibaldom 2,80m

Istina gramipov gs 60,70 masivni,jaki nepoderevi malčari i rezervni djelovi nisu skupi i na dohvat ruke.Redovito podmazivat i nesme ostat bez ulja i samo piči... :eek::
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Istina gramipov gs 60,70 masivni,jaki nepoderevi malčari i rezervni djelovi nisu skupi i na dohvat ruke.Redovito podmazivat i nesme ostat bez ulja i samo piči... :eek::

samo jos da mi je stavit wilibalda na svojeg i to je to
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Ma ponaša se sigurno dobro danas sam ga utjerao u crni trn ,ali tanki. Budu slike ako baš želiš.
Nisam to uzeo jer mi toliko i ne treba,a ako se slučajno probuši koja guma okrpi se. Inače danas sam ga tjerao u rikverc ovako kako stoji i ide lijepo samo kad dođem do kraja spustim ga i tjeraj napred.

Ti si zainteresiran za kupnju malčera ili?

imam ja neki talijanski od 2 metra hidrulični pomak batovi 2,4 kg prošle godine stavio nove radi dobro ja zadovoljan .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Evo neki dan sam zakačivao malčer i probao ga u nekoj zaraslini pored njive pa sam ga otkačio tako da se može kulturno slikati
Lijepo radi bez greške

photo0094i.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Od sreće nisam uopšte razmišljao o slikanju , budem drugi put :(n):
 
A

Akotsar

Guest
Malčer rotacioni

Vidim da ima dosta uključenih u raspravu o rortacionim malčerima pa me interesira par stvari:
Koja je razlika malčera sa dva i tri noža da li je razlika samo u mirnijem radu ili bolje usitnjava ?
Da li je potrebno da širina malčera pokriva širinu traktora?
Da li je netko koristio rotacioni malčer širine 180m sa jednim multiplikatorom i dva noža

Hvala na odgovoru,
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
posao od petka:













livada nije kosena neko vrijeme, bilo je i sasa dosta pa sam to malcirao da se ocisti i dovede u red.
 

Najnoviji postovi

Na vrh